Skocz do zawartości
micjanic

Garaż bez kanału

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Passatowcy,

 

Napiszcie jakie naprawy byliscie wstanie wykonac w zwykłym garażu bez kanału np. z wykorzystaniem kobyłek, żabeki innych.

 

Może jakis poradniko-manual dla B6 i B5 zrobimy?

 

Tylko nie piszcie że jeździcie do ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem sprzeglo bez kanalu byly klocki drewniane ale nie ze samochod jakos strasznie byl wysoko.i to wszystko w pojedynke.jak uslyszalem za wymiane sprzegla 200euro to stwierdzilem ze dam rade i dalem.przed domem na trawniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przednich amorów wraz z sprężynami bez rozpinania wahaczy oraz tylnie amortyzatory.

Wszystko pod domem, lewarek, kolo zapasowe i chęci ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze bez kanalu da sie wszystko zrobic podniesc przod czy tyl lewa czy prawa strone.dla chcacego nic trudnego.wazne zeby to pozadnie zabezpieczyc.mysle ze temat nie ma dalej sensu nie ze jestem zlosliwy ale tak jak pisze dla chcacego nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami warto tez sobie zrobic najazdy, z desek np. lub pospawac sobie metalowe. wtedy juz nie trzeba postawiac klockow itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze bez kanalu da sie wszystko zrobic podniesc przod czy tyl lewa czy prawa strone.dla chcacego nic trudnego.wazne zeby to pozadnie zabezpieczyc.mysle ze temat nie ma dalej sensu nie ze jestem zlosliwy ale tak jak pisze dla chcacego nic trudnego.

 

Dzieki za powyzsze, ale marzylo mi sie że kiedys jakies zdjacia tu beda, z ciekawych napraw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za powyzsze, ale marzylo mi sie że kiedys jakies zdjacia tu beda, z ciekawych napraw...

 

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/532740_281437178597754_2060665493_n.jpg

 

masz, to akurat kumple ale takie rzeczy to normalka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garaż bez kanału ale zawsze jakoś można sobie poradzić. Foto zaczerpnięte z innego forum...

 

562b5a7b5cd4a4091e04743c9bcfff78.jpg

562b5a7b5cd4a4091e04743c9bcfff78.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ile to czlowiek spedzil lat pod autem przed domem, czy to lato czy zima. Gnaty teraz bolą człowieka ale wreszcie jest porządny, ocieplony i ogrzewany warsztat. Pozdro i szacun dla walczących pod chmurką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam kanału i jak dotąd ze wszystkim dawałem radę, co prawda jest niewygodnie i leci przy tym sporo k... i ch... ale da się :)

Na wyposażeniu mam 2 żaby, 2 kobyłki i 2 trapezy (jak trzeba coś podeprzeć - 3 ręka ;) ) Najgorsza była chyba wymiana tulei belki i przewodów hamulcowych w B3.

Kiedyś na pewno będę miał kanał!

ps. nie kumam po co ktoś wykuł dziurę na żabę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kumam po co ktoś wykuł dziurę na żabę??

no fakt, to jest dobre...moze jezdzi ferrari i mu zaba nie wchodzila pod auto, hahahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. nie kumam po co ktoś wykuł dziurę na żabę??

 

duuuża gleba i pewnie miał już dość zabawy z drugim-płaskim lewarkiem aby ciut unosić auto i podkładać obok żabę :lol;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co śmiać........... mam drugą brykę, C5 na hydroaktivie to podnoszę ją do góry ma maxa (jakieś 16-18cm w stosunku do normalnego), podkładam klocki drewniane pod progi ... i opuszczam do normala... koła w górze, poezja przy wymianie kół, a teraz pasek, niestety żaba i to strona po stronie... a garażu nie mam tylko podwórko i to nie w betonie tylko w zieleni, a warunki pogodowe właśnie dały znać o sobie........ chciałbym mieć garaż ale szans nie ma więc tylko "frische Luft" pozostaje.. ;)

 

PS. cytryna w położeniu serwisowym i żadna żaba nie podejdzie......... to samo dotyczy straży miejskiej i próby założenia blokady, cytryna prawie kładzie się na glebie, a koło chowa w nadkolu... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem zdania że wszystko da się zrobić bez kanału, aczkolwiek ja w pewnym momencie wyspawałęm sobie dość wysokie najazdy i teraz mimo że czasem ch..... mnie strzela jakoś daję rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce wszystko jest do zrobienia tylko bez nerwow na spokojnie z glowa nie na hop siup i bardzo duzo rzeczy mozna samemu zrobic bez kanalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności