Skocz do zawartości
deebo

CYKANIE PO ODPALENIU TDI - mróz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o poradę

 

Otóż od jakiegoś roku czasu przy pierwszym uruchomieniu silnika AVB 101 KM cykają mi (chyba ) zawory po sekundzie - 2 cichną . Jak kupiłem AUto jakies 2,5 roku temu tego objawu w ogole nie było. Dziś to cykanie po nocce jest dłuższe są mrozy i dochodzi nawet do około 15 sekund tego cykania . Rozumiem ze moze olej musi dosc tylko dlaczego kiedys tego nie mialem a dzis coraz dłużej to cyka.

 

Co warto sprawdzić może pompa oleju nie domaga ?

 

Jakies opinie porady ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie proszę o poradę

 

Otóż od jakiegoś roku czasu przy pierwszym uruchomieniu silnika AVB 101 KM cykają mi (chyba ) zawory po sekundzie - 2 cichną . Jak kupiłem AUto jakies 2,5 roku temu tego objawu w ogole nie było. Dziś to cykanie po nocce jest dłuższe są mrozy i dochodzi nawet do około 15 sekund tego cykania . Rozumiem ze moze olej musi dosc tylko dlaczego kiedys tego nie mialem a dzis coraz dłużej to cyka.

 

Co warto sprawdzić może pompa oleju nie domaga ?

 

Jakies opinie porady ?

 

Pozdrawiam

Nie cykają popychacze hydrauliczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego kiedys tego nie mialem a dzis coraz dłużej to cyka

 

Istanieje coś takiego jak ... Zużycie :D A tak na poważnie to nic nie jest wieczne na tym swiecie ( oprócz kryzysu :P ) i z czasem cos się musi zepsuć. A cykają Ci hydropopychacze ( hydroregulatory zaworów), ewentualnie masz wytarte bolce pompowtrysków...... lub zniszczony wałek rozrządu. Jedyna dobra wiadomość to taka że wszystko znajduje się w jednm miejscu więc można to wymienić za jednym podejściem ;) ( wiem... wiem.... marne pocieszenie :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no okej

czyli co mam sie za to zabierać czy sprzedawać bo się nie opłaca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a olej ile temu wymieniales?jama tak astrze g.nawet nie musze patrzec na przebieg,bo kak slysze rano po odpaleniu hydropopychacze to znaczy ze czas olej wymienic.po wymianie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień same popychacze hydrauliczne i bedzie ok, pewnie ze250zeta plus uszczelka pod dekiel albo dobry silikon i bedzie . Zawsze cykają przez chwile a zwłaszcza na mrozie, najlepiej nie ruszaj do puki nie przestaną no chyba ze non top cykaja to jusz padaka straszna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszą koledzy.... jak nie cyka cały czas to możesz narazie zostawić :) u mnie taki stan panuje od 10 tys... może więcej :D Jeśli przestają cykać to znaczy że nie jest tak źle :) Ja czekam do wakacji z wyminą bo mi teraz łapki zmarzną :P no i..... czekam też na testy wałka SDI bo może się zrobi dwie rzeczy na raz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej na bieżąco niedawno po wymianie. cartrol leje cały czas .. ciekawe czy wałek sie nie wytarł nie wiem wlasnie czy to ruszac (jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba każdy samochód cyka przez chwilę jak jest zimny? zanim olej dotrze wszędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie sczerze mowiac nie cyka nigdy,nawet jak ostatnio stal 2 m.ce,astra natomiast cyka,jedzilem te b 5 nowka i lubila na poczatkupocykac.nie wiem od czego to zalezy.jak ustaje to nie ma sie czym porzejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cyka zawsze jak jest rozgrzany . praktycznie caly czas cyka lekko.... silnik pali od strzala i niwiem czy brac sie za wymiane ich czy dac spokoj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak caly czas to bylbym sie zastanowic nad wymiana popychaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diurasel69

Witam ja milem ten sam problem przy przebiegu 500tys jak saczelo stukac zalem oleiem 15w40 i ucichlo po przejechnu 12tys za czelo sie tluc masakra.. wymienilem popychacze zalalem 10w40 i nawt szmeru a aktualny przebieg 680tys i chula. Polecam popychacze ruwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile taka impreza ciebie kosztowała ?

 

Ale chyba tak jak piszecie oleje temat

 

za dużo już wsadziłem kasy w swojego. więc chyba musze go pogonić . szkoda bo wszystko robiłem na tiptop pod siebie ale co chwila coś...20120728_182201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie cyka przez 10 sec po odpaleniu. Ale tylko na mrozie. Jeśli jest lato, to może z 1 sec lub 2 max. Olej wymieniany 2tkm temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności