Skocz do zawartości
Coliber

logi AFN 110KM (please help)

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie.. ale jakoś zrobiłem te logi (dynamiczne robiłem Select -> Engine-01 -> Meas. Blocks, dobrze ? i miałem przypadkowo włączone ogrzewanie tylniej szyby, czy to zle ? )

Select -> Engine-01 -> Meas. Blocks

Log (0 - 001)

Log (1 - 003)

Log (2 - 013)

Log (3 - 000)

Log (4 - 004)

Log (5 - 007)

Log (6 - 023)

Select -> Engine-01 -> Basic Settings - 04

Log (0 - 003)

Log (1 - 000)

Log (2 - 004)

Log (3 - 011)

dynamiczne

Log (0 - 000)

Log (1 - 011)

Log (2 - 001)

Log (3 - 004)

Log (4 - 010)

Log (5 - 003)

Log (6 - 008)

 

 

 

passat b5 97r 1.9TDI 110KM

nie wiem czemu ale mam brak mocy :/ byłem w warsztacie gdzie zajmują się turbo to mi powiedzieli że turbo, n75 i przepływka dobrze pracują i nie wiedzą czemu mam muła :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływka dobrze działa do 3000, przy jakich obrotach czujesz muła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak mocy odczuwam od samego ruszenia autem... takze na kazdym biegu i przy kazdych obrotach moje auto chodzi jak muł a ojca lata jak wariac.. (mamy te same auta tylko ze ja mam kombi a on sedana) i jak juz rozbujam go do 120 to idzie ledwo ledwo a ojca momentalnie dochodzi nawet do 160-18 0

 

---------- Dodano o 11:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:35 ----------

 

sorry ze nie edytuje ale siedze na tel i cos mi sie chrzani :/

 

przeplywomierz wymienialem z miesiac temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.sprawdź błędy silnika VAGiem, czy są

2.faktycznie N75 i sztanga działa, przepływka też

3. czy ojca auto nie ma jakiegoś programu wgranego ? wypadało by zrobić i jemu logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Select -> Engine-01 -> Meas. Blocks nie pokazalo zadnych bledow..

nie wiem czy ojciec ma cos wgrane czy nie ale logi jego auta dopiero na wielkanoc moge zrobic bo go nie ma w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz przyśpieszenie od 0 do 100km/h. Hamulce odbijają ci? może któryś trzymie. Przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamulce odbijają raczej.. nie sprawdzalem

przebieg 420tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy sprawdzisz w Engine - Fault Codes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem, bledow brak :( i dalej jestem w czarnej d..pie :/ jak jutro znajde gdzies miejsce to kazde kolo popodnosze i sprawdze czy obraca sie bez oporow ale raczej to nie hamulce bo jak jade na luzie to jedzie normalnie, nie ma jakiegos wiekszego hamowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz sprawdzić należałoby ciśnienie na cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umówiłem się na poniedziałek u mechanika na sprawdzenie ciśnienia w cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś też sprawdzić wtryskiwacze, pewnie po takim czasie przydałoby im się wyregulować ciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to teraz sprawdzić należałoby ciśnienie na cylindrach
umówiłem się na poniedziałek u mechanika na sprawdzenie ciśnienia w cylindrach
Jak uruchamia się silnik po dłuższym, kilkugodzinnym postoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak uruchamia się silnik po dłuższym, kilkugodzinnym postoju ?

dobrze, wcześniej miałem problemy z odpalaniem ale to była wina stacyjki i po wymianie odpala dobrze.. ale dzisiaj np jak gasilem to był 1 sygnał dzwiękowy, zapaliła się kontrolka abs i chyba akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem u mechanika i pech chciał że akurat mu się przyrząd do mierzenia ciśnienia w cylindrach schrzanił :/ musze czekać aż wymieni ale on mówił że skoro mi dobrze auto odpala to raczej w cylindrach wszystko gra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ta sama reguła obowiązuje tdi ale w benzynce miałem słabszą kompresję na 2 cylindrach, zapałał bez problemu i jeździł. Po remoncie głowicy i nowych pierścieniach na tłokach odzyskał wigor i ciśnienie książkowe. Jeżeli masz niewielkie straty na ciśnieniu to może być tylko przełożeniem na mocy osiąganej w trakcie jazdy, nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie udało mi się sprawdzić ciśnienia w cylindrach i do końca miesiąca nie uda ;/ (z powodu pracy) a może to być katalizator ? przebieg mam spory to może kat już do wymiany, albo może w ogóle go wyrzucić i wsadzić atrapę ?? jak myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie udało mi się sprawdzić ciśnienia w cylindrach i do końca miesiąca nie uda ;/ (z powodu pracy) a może to być katalizator ? przebieg mam spory to może kat już do wymiany, albo może w ogóle go wyrzucić i wsadzić atrapę ?? jak myślicie

 

Rozciąć kata, wybebeszyć wnętrzności, saspawać, przy okazji http://forum.vw-passat.pl/threads/90798-Czyszczenie-EGR-i-dolotu-AFN-Manual-foto i na koniec zaślepić EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozciąć kata, wybebeszyć wnętrzności, saspawać
na przeglądach nie będzie problemu ? luka.gif" smilieid="528" class="inlineimg" border="0">

 

 

Edit:

ok poczytałem trochę wieciej na forum a katalizatorze i w kwietniu wywalam dziada z passka :ok

Edytowane przez Coliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go i całkiem wywalić i wstawić tam rułe ( są takie do kupienia zamiast kata) , jeszcze się nie spotkałem na przeglądzie by kat. sprawdzali oO a trochę aut już na przegląd przez moje ręce poszło, no i jak tu nie przejdzie to tam przejdzie- nie jak kiedyś każdy dupą trzepał^^ bo jedyna stacja w regionie byłą i kolejka od rana :>

ps. Ostatnio moje "chinole" Hid-y w moim aucie przeszły ... nawet je regulować chciał :< bo niby za nisko świeciły ( nie by coś smarować- wszystko tak jak leciało sprawdzał i było ok... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności