Skocz do zawartości
erde

Autko z dużym zbiornikiem paliwa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję jakiegoś autka tak do 8 tyś. zł który posiada orginalnie duży zbiornik paliwa. Wiem że do passata kombi wchodzi 100l. Ale może wiecie jakie inne autka maja duże zbiorniki? Sam posiadam passka b4 sedan i tam wchodzi 85l po odpowietrzeniu i najechaniu na przeszkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrystler ten z vanów ma 95l chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci spalanie +10l/100 to szukaj w mercedesach np S320 (W140) +120L też niektóre wersje 124'ki miały ok 100l, też wiem że frontera ma zbiornik +90l. Więc passat jest najlepszym rozwiązaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w kufer można wrzucić ze 2 kotły;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze w kufer można wrzucić ze 2 kotły;)

 

Ale mi jest potrzebny orginalny bak bez żadnych przeróbek. Mam okazje latac na białoruś po ON a tam sprawdzaja ile jest w baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że taka opcja. A nie przyjmują rubli?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ford econoline ma około 180 litrów i niektóre stare nissany patrole robione na skandynawię miają około 250 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko chciał do 8k a ford z tego co widzę lata od 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, niech sobie kupi forda, albo jeszcze lepiej tego patrola. Zbiornik 250 litrów robi wrażenie, oj robi. Parę razy pojedzie na Białoruś, to mu się ta różnica w cenie zakupu szybko zwróci :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem passata b4 1.9 TDI 90KM kombi wersja higland, z 95 roku, szukam na necie jakiś danych technicznych ale nie znalazłem, a mianowicie pojemnosć baku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem passata b4 1.9 TDI 90KM kombi wersja higland, z 95 roku, szukam na necie jakiś danych technicznych ale nie znalazłem, a mianowicie pojemnosć baku

 

już niedługo na naszej stronie będą wszelkie informacje ;) póki co podpowiem: 70litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a inni piszą że wchodzi 100 litrów, to co mają inne baki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpowietrzeniu wchodzi pod korek 100/105 l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyjeżdzeniu całej ropy i zalaniu do pełna było ~ 106l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to czyli te standardowe jak to piszą 70 litrowe baki wchodzi ponad 100 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to tylko b4 w kombi ma ponad 100 litrowy zbiornik, w sedanie wchodzi dużo mniej (około 70 litrów). Natomiast w b5 jest już mniejszy zbiornik przynajmniej w kombi. Jeśli się mylę, proszę kolegów o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledze chodzi o to ile wchodzi do baka, a nie ile według katalogu pojemności ma bak... to dwie różne liczby... pasek variant b3 i b4 na przechyle i z przerobionym odpowietrznikiem musi zmieścić 110l a jak uda Ci się dobrze zrobić odpowietrznik to 115l mimo że katalogowo jest 70... i to jest ta różnica między tym, co wejdzie a co jest napisane w katalogu.

bez przeróbek te same pssaty na przechyle z wciśniętym odpowietrznikiem mieszczą ~105l tylko ostatnie 25l musisz nalewać powoli... bardzo powoli :|

były wersje rożnych aut z powiększonymi zbiornikami, była też taka wersja passata bodajże b4(tzw. konwojencka a przynajmniej tak na niego mówią na granicy ;-) ) ze zbiornikiem 140l tylko problem jest taki że nikt w ogłoszeniu nie opisuje pojemności baka.. ba! większość osób sprzedając auto nie zna pełnej pojemności swojego baka, pewnie połowa naszych forumowiczów uważa, że do ich beczwórek wchodzi 70l tak jak i napisał jaśnie wielmożny Admin :devil.

Kiedyś chciałem kupić furgonetkę bodajże było to gmc z dwoma zbiornikami każdy 120l ale pojemność silnika 6.7 troszkę mnie odstraszyła.

na granice nie ma nic lepszego niż b3 variant najlepiej pb+lpg w baku wozisz co chcesz a latasz na gazie za 1,3zł/l ;] znałem nawet takich co mieli zbiornik od sprysków(wersja ze spryskami do reflektorów ~9l) zalany wachą i to było podpięte do silnika, także jeździł na tym co w spryskach, a bak leciał na sprzedaż :D

 

poszukaj jakiejś b3'ki 2.0 załóż lpg z duuuużą butlą(gaz tez się da ściągnąć) i nic więcej nie potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli każda b4 w kombi ma pojemność powyżej 100 l, bo zamiaruje kupić a okaże się że ma 70.

Edytowane przez kali1209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności