Skocz do zawartości
mm8255

b5 fl felgi na zimę 16" czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam paska z alufelgami oryginalne 16tki. Na lato kupuje 17tki natomiast na te 16tki chciałem założyć opony zimowe, czy jeździ ktoś na 16tkach i oponach zimowych w rozmiarze 205/55/16? jezeli tak to jakie wrażenia:manga?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem kolegi paskiem na takich kapciach i jak dla mnie niczym się nie różni o 15 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej warto, bo prawie pół roku jeździmy na zimówkach.

U mnie po kolei w B5, B5 FL i B6 zawsze były alusy na zimę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdziłem moim Paskiem na alu 16" zimą i też nie widziałem różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ! A czy ktos moze miał wrażenia z jazdy na 16 215/65 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 Będa ok ale szerokość to tak do 205 bo za szerokie na zimę to szału nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 205/65 r 16 ? Zalezy mi na wygodnej jezdzie ? ale troche wielkie te opony o profilu 65 na 16 ? Ktos moze ma jakies doswiadczenei z takim rozmiarem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam kół aluminowych na zimówkach w rozmiarze 205/55/16. Jak dla mnie jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to jak na mnie to temat rzeka bo jedni będą na tak a inni na nie a osobiście to koło mnie passek jeździ na zimówkach alumach 17 tak więc da się jeździć a co do samych alumów to na zimę jak już zakładać to sprawdzone mocne felgi a nie jakieś chińskie szajstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu szukam człowieka co ma taki rozstaw w swoim passacie 205/65 i powie mi swoje odczucia bo wiem ze jezdzic bedzie sie elegancko tylko cz nie bedzie to głupio wygladało ? :) zalezy mi na takim duzym profilu z racji własnie naszych pieknych dróg i tego ze bede tym samochodem pracował na zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jeżdżę na zimówkach 205/55/R16 i nie zauważyłem żadnej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ludzie chodzi mi o profil 65 a nie 55 na 55 to ja wiem ze jest ok ale mi chodzi 65 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poprostu szukam człowieka co ma taki rozstaw w swoim passacie 205/65 i powie mi swoje odczucia bo wiem ze jezdzic bedzie sie elegancko tylko cz nie bedzie to głupio wygladało ? zalezy mi na takim duzym profilu z racji własnie naszych pieknych dróg i tego ze bede tym samochodem pracował na zycie

Skoro zależy Tobie na profilu, bo szkoda felg na nasze drogi, to zmień koła na 15-calowe. Do Twojego Passata spokojnie wyjdą, założysz sobie wówczas 195/65/15 i będziesz miał z pewnością oponę wyższą niż w 205/55/16, przy okazji o wiele tańsze w zakupie.

Ja jeżdżę cały czas na 205/55/16, w poprzednim aucie miałem ten sam rozmiar, w jeszcze wcześniejszym miałem 195/65/15... Różnicy żadnej w zimowej eksploatacji nie widzę, poza wpływem marki i modelu opony-ale o tym jest inny temat.

Ogólnie jeśli nie ma potrzeby montowania 16-calowych kół, to jestem zwolennikiem 15-calowych na zimę, wyłącznie ze względu na mniejsze koszty. W ostatnich dwóch autach musiałem mieć już 16-calowe, bo mniejsze nie wchodziły.

Aha-alu 16 na zimę-jak najbardziej, ale porządnej firmy, żeby było wytrzymałe i nie niszczyło się w warunkach zimowych. W poprzednim miałem na zimę alu Road America i śladu na kołach nie było widać, że zimą eksploatowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę w zimę na 16 205/55 i jestem zadowolony, samochód się elegancko trzyma, w lato ta sama wielkość tyle że letnie gumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimą lepiej mieć moim zdaniem 15" felgi i poza tym nie niszczą się. Alufelgi zimą niszczeją :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na 205/60 r15 które maja srednice 626mm a takie 205/65r16 to maja 672 mm wiec raczej troche duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jeżdze na 205/60 r15 które maja srednice 626mm a takie 205/65r16 to maja 672 mm wiec raczej troche duże.

Ale po co podajesz różnicę w średnicy koła, skoro my tu piszemy o wysokości opony, a nie średnicy całego koła :)

Wysokości opon dla poszczególnych rozmiarów to:

195/65/15 - 126,75mm

205/60/15 - 123mm

205/55/16 - 112,75mm

205/65/16 - 133mm

Odrzucamy rozmiar 205/65/16, który nie jest rozmiarem zalecanym przez producenta.

Z opon, które zostały, najwyższy profil ma 195/65/15-czyli te będą "najbezpieczniejsze" na nasze dziurawe drogi :) I moim zdaniem lepiej zamontować 195/65/15 niż kombinować z rozmiarem niezalecanym przez producenta :)

Alufelgi zimą niszczeją

Będą się niszczyć, jeśli je poobijamy. Jak pisałem wcześniej-alufelgi u mnie po dwóch sezonach zimowych nie noszą śladów dodatkowego zużycia-na tych alufelgach są wyłącznie opony zimowe. Ale nie są poobijany i nie są to "chińczyki", tylko oryginały VW. Jak ktoś nie potrafi jeździć (nie odbieraj tego osobiście-piszę ogólnie), to nawet latem zniszczy alusy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem dzieki. Ale co to znaczy niezalecane przez producenta ? Na 16 na takim profilu powinno moim zdaniem byc elegancko opona jest gruba i nie powinno sie jej nic dziać jadać oczywiscie wmiare normalnie :) Mi chodzi o to ze chce wymienic z pietnastek na szesnastki bo nie zdzierże takich małych kółek w takim wielkim samochodzie a chce wybrac profil 65 bo mysle ze duzej róznicy w jezdzie nie bedzie a zalezy mi zeby chodizł tak jak teraz czyli nie tłukł itp :) Czy np pujsc na kompromis i 205/60 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam musisz zdecydować ja jeżdżę na205/55/16 zimówkach i zadowolony jestem co do komfortu nic nie stuka przy tym profilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na zimę stalowe felgi 16tki i jeżdżę na oponkach 205/55/16. Generalnie chwalę sobie dobrą przyczepność auta na tym rozmiarze opon ale nie miałem przyjemności poruszać się passatem na mniejszych kołach. Na przyszłą zimę prawdopodobnie stalowe pójdą pod młotek i będę jeździł na alusach. A na lato się znajdzie jakieś 17stki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności