Skocz do zawartości
aj27

Dymi po wymianie wtrysków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybaczcie , ze odgrzebuje temat lecz mam podobny problem

 

' Jak odpalam auto kopci na niebiesko chwile az sie lekko nie rozgrzeje , mam podejrzenia jakis czas tem uturbo mi strzelilo podczas trasy i puscilo olej to moze byc reszta oleju z wtedy jeszcze ??

 

Lub tez drugi podejrzany to pompowtrysk bo ostanio zauwazylem ze w jednym korekty sa poza norma i odbiegaja duzo od pozostalych trzech .

 

Mysle zeby go w pon lub wtorek wymienic

 

Czy to od DPF-a bo slyszalem teorie , ze tam mogl sie olej dostac po tym jak turbo strzelilo mi ?

 

Czy to moz eejszcze cos innego ??

 

Dodam ze jeszcze nie robilem pompy oleju mam nalatane 20020096 KM

 

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc :respect

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sam problem jak "aj27" w załączeniu filmik. Proszę o pomoc.https://youtu.be/VYRWG6aHIUs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem ten filmik z 5 razy i mysle ze to para

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest para tylko lekkie zabarwienie niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się spisuje turbina?

Ewentualnie, gdzie żeś kolego ostatnio tankował? ;) Następnym razem zatankuj na jakiejś markowej stacji gdzie indziej.

 

ps.

kiedy w sieci znalazłem takie "wróżenie" po kolorach spalin:

 

dymi na czarno

 

nie dopala paliwa;

przyczyną może być za mało powietrza; sprawdzić turbine i szczelność połączeń

zła regulacja pompy; sprawdzić ustawienia pompy

lejące wtryski; wymienić końcówki

 

dymi na biało

 

spala płyn chłodzący; wymienić uszczelkę pod głowicą

 

jeżeli temp. zewnętrzna jest niska to dymienie na biało jest rzeczą normalną - następuje kondensacja pary wodnej obecnej w spalinach

 

dymi na niebiesko

 

spala olej;

rozszczelnione uszczelniacze na turbinie; uszczelnić turbinę

przepuszczające uszczelniacze zaworowe; wymienić je

przepuszczający układ tłokowy; wymienić pierścienie, ew. szlif cylindrów i wymiana tłoków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest para, to nie był rozruch na zimnym silniku np. rano, auto po rozgrzaniu odstało godzine. dzieje sie tak gdy zaczyna sie rozgrzewać, po całkowitym rozgrzaniu ten dym jest mniej widoczny, ale cały czas jest. Pompowtryski miały wymienione końcówki wtryskowe, uszczelnienia i śruby mocujące, płynu chłodniczego nie ubywa, oleju ubywa lecz nie są to bardzo duże ilości, że muszę stać z bańką i dolewać myślę, że jak na 16 zaworowy silnik te ubytki oleju są w normie. Egr na kompie nie pokazuje błędów, o świecach żarowych też nic nie ma. Jaka może być jeszcze przyczyna takiego dymienia? Tankowałem cały czas lotos dynamic, teraz zmieniłem na shell nitro plus, lecz po tankowaniu na obu stacjach nie ma różnicy tymi tak samo. Mechanicy mówią że turbo jest sprawne cytuje jednego z nich: "gdyby turbo brało olej, to by już dawno padło". P.S. tak dymi po rozgrzaniu.[video=youtube_share;TVPu08caV8E]http://youtu.be/TVPu08caV8E

Edytowane przez adammk83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacze zaworów robiłeś? Bo dla mnie to tak wygląda. Tym bardziej że twierdzisz że po rozgrzaniu jest mniej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym śmierdzi ta chmura? Olejem czy dieslem. Stawiam że ropą (skoro robiłeś wtryski) pewnie leją, myślę że źle zregenerowane, albo przy montażu doktor uszkodził uszczelniacz (ten czerwony), no chyba że masz już wybite gniazda pompowtryskiwaczy. Zrób logi wtrysków.

 

Oczywiście moje wywody dotyczą tylko jeśli ten dym ma zapach diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności