Skocz do zawartości
damian406

Błąd czujnika wałka rorządu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, byłem dzisiaj u mechanika samochodowego i posprawdzał mi wszystkie błędy zapisane w sterowniku. Jest błąd położenia wałka rozrządu, może mi ktoś napisać gdzie jest on umiejscowiony w passacie b6 2007 rok, 2,0 TDI, 170 KM.

Oraz proszę o ewentualny link z takim czujnikiem z allegro, szukałem ale nie udało mi się znaleźć. Passat często ciężko odpala. Mechanik powiedział, że to właśnie przez ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to czujnik , amoże to wyciągnięty łańcuch rozrzadu . Jak sam piszesz - błąd położenia wałka rozrządu - . Obstawiam moją wersję z rozciągniętym łancuchem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to czujnik , amoże to wyciągnięty łańcuch rozrzadu . Jak sam piszesz - błąd położenia wałka rozrządu - . Obstawiam moją wersję z rozciągniętym łancuchem .

 

Szczególnie że w tym silniku nie ma łańcucha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Kielcach jak diagnozowali podobna sytuacje, tez komp pokazal czujnik polozenia walka rozrzadu a co sie okazalo byl uszkodzony czujnik polozenia walu. Jak gadalem z elektronikiem mowi ze to sie zdarza bo sa one sparowane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest błąd położenia wałka rozrządu, może mi ktoś napisać gdzie jest on umiejscowiony w passacie b6 2007 rok, 2,0 TDI, 170 KM.

Napisze jeszcze raz, bo było juz wiele razy na forum. Bład z czujnika wałaka rozrządu bedzie się nasilał i z czasm będziesz miał problem z zaplaniem na ciepłym silniku (przechodziłem to). Do wymiany tego czujnika trzeba ściągać rozrząd. Ja zapłaciłem za te przyjemność w sumie 450zł (czujnik 250zł). Wymiana poza ASO.

Tu masz link:

http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu-fabia-2-superb-2-octavia-ii-i2761791926.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby na pewno czujnik z końcówką B pasuje do tego silnika, nie potrzebny z końcówką C.

Końcówkę B miałem i gdzieś jeszcze mam do silnika 105KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy aby na pewno czujnik z końcówką B pasuje do tego silnika, nie potrzebny z końcówką C.

Końcówkę B miałem i gdzieś jeszcze mam do silnika 105KM.

 

Nie pamietam jaka ma być końcówka, wyglądał identycznie jak ten do silnika 2.0 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łancuch to pasek rozrządu . Albo zle ustawiony rozrząd .

Edytowane przez o_marek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy aby na pewno czujnik z końcówką B pasuje do tego silnika
Powinien być taki nr 03G957147C do passata B6 2007r BMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności