Skocz do zawartości
mirekm11

Kręcenie licznika prawie perfekcyjne- małe śledztwo

Rekomendowane odpowiedzi

- Poniżej przedstawiam wykres zależności przebiegu od dni dla Audi A3 model 2004, disel. Wykres zrobiony na podstawie rachunków dołączonych do auta i wpisów do książki serwisowej. 5 początkowych punktów i przedostatni są zgodne z wpisami bazy komputerowej Audi, VW, itd.

- Jeżeli właściciel prowadzi uregulowany tryb życia to punkty powinny się układać na jednej prostej. Każda próba jednorazowego kręcenia licznika, nawet przed pierwszym przeglądem po 2 latach (long life service) bez uwzględnienia trendu byłaby widoczna jako punkt odstający od prostej. „Kręcenia licznika” nie widać na przedstawionym wykresie, ponieważ auto miało 2 właścicieli.

- Pierwsza sprzedaż nastąpiła przy ok. 74000 km- przegięcie na wykresie i potem druga do autohausu przy przebiegu nie mniejszym niż 167000, nie wiem jakim (wrzesień 2011). Auto zostało zakupione ok. 15.10.2012 przy przebiegu 174000 (autohaus zrobił przegląd w Dekra 8.10.2012). Na wykresie widać, że coś się stało w ciągu ostatniego roku ponieważ auto zrobiło tylko 10000 km- auto mogło stać.:swirus

- Wydawało by się, że wszystko jest w porządku, jednak elektryk „odkrył” w komputerze samochodu, że rok wcześniej samochód miał wymienione lusterko przy przebiegu 246000, czyli wtedy, kiedy używał go 2 właściciel, co wyklucza także, że auto miało kręcony licznik przez autohaus.

- Pytanie jest takie: Kto mógł kręcić licznik ? Wiem, wiem, nikt nie jest jasnowidzem. Czyżby 1 właściciel (podejrzany bardzo mały przebieg roczny = 15000), systematycznie przed każdym z 4 udokumentowanych papierami przeglądów ? A może jest jakiś inny myk, aby się wszystko zgadzało ? Oczywiście nie oczekuję otwartej odpowiedzi, która ułatwiła by życie oszustom.

image001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy pomysł na analizę. W sumie da się to prześledzić w każdym aucie - jeśli oczywiście sprzedający udostępnia książkę serwisową.

 

Ja myślę, że wykres wygląda tak naprawdę dość przekonująco. To, gdzie wcięło 70 000 km to już chyba nie ma teraz znaczenia. Ja stawiam, że jednak drugi właściciel (pierwszy miałby ciężko, bo robił przeglądy gwarancyjne i ASO wypełniało mu książkę serwisową. Poza tym po co kręcić auto z przebiegiem 75 tys. Widać, że po sprzedaży auto było używane bardziej intensywnie i myślę że tutaj gdzieś nastąpiło małe kłamstewko...

 

 

_______________________

Niezbędnik zimowy - kable rozruchowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nak elektryk „odkrył” w komputerze samochodu, że rok wcześniej samochód miał wymienione lusterko przy przebiegu 246000
Jestem bardzo ciekaw jak to zrobił, mówię poważnie. Bo do tej pory nie słyszałem o takiej pamięci w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem bardzo ciekaw jak to zrobił, mówię poważnie. Bo do tej pory nie słyszałem o takiej pamięci w samochodzie.

 

Nie trzeba byc Sherlock Holmes zeby mozna bylo takie wnioski wydedukować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Nurtuje mnie ta sprawa, ponieważ nie mogę uwierzyć, że ktoś był aż tak przewidujący. Raczej szukam błędu w moim rozumowaniu i nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem bardzo ciekaw jak to zrobił, mówię poważnie. Bo do tej pory nie słyszałem o takiej pamięci w samochodzie.
Pewnie był zapisany błąd w module komfortu (np. błąd maty grzejącej) i do tego freeze frame - data, godzina i przebieg, napięcie zasilania itd. Obecnie sporo sterowników obsługuje freeze frame.

np. tutaj

00943 - Heated Exterior Mirror; Driver Side (Z4)
            012 - Electrical Fault in Circuit - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101100
                    Fault Priority: 4
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 91
                    Mileage: 186484 km
                    Time Indication: 0

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie był zapisany błąd w module komfortu (np. błąd maty grzejącej) i do tego freeze frame - data, godzina i przebieg, napięcie zasilania itd. Obecnie sporo sterowników obsługuje freeze frame.

np. tutaj

Dzięki wielkie. Nie słyszałem o tym, dobrze się czegoś dowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności