Skocz do zawartości
DarekTDI

dorobienie drugiego pilota Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam tylko jeden pilot do Passata B6, a chciałbym mieć dwa. Czy jest możliwość zakupić używany pilot i zakodować go do mojego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze juz niektorzy elektronicy oferuja odczytanie i zapisanie pinu do immo w kluczyku B6, kiedys tylko ASO pomagalo. Dopasowanie do centralnego mozna zrobic we wlasnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj kodowania u okazyjnych elektronikow ja kodowalem w aso zaplacilem za usluge 650 razem z pilotem ale bez grocika zl czyli podobnie jak u "fachowcow" a napewno bezpieczniej

Edytowane przez daro44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze w b6 są prekodowane , nie zakodujesz używanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywany juz byl kodowany i nie nadaje sie juz do niczego ....oprocz bryloczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ryzykuj kodowania u okazyjnych elektronikow ja kodowalem w aso zaplacilem za usluge 650 razem z pilotem ale bez grocika zl czyli podobnie jak u "fachowcow" a napewno bezpieczniej

 

 

Kolego byłem w ASO i powiedz mi czy Twój "nowy" kluczyk też był robiony pod Twój VIN i został przysłany z Niemiec? Mi w dziale obsługi klienta powiedziano że oni mi dorobia kartę-kluczyk dorobią pod nr VIN i aż z Niemiec muszą go sprowadzić. Koszt ok 680 zł z grotem. Dodatkowo jest jedno "ALE", bo jeśli zamki były zmieniane to grot nie będzie pasował. Pilot też jest kodowany pod VIN i jeśli coś było zmieniane np stacyjka to sprowadzony pilot może być bezużyteczny. U Ciebie też to tak wyglądało?

Edytowane przez DarekTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kupilem kluczyk w aso u mnie byl bez grocika nastepnie umowilem sie na kodowanie rownierz w aso faktycznie pytalem sie o to w jaki sposib beda kodowac to powiedzielu mi ze otrzymali odpowiednie kody z serwera niemieckiego vw takze chyba tak robia co do grocika to chcieli dodatkowo 150 zl rzecz jasna zrezygnowalem i kupilem surowy za 20 zl i dorobilem za 30zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw kupilem kluczyk w aso u mnie byl bez grocika nastepnie umowilem sie na kodowanie rownierz w aso faktycznie pytalem sie o to w jaki sposib beda kodowac to powiedzielu mi ze otrzymali odpowiednie kody z serwera niemieckiego vw takze chyba tak robia co do grocika to chcieli dodatkowo 150 zl rzecz jasna zrezygnowalem i kupilem surowy za 20 zl i dorobilem za 30zl

 

Czyli kupiłeś niezakodowany pilot w ASO a następnie umowiles sie na kodowanie tez w ASO? Dobrze rozumiem? I łącznie kodowanie + pilot= 650 zł

A sam pilot pamiętasz ile PLN? Surowkę grota gdzie zakupiles (allegro?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro oferują kodowanie za 600zł,bez grota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://harkan.pl/grot-serwisowy-passat-b6-vwgb6-p-147.html

 

---------- Dodano o 21:56 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:55 ----------

 

 

Tutaj mozesz zakupic pilota za 250zl nowy i grocik surowy 22 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a kodowanie pilota za 350? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aso 160 zl w marcu tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. nawet jak przytargam własnego pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo ja najpierw kupilem samegi pilota a na kodowanie poszedlem dopiero za miesiac i zaplacilem 160 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzy lata temu w ASO zapłaciłem chyba 610 PLN. Pilot przyjechał z Niemiec i podjechałem na kodowanie. I podczas tego kodowania rozwalili mi wszystkie ustawienia licznika. Na szczęście okazało się, że nowy pilot można "nauczyć" starych ustawień. Tak więc moim zdaniem bez sensu jeździć gdzieś po garażowych mechanikach skoro w zbliżonej cenie można to samo zrobić w ASO, a i pewność większa, że ktoś nie skopiuje naszego pilota.

Natomiast grot kupiłem osobno za parę groszy i u pierwszego z brzegu klucznika dorobiłem też za parę groszy. ASO za grot zaśpiewało 150PLN!!! a mnie kosztował jakieś 30 PLN. Teraz dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem oddać grot do dorobienia i koleś powiedział że musi sprawdzić czy mu frezareczka nie popali tego i uszkodzi, bo to plastik i musi się dowiedzieć. Niby proste a jednak jakiś tam problem zrobił.

Jak dobrze zrozumiałem dorabialiście u zwykłego klucznika ten grot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też mówił, że grot jest plastikowy i frezarka może go stopić. Ale frezował powoli i z przerwami, i wyszło OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w serwisie i spytałem i dorobienie pilota. W VW Benepol Gdańsk koszt 550 zł bez grotu.

Coś czuję że ten klucznik sobie nie poradzi bo to starszy gościu, poszukam innego jak pewnie powie że się tego zrobić nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grocik dorabialem u pierwszego lepszego klucznika bez problemu cena 30 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności