Skocz do zawartości
devil-80

brak biegow po dolaniu oleju do skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie potrzebna pomoc.dziś mechanik dolal mi litr oleju do skrzyni bo było sucho. Teraz stoję na trasie z zaklinowanym wstecznym. Olej oryginał skrzynia 6. Zaczelo się że nie wchodziła 5 i 6 . Co robic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej oryginał. Mówi że wina na dole skrzyni coś co przelacza biegi ramię z plastikiem na końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozbierał tylko się położył i stwierdził , że ta końcówka plastikowa na ramieniu jest tak wyrobiona , że po wciśnieciu do niej tego od drążka (nie znam nazw) i wrzuceniu wstecznego wypada ten wybierak i nie można już nic zrobić jak go wsadzić od dołu auta.

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, już wcześniej musiałem ostro zmienić z 5 na 6 a 2 zawsze haczyła. Chyba,że to poruszył i tak się stało-nie wiem .Oleju aż 1 litr wszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma szoku część tą można dostać w zestawie naprawczym

Chodzi o część nr 53 z rysunku poniżej(jest tam jakaś kulka,gumowa osłona i to gniazdo plastikowe). To ramię to cięgno wybieraka jest i poprostu jest wybita ta końcówka mam nadzieje,że pomoże ten zestaw naprawczy.

wybierak6nw0.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo dolał ci oleju przez fasolke :D wez wepchnij trupa na jakis kraweznik albo podniej czyms i wtedy łape wsadz i sprawdz czy maszte wybieraki na miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem drążek wypada z wybieraka z powodu zbyt dużego luzu.

Zielony85 nalał przez fasolkę tzn? bo nie rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to:

attachment.php?attachmentid=88826&d=1346577009

 

Sam kupiłem ten zestaw, ale nie bardzo wiem jak wymienić - dostęp jest ciężki.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/124024-Zestaw-naprawczy-mechanizmu-zmiany-biegow-8D0798151

 

Jak wymienisz, napisz jak to zrobiłeś ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tj chyba to nie wiem bo będzie do odebrania we wtorek oryginał ze skody.

Mechanik będzie wymieniał ,wieć nie wiem czy będe mógł pomóc, ale postaram się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód został naprawiony . Narazie biegi chodzą ładnie-a 6 dużo lepiej niż przed.

Nie wiem jak wyglądała naprawa, ale żeby wcisnąć ten plastik potrzebował jakiejś prasy czy coś bo ręką nie dało by rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja ten plastyk wcisnąem kluczem francuskim zaciskając go.Dostęp jest dość paskudny i trzeba tą końcówke rozginać a potem zagiąć żeby ta metalowa podkładka nie wyszła.Poza tym trzeba odkręcić nakrętkę mocującą(długą 10) mniejszy drążek który tam jest rownież przykręcony.W rezultacie odkręciłem lewą łape od skrzyni i dostęp się poprawił. Od góry dobrze jest też odkręcić zbiorniczek z płynem chłodzacym i odgiąć go na przewodach zeby widoczność była od góry.Bez kanału to chyba lepiej sobie to odpuścić.Części w serwisie kosztowały 52 złote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności