Skocz do zawartości
Kamilek1307

BiXenon i jego samopoziomowanie / wysokość świecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Bombasz zgadza się, wiem o tym. Pisze dlatego bo kolega mkpol twierdzi ze śruba reguluje się doswietlanie zakrętów w lampie. W lampie regulacja promienia światła i kierowania nimi zajmują się przysłony i kierowana soczewka przez silniczek, a regulacja śruba jest w zderzaku dodatkowego światła od doswietlania zakrętów. Przy czym doswietlanie w zderzaku działa do chyba do 40 na godz a powyzej uruchamia się system doswietlania (kierowania soczewkami) w lampach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Myślałem że w B7 jest tak jak w B6 gdzie doświetlenie jest w reflektorze i ta żarówka ma swoją regulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]127211[/ATTACH/]

Tak świecą z ok 15m. Pasek był przychylny lekko na prawo

DSC_0444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiolek4 mam tak samo !!! Ale uwierz mi ze przed ich "korektą" na srodku ten taki cien nie byl widoczny. Serio bylo swiatlo pieknie i rowno bez tego zalamania na srodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam tak. Jak zwalnianiasz np przed światłami wyrównuja się a gdy się całkiem zatrzymasz podnosi się prawa strona czyli robią się asymetryczne, tak jak na moim foto. Wszystko masz dobrze, nic ci nie pokrecili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz takie dynamiczne.... Pewnie nowszy pasaat ? Ja mam 2011. Jedynie skretne.

Ale juz mi w aso poprawili. Jest duzo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że jest ok. Poprawne ustawienie świateł to podstawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie tylko te drgania po wybojach gdy jade:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nawiązać do tematu.....

Jak mi majster u Kasperka (Opole) poustawiał światła to tydzień dochodziłem na jakiej wysokości powinny być.

W sumie, to jestem mu wdzięczny bo metoda ustawiania na tzw. "już nie mrugają" jest najlepsza. Klucz imbusowy jednak robi swoje.

A tutaj dodatkowy, dzisiejszy, temacik o światłach w B6. Udało mi się nagrać coś we mgle (oglądać po ciemku): http://www.opelastrag.seonetshop.pl/jak-dzialaja-swiatla-bi-xenonowe-skretne-w-passacie-b6-film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.... Zauwazylem ze mi lewy xenon mryga... Nie miga... Tylko jak sie przypatrze w sciane gdzie swieci, widac ze pomruguje.... Zero bledow jak podlacze komputer, no ale widze ze mruga z tym ze bardzo delikatnie. Co moze byc przyczyna ?

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarówki do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej żarniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ? Mam najechane 195 tys, kolega ma juz w b7 250 tys - jeszcze wiecej jezdzi i nie ma takich problemow.... Ciekawe jaka jest zywotnosc tych d3s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba bardziej zależy od czasu a nie od ilości pokonanych kilometrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, gdyby jednak byla wina przetwornicy.... To chyba bylby blad jakis ? Nie chcialbym na darmo wymieniac zarnikow... A i jakie kupic/ osram cool blue ? Czy oryginaly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy najmniejszym błędzie w sterowniku wywala błąd na desce i nie działa ustawianie świateł po uruchomieniu silnika. Sterownik lampy i przetwornica są w jednej obudowie i są umocowane do reflektora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy najmniejszym błędzie w sterowniku wywala błąd na desce i nie działa ustawianie świateł po uruchomieniu silnika. Sterownik lampy i przetwornica są w jednej obudowie i są umocowane do reflektora...

 

:wmorde Robert nie mieszaj ... Sterownik to sterownik a przetwornica to przetwornica. To są dwa osobne elementy co do zamocowania i działania. Jedyne co je łączy to to że są umiejscowione w reflektorze. Przetwornica "odpala" żarnik i nic więcej. Natomiast moduł skrętu daje błędy w postaci niedziałającego AFS. W praktyce uwalona przetwornica po prostu nie załączy żarnika. Moduł skrętu jest montowany za żarnikiem, pod osłoną, natomiast przetwornica w lampach przed liftem pod spodem a polifotwych z boku, tam mniej więcej gdzie w starych było gniazdko.

 

Nie chce mi się szukać numerów ale w lampach poliftowych numery części są następujące

 

sterownik lamp wyładowczych (przetwornica) - 4L0 907 391

moduł mocy (moduł skrętu) - 7L6 941 329 A

 

Żeby nie było tak różowo to w każdej lampie jest jeszcze jeden sterownik (czujnik odpowiedzialny za ruch góra - dół) no i sterownik zasięgu za schowkiem pasażera.

 

A i jakie kupic/ osram cool blue ? Czy oryginaly ?
Jeśli masz 100% pewności że to oryginały to kup osramy, ale trzeba uważać, bo chiniole coraz trudniej rozpoznać a jest ich pełno. Jak masz choć 1% niepewności kup u kolegi Weso albo w serwisie. Podróba potrafi spalić przetwornicę, a wtedy koszty rosną dramatycznie. Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój błąd. Myślałem że w B7 jest tak jak w B6

To Ty kolego nie mieszaj, piszemy tu o B7, tak jak wyżej, już mnie raz poprawiałeś... I może cię uświadomię i innych co jest w/przy reflektorze xenonowym w B7:

1) sterownik poziomowania świateł i doświetlania zakrętów

2) sterownik lamp wyładowczych

3) moduł mocy do reflektorów oświetlenia pobocza i sterownik reflektorów xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki !!! Zawsze kupowalem te osramy cool blue 5000k na allegro za 350 zl szt / d2s. Allegrowicz: bestlook. Zawsze byly to oryginaly. Kilka lat swiecily w moim Superbie I. Wszystko tanie omijam. Widzialem filmik jak chinole super podrobione uwalaja przetwornice. Porazka :/

 

A Weso jak mozna namierzyc sklep / jakis kontakt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności