Skocz do zawartości
Gość TomiLUG

Jakie Opony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

jestem tu nowy bo wczoraj zakupiłem passacika B5 (wcześniej Golf Mk3).

 

Ale do rzeczy - pozostały mi z golfa nowiutkie opony letnie w rozmiarze 195/55/R15. Pytanie czy mogę takie oponki założyć do swojego passata?

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym Ci Radek założyć 205/55/16 ja takie mam w swoim pasku.bardzo dobrze sie sprawują na naszych drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam na lato 205/55/16. Dobra przyczepność i ładnie się alumki prezentują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jak bym założył na początek te 195/55/15 to nie będzie tragedii?

 

na razie wiecie trochę dużo początkowych wydatków a nówki oponki leżą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Założyć mozesz, tylko weź pod uwagę że 205/55/16 ma średnicę 632 mm a koło 195/55/15 595 mm. To jest spora różnica, i jeśli na fabrycznym dość miękkim zaiwasie auto zejdzie niecałe 2 cm w dół....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego że my mamy te drogi jakie mamy,wiadomo ze to nie autostrady, koło mniejsze ma trudniej przeskoczyć przez nierówność jak koło duże.Nacisk golfa a nacisk passata jest inny na oponę 15.Teoretycznie powinieneś mieć inne kółka ale jak masz na razie takie i idzie je założyć to też będziesz jechał.

A może zamień z kimś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od biedy możesz założyć. Tylko szybko w zakręty nie wchodz bo może być nie ciekawie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja także polecam na lato 205/55/16. Dobra przyczepność i ładnie się alumki prezentują.

 

Veyron : Jakie masz alu do tego rozmiaru opon ? - 16" czy 18'' ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę ma 205/60/15 i jest bardzo dobrze. Teraz jak założę nówki BF Goodrich G-Grip w tym samym rozmiarze to myślę, że będzie zacnie.

Polecam stronkę http://www.opony24.com.pl całkiem niedrogie oponki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim Enzo H 16'' i wygladaja całkiem przyzwoicie i do tego opony Uniroyal Rainsport 2 205/55 które też są spoko...

Edytowane przez nicer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co będzie lepsze w rozmiarze 215/35 Yokohama PARADA Spec-2 czy Pirelli PZero Nero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam jakiś dobrych letnich opon w rozmiarze 205/60 R15

Czy możecie mi coś polecić?

Ciekawe propozycje?

 

Ja przymierzam się do:

http://www.oponix.pl/product/GOODYEAR+205%2F60R15+OPTIGRIP+91H_5885396.html

 

Aktualnie mam 225/45 R17 i powiem że komfort jest bardzo znikomy a ten liczy się bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżęna barumach 195/65 i nie nażekam są ciche i nie mam z nimi problemów ale jak rok temu kupowałem okonki do bmw 205/60 R15 to wybrałem Dunlop SP Sport i te polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,szczerze mówiąc średnio się znam na oponkach więc proszę o poradę jaki rozmiar oponek powinienem kupić do passata na 17'' alu-felgi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 17'' kolego to 225/45/17 - to jest rozmiar zalecany przez producenta .. jak zależy Ci bardzo na komforcie możesz założyć 225/50/17 jest to niestandardowa opona do passka. Będzie przekłamanie na liczniki jakieś 3% +/- ale za to masz lepszy komfort jazdy. Twoja decyzja czy idziesz tak jak fabryka zaleca czy trochę updatetujesz pod nasze drogi :D

Osobiście przerabiałem ten dylemat 1-2 tyg temu i wybrałem tak jak fabryka radzi.

Edytowane przez Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 17' założyłbym tak jak jest to zalecane 225/45 R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ,a czy rozmiar 205/50 R17 też by robił przekłamanie bo jak szukałem po różnych sklepach internetowych to w sklepie 4opony.pl szukając po marce samochodu i roczniku wyskoczył też taki rozmiar podany jako opcjonalny. ?? poniżej link do tego sklepu:

http://www.4opony.pl/opony-do/vw/passat/sedan/b5-fl/2005/2-0-tdi--100kw-/wybierz.htmlx

 

A przy okazji i jak się jeździ po naszych drogach na oponkach 225/45 R17 ????

Edytowane przez Mariobros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im większa felga i mniej opony np. 45/ R17 tym mniejszy komfort a co za tym idzie z czasem zawieszenie do wymiany. Nie chcę cie tu straszyć ani odciągać od kupna 17' ale najbardziej optymalne rozwiązanie to są felgi w rozmiarze 15' i 16' im większe tym komfortu brak ale za to auto wygląda jako tako. Oczywiście na 17' też auto będzie jaździło i licznik będzie przekłamywał, zresztą zawsze będzie trochę przekłamywał. Mi na 15' pokazuje o 3km/h więcej niż powinien w 17' będzie to więcej.

 

Wydaje mi się że nie powinno się zakładać opony 205/50 na felge 17' jeżeli już to 215/50 albo 225/45 ale mogę się mylić

Edytowane przez Marcin_e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności