Skocz do zawartości
Gość luks12

Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie doczytalem sie , czy w B5 wychodzily silniki 1.8 20V 115KM bo dzis facet w IC zapytal mnie o to zdiwilem sie bo myslalem ze byly tylko 125 i 150KM . Z gory dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

115stki to były ale 2.0 i występowały one w 3BG :). Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo raczej nie z tego co wiem to sa 1.8 125km 1.8t 150 lub 170km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciał bym kupić passata http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-9-tdi-4motion-z-niemiec-navi-C17963237.html powiedzcie mi czy to bobry wybór

 

Jedyne co mi się w nim nie podoba to kolor :lol

Ma dobre wyposażenie,silnik AFN widzę,sporo wytrzymuje :hyhy welurek w środku,dosyć bogato wyposażony też jest.No i 4MOTION.Jedno ale-jak na samochód z Niemiec i to w dodatku diesel ma zbyt niski stan licznika ;) podejrzewam że w rzeczywistości jest nieco więcej.Ale ogólnie myślę że ten Passat jest :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Chciał bym kupić passata http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-9-tdi-4motion-z-niemiec-navi-C17963237.html powiedzcie mi czy to bobry wybór
to auto jest już opisane w dziale porady w sprawie kupna konkretnego egzemplarzu i w dziale kupujemy b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam passata B5 1.6 101 km i nie narzekam jak trzeba to i przy 140km/h da się przycisnąć a przy tym pali niedużo. Około 9s do 100k/h powalające na kolana nie jest ale ogólnie autko daje rade. Pozdrwawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:zeco

Ja mam passata B5 1.6 101 km i nie narzekam jak trzeba to i przy 140km/h da się przycisnąć a przy tym pali niedużo. Około 9s do 100k/h powalające na kolana nie jest ale ogólnie autko daje rade. Pozdrwawiam

 

około 9 sekund do setki przy 101 KM ciekawe jak chyba z przepaści dane techniczne pisza ze silnik 1,8 ,150km ma 9 sekund a ty z 1,6 silniczkiem ,ogólnie najlepszy motor to 1,8 benzyna lub diesel 1,9 130 konny ,lub starszy model 1,9 110 konny na pompie takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około +/- maks 11 ale jak na silnik z tak mała poj nieźle się zbiera. Moim zdaniem 1.9 diesel to nienajlepszy wybór wydaje mi się z byt pospolity wejdziesz na allegro to tylko te 1.9, znajomy ma 1.8T i poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Około +/- maks 11 ale jak na silnik z tak mała poj nieźle się zbiera. Moim zdaniem 1.9 diesel to nienajlepszy wybór wydaje mi się z byt pospolity wejdziesz na allegro to tylko te 1.9, znajomy ma 1.8T i poleca.
ja też polecam ten silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeciez napisal ze 100km/h nie wyciaga w 9sek.

 

 

 

napisał tak:

 

Około 9s do 100k/h powalające na kolana nie jest ale ogólnie autko daje rade. Pozdrwawiam

 

 

około 9s DO setki a według ciebie co to znaczy z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to że jak go wkręcisz na wysokie obroty gdzie ma pełną moc wlejesz 98 verve to kolo 9-10 s bedzię nawet przy tak małym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znaczy to że jak go wkręcisz na wysokie obroty gdzie ma pełną moc wlejesz 98 verve to kolo 9-10 s bedzię nawet przy tak małym silniku.

Przestan pisac glupoty. Pare oktanow wiecej w paliwie nie doda ci 30 kucy do silnika. Roznica bedzie moze na poziomie 2-3PS, czyli w granicy bledu.

 

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

 

napisał tak:

 

Około 9s do 100k/h powalające na kolana nie jest ale ogólnie autko daje rade. Pozdrwawiam

 

 

około 9s DO setki a według ciebie co to znaczy z

racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 1.6 katalogowo ma coś ponad 12s do 100km/h,a więc trzeba się namachać z nowymi dostawczakami:dolamam Może da radę zejść czasami do 11,ale to max co można z tego muła wycisnąć.Mam nowe kable,świece,olej motul 10w40,silnik ogólnie w dobrym stanie.Ciekawe jak jadą 1.6delikatnie już podjechane... Na klimatroniku wyprzedzanie to śmierć.No i jeśli wykorzystywać te konie to olej chleje jak smok wawelski wodę.Gdyby nie dobry stan mojego AHL-a,którym od sierpnia przejechałem 5kkm to bym go w pi... Dla porównania wyśmiewana kia ceed 1.4 109KM(zbliżone osiągi do paska 1.6).Przebieg aktualnie pod 110kkm.Jeździ od 2009roku.Kręcona zwykle jak na filmiku.Średnie spalanie 8,olej syntetyk castrola-od wymiany do wymiany zero ubytków.

 

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 1997 twój passek ma przejechane 110000:blink

 

 

 

de3ffc782d3eaf85.htmlde3ffc782d3eaf85.html

IMG032.jpg

Edytowane przez mlody3951

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!!!

dołacze sie do was chłopaki i jesli chodzi o silnik 1.6 to ja własnie taki mam i jezeli miałbym wybierac to wybrał bym 1.8T kupilem 1.6 poniewarz miał mało w kołach i był w bardzo dobrym stanie .TAK wiec jeżeli chcesz miec frajde z jazdy to bierz 1.8 kupisz 1.6 nie dosc ze bedziesz potem żałował to i tak dużo mniej ci nie spali jak 1.8 a i ta jednostka superowo znosi sekwencje takie jest moje zdanie .A co ty kupisz to juz jest twoja decyzja

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o kii ;-) Pasek ma aktualnie 212 prawdziwy.Kupiony od pierwszego właściciela z książką do 2008 i przebiegiem 186.Twój ma zacny przelot.Nie to co niektóre TDI po 150... Dobra koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam benzynkę 2.0, 115 koników. Jak na razie OK i pewnie zagazuję. Wracając do silniczka to niepodważalną zaletą jest 8 zaworowa, prosta konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam benzynkę 2.0, 115 koników. Jak na razie OK i pewnie zagazuję. Wracając do silniczka to niepodważalną zaletą jest 8 zaworowa, prosta konstrukcja.

 

Może i tak, ale za to kultura pracy tej jednostki pozostawia wiele do życzenia. Posiadam, użytkuję, naprawiam i wiem :fajny Na razie po wymianie pierścieni zrobione 3tyś.km nie bierze oleju i nawet troszkę się zbiera tak od 3tyś/RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i tak, ale za to kultura pracy tej jednostki pozostawia wiele do życzenia

ARM czy AZM? Nie wiem co masz do zarzucenia temu silnikowi? Chodzi ładnie, cicho i równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności