Skocz do zawartości
mariuszby

Nowa BANDYCKA umowa platformy NC+ - ostrzeżenie

Rekomendowane odpowiedzi

Na jaki adres słać wypowiedzenie, do Krakowa czy Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem jeszcze pisma, czy już wysyłać wypowiedzenie? Czy może poczekać na pismo? Mam "n".

Całe to zamieszanie jest mi to na rękę, bo i tak chciałem wypowiedzieć umowę przed czasem ;) Tak przynajmniej kary umownej nie będę musiał płacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj moim zdaniem. N nie robi sobie nic z tego że wysła nowe oferty jako zwykłe listy, które mogą sie zagubić itd itp..A do 19 jak nie określisz się to masz na 18 miechów drożej za mniej kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysyłaj moim zdaniem. N nie robi sobie nic z tego że wysła nowe oferty jako zwykłe listy, które mogą sie zagubić itd itp..A do 19 jak nie określisz się to masz na 18 miechów drożej za mniej kanałów.
Dzięki. Tak zrobie, już smaruje pismo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie jak napisać to pismo i na jaki adres wysłać?

 

Jeśli pisał już ktoś to to niech z łaski swej wrzuci plik doc. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ITI Neovision Sp Zoo

Platforma N

ul. J. Conrada 37

31-357 Kraków

Rozwiązanie umowy

 

to piszemy na kopercie.

 

 

W związku z brakiem akceptacji nowego regulaminu i nowej oferty, proszę o rozwiązanie umowy zawartej dnia............ numer umowy................ z dniem 31.04.2013r. Jeśli zdecydują się państwo na przedstawienie nowej lepszej oferty proszę o kontakt. Mój numer tel......Pozdrawiam Pan XY

 

---------- Dodano o 14:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:10 ----------

 

Oczywiście lewy górny róg kartki swoje dane - prawy data pisma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W umowie promocyjnej jest punkt który brzmi mniej więcej tak:

"abonent po okresie oznaczonym (18miesięcy) ZOBOWIĄZUJE sie do przejścia na czas nieoznaczony po cenie jak w umowie" "Abonent może rozwiązac umowe w czasie nieoznaczonym z 3-miesięcznym terminem wypowiedzenia"

Dlatego w umowie promocyjnej sa dwie ceny: na czas oznaczony 79PLN i na czas nieoznaczony 109PLN.

 

Czyli jest możliwość wypowiedzenia umowy jeżeli nie będziesz chciał dalej korzystać po tych 18 miesiącach oraz wcale nie musisz przechodzić na czas nieoznaczony. Zapewne przed końcem tych 18 miesięcy zaproponują Ci przedłużenie umowy na promocyjnych warunkach i nie będziesz musiał płacić pełnej stawki.

 

 

-------------------------------------------------------

 

Generalnie można było się spodziewać że ceny poszybują w górę skoro dwie konkurencyjne firmy się łączą. Wiadomo brak konkurencji nie wpływa korzystnie na obniżki cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny mogą i iść ale po chu...narzucają mi sami ofertę bez możliwości wyboru to raz. A po drugie czemu za większe pieniądze mam mieć mniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Podejrzewam że rynek wcześniej czy później to zweryfikuje i jak zacznie im mocno spadać ilość klientów to popuszczą z cen.

Być może w tej sytuacji rozszerzy się strefa sharing ,a kto wie może ktoś złamie system kodowania i będzie można oglądać za free tak jak to było parę lat wstecz z C+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zacznie im mocno spadać ilość klientów to popuszczą z cen

Przed chwilą byłem w punkcie NC+ i kolejka, która stała przed punktem (jakieś 15 osób), to w większości byli chętni do podpisania nowej umowy. Z tego co się dowiedziałem, ale nie mam tego na piśmie, to posiadaczy oferty Kompakt HD w Cyfrze nie dotknie nowa umowa. Informację taką uzyskałem w dwóch różnych punktach. Ale jak już wspomniałem nie mam tego na piśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrezygnować trzeba do 18 to jutro jest ostatni dzień kiedy można "bać się" ich pisma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zrezygnować trzeba do 18 to jutro jest ostatni dzień kiedy można "bać się" ich pisma...

co rozumiesz przez "bać się"?

 

 

NC+ zaproponował mi pakiet CANAL+ Platinium za 99zł, do tego netVOD+ za 0zł oraz netVOD CANAL+ Platinium za 0zł

z ciekawości czy telefonicznie proponują coś innego zadzwoniłem do nich, ale twardo to samo, nie ma żadnych negocjacji, nic taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze nic nie dostałem, więc nie wiem do końca o co chodzi.

Czytam jedynie, że coś tam narzucają, a zrezygnować można tylko do 18...

Tak więc jeśli takowy list jutro nie dojdzie to mogą swoje mądrości schować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam jeszcze nic nie dostałem, więc nie wiem do końca o co chodzi.

Czytam jedynie, że coś tam narzucają, a zrezygnować można tylko do 18...

Tak więc jeśli takowy list jutro nie dojdzie to mogą swoje mądrości schować.

 

Mi przysłali propozycje co napisałem a telefonicznie to samo.

do 18 to musi być list u nich z rezygnacją a nie termin nadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jak ich list przyjdzie 4-ego lub później to najzwyczajniej się go nie odbiera (nie zastano adresata).

Skutek doręczenia jest dopiero 14-ego dnia od 1-ego awiza czyli 18-ego lub później (w zależności kiedy do nas dojdzie).

A jak wiemy kodeks cywilny jasno stanowi, że oświadczenie złożonego innej osobie wywiera skutki prawne z chwilą kiedy mogła się z nim zapoznać.

 

Reasumując: zapoznając się z ich pismem np 20-ego nie mamy możliwości ustosunkować się do 18-ego i umowa wiąże w niezmienionej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to pismo od nich nie jest wysyłane poleconym. Idzie jak zwykły list, jak kartka z życzeniami od babci Jadzi ;)

Miałem to zrobić wcześniej, ale nie miałem kiedy. Dzisiaj pisze to pismo i jutro wysyłam. Nie oglądam, aż tak często tv żeby płacić 79 zł. To już wolę za darmochę odbierać naziemną tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykłym listem to tym bardziej nie są w stanie udowodnić, że ich oświadczenie do nas dotarło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwisz się i to bardzo. Nie będą mieć do 19 kwietnia twojej rezygnacji sami ci narzuca nowe abonament. A to że ty teraz piszesz że nie zdążyłeś się zapoznać z nową ofertą co w sumie jest oczywiste ich guzik obchodzi. To jest właśnie cały sens traktowania klienta. I co zrobisz sprawę do sądu oddasz?? Wyłącza kanały przyślą rachunek wyższy i co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie większość takich spraw załatwiam właśnie w sądzie...

Umowa jest czynnością wielostronną i do jej zmiany, rozwiązania itp wymagana jest zgoda wszystkich stron, które ją zawarły.

To tak jak ja bym sobie jednostronnie zmienił wysokość abonamentu do 10 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności