Skocz do zawartości
Eduardo

Coś strzeliło i mam jednostronną glebę.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, ze przed domem. Ruszylem, cos strzelilo i przednie zawieszenie z lewej strony nagle obnizylo sie z 5 cm. Niby kolo jeszcze nie ociera o nadkole bo mam kola 15 ale prog jest ze 3 cm nad ziemia.

Wiem, ze nikt tu nie jest wrozka ale moze to jakis typowy problem? Dodam, ze niedawno wymieniany byl przegub wlasnie z tej strony. Czyzby mechanik czegos nie dokrecil? Chwolowo nie moge tam zajrzec bo mam na podworku sniegu na pol metra i nawet nie ma jak wlozyc lewarka.

Prosze o jakas wskazowke a zwlaszcza co do tego czy juz dzwonic do tego mechanika z awantura czy jeszcze sie wstrzymac i cos sprawdzic;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może sprężyna ci pękła, trzeba się schylić i zobaczyć pod nadkole.

Jeśli będzie coś nie tak sam zobaczysz i będziesz wiedział.

 

Tak wygląda prawidłowo górne zawieszenie:

2.jpg

A tak dolne:

5.jpg

Edytowane przez okruszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym stawiał sprężynę lub dolny wahacz(ten prosty)mechanik mi kiedyś opowiadał ,że przywieźli mu paska na lawecie bo w tym właśnie wahaczu sworzeń wyszedł górą(klient jeździł mimo że coś mu ciągle tłukło)

Chwolowo nie moge tam zajrzec bo mam na podworku sniegu na pol metra i nawet nie ma jak wlozyc lewarka.
-bierz łopatę i jazda-wszystko sie wyjaśni a jak masz czym to pstryknij foto i zapodaj tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękna gleba ;]

 

A dziękuję,wymuszona :lol

 

A wracając do tematu-może to być wahacz,niestety u mnie był to jeszcze oryginał-niby nie stukał w złamał się po prostu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dziękuję,wymuszona :lol

 

A wracając do tematu-może to być wahacz,niestety u mnie był to jeszcze oryginał-niby nie stukał w złamał się po prostu...

 

Tak bywa z naszymi alum. wahaczami.

Ja po zimie to aż się boje sprawdzać co do wymiany po naszej pięknej zimie ;] i dziurach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyżej wahacz lub sprężyna, najlepiej ja zajrzysz pod błotnik

eh, panowie zasypią przydepczą i już nie będzie dziur :)

Edytowane przez M@Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi:-)

 

Mam wreszcie zdjecie. Wygląda na to, że to sprężyna, tylko ciekawe czy jeszcze coś?

DSCF6344.jpg

 

W takim przypadku to tylko laweta czy jest na to jakiś patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana pod domem , no chyba że nie dasz rady , to laweta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedzi:-)

 

Mam wreszcie zdjecie. Wygląda na to, że to sprężyna, tylko ciekawe czy jeszcze coś?

[ATTACH=CONFIG]97609[/ATTACH]

 

W takim przypadku to tylko laweta czy jest na to jakiś patent?

 

Jeśli masz ściągacze to jedziesz pod domem.

Amor wychodzi z sprężyną bez rozpinania wahaczy ;] sprawdzone prze zemnie i da się ;]

MAX 2 godz roboty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagacza nie mam ale moze by wyjac amorka i pojechac z nim do kogos kto ma. Zawsze to taniej niz brac lawete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre ściski do sprężyn kupisz za 40zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 śruby z góry 13 co trzymają mocowanie oraz 1 śruba z dołu ( osoba do pomocy dobra brecha co na nią pójdzie stanąć i wymieniać można.

Ale zabawa x2 bo przy wymianie sprężyny robi się komplet jak z amorami czy hamulcami, oponami itd., no chyba że ktoś szuka oszczędności tylko nie zakładać tematów - auto krzywo stoi, ściąga, opony ścina itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem po takim wypadku.Od siebie dodam tylko ze jak bedziesz podnosil auto to podnies caly przod (czyt. Dwa kola w powietrzu).Latwiej wszystko do kupy zlozyc bo stabilizator nie sciska z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej na warsztat szkoda twoich nerwów i zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eech... najchętniej to bym to powierzył specjaliście. Nawet nie mam porządnych kluczy. Ale obawiam się, że takim low-ridem to nawet nie wjadę na lawetę nie urywając zderzaka

IMAGE_044.jpg

Edytowane przez Eduardo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eech... najchętniej to bym to powierzył specjaliście. Nawet nie mam porządnych kluczy. Ale obawiam się, że takim low-ridem to nawet nie wjadę na lawetę nie urywając zderzaka

 

Dla laweciarza to nie problem, pod koło podstawia wózek na rolkach i wciąga na lawetę. Jak u mnie pękł wahacz od amortyzatora to jeszcze niżej siadł, koło o nadkole się oparło i tak właśnie mnie wciągnął na lawetę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może pogadaj z jakimś znajomym mechanikiem żeby ta 1 stronę zrobił Ci pod domem,i odstawiłbyś mu auto od razu na wymianę 2 sprężyny

pewnie taniej wyjdzie niż laweciarzowi płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi tak fure przez noc posadziło i z tego wszystkiego kupiłem komplet niższych sprężyn. A co do wymiany to nie jest to skomplikowane fakt sprężyne trzeba mocno ścisnąć zeby na tłoczysko weszła albo mój amor taki był .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności