Skocz do zawartości
maciek34

DSG, czasami wyskakujący wsteczny R - winny autohold?

Rekomendowane odpowiedzi

Witan,

tak jak pisałem poprzednio mam co 2-3 tyś km problem przy cofaniu - po wrzuceniu R który zresztą wchodzi czasami po takiej małej pauzie po prostu bieg nie zapina się, jak dodasz gazu to wręcz wyskakuje tak jakby skrzynia przestawiła się na N a bieg się wypiął.

Paru kolegów napisało że skrzynia do wymiany i że to się będzie nasilać (4 tyś w plecy co najmniej).

Jednak niedawno wyczytałem coś tutaj że niby autohold robił probłem. Dzisiaj to samo - daje mu r a tu obroty dziwnie się zachowują auto nie jedzie. Wyłączam w tym momencie z cały czas zapiętym R autohold za pomocą przycisku i auto natychmiast pięknie jedzie do tyłu!!!

 

Tak więc Panowie jak coś zaczyna szaleć z DSG pierwsze co spróbujcie wyłączyć AH. Ja chyba całkiem to dziadostwo wyłacze. Pytanie czy ktoś mial podobny problem bo może to jest usterka do usunięcia?

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić jak to jest z AH, czy jak jest AH i naciska się pedał gazu to czy skrzynia dopiero załącza bieg i zwalnia hamulec, czy bieg jest cały czas załączony, a wciśnięcie pedału gazu powoduje jedynie zwolnienie hamulca.

 

Jeżeli przy działającym AH skrzynia nie załącza biegu to może być winny AH lub pedał przyśpieszenia. Względnie czujniki odpowiedzialne za rozpoznawanie "zatrzymania" się auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat to piękna rzecz, szczególnie DSG. Co do palenia to oczywiście nie palą więcej a w trybie D to już w ogóle nie chcą ciągnąć z baku :).

 

Co do twojego problemu to przede wszystkim daj sobie spokój z cofaniem przy włączonym AH. On blokuje koła przy każdym zatrzymaniu i w efekcie manewrowanie na wstecznym to udręka, bo trzeba dodawać mocniej gazu żeby go przełamać. To że wsteczny wchodzi z opóźnieniem to moim zdaniem normalna sprawa. Zanim komputer wrzuci bieg musi sprawdzić czy autko stoi :D. Mi się kiedyś nawet udało zdusić silnik na wstecznym. Niestety tylko raz i potem mimo kilku prób nie powtórzyłem tego wyczynu :). U mnie opóźnienie między wrzuceniem wstecznego a momentem kiedy zacznie ciągnąć to jakaś sekunda, nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle jesteś na 100% pewien, że auto stało w miejscu jak przełączałeś na R? Czy podczas manewrów, może jednak nie było zatrzymane "do końca", dlatego opóźnienie we wrzuceniu występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle jesteś na 100% pewien, że auto stało w miejscu jak przełączałeś na R? Czy podczas manewrów, może jednak nie było zatrzymane "do końca", dlatego opóźnienie we wrzuceniu występuje.

 

na 100% mówimy o sytuacjach w których cofam a przede mną stoi inne auto czyli r jest 1 biegiem który wrzucam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że wsteczny wchodzi z opóźnieniem to moim zdaniem normalna sprawa. Zanim komputer wrzuci bieg musi sprawdzić czy autko stoi :D.

W ASO jak nie mają pomysłu na lokalizację usterki to też mówią że ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na 100% mówimy o sytuacjach w których cofam a przede mną stoi inne auto czyli r jest 1 biegiem który wrzucam

To ważne. Zauważyłem już dawno, że inny jest czas załączania R-ki z pozycji P a inny z D/S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też to zauważyłem, szczególnie chcąc szybko zawrócić na "3".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AH nie ma nic wspólnego z wrzucaniem R

zacznijmy od tego że AH zwalnia się dopiero gdy moment obrotowy przeniesiony na koła osiągnie wystarczający poziom.

To że R Ci wyskakuje to niestety nie pociesze Cię zaczyna Ci się skrzynia konczyć (przerabiałem to)

Do biegu R jest jeden dedykowany wałek, który go załącza w DSG, aby zniszczyć ten wałek (co ja zrobiłem) wystarczy wrzucić R z 15~20 razy przy nie w pełni zatrzymanym aucie. Efekt jest taki ze koło na początku wałka zaczyną się frezować w skrzyni, jak sfrezujesz 3-4 mm to już pozamiatane. Jeszcze chwila i bedziesz miał trochę inne objawy, jak Ci się załączy R, to później mimo przełączenia na N czy P, bieg będzie nadal spięty co będzie dobijało skrzynie i niestety juz z tym nic nie zrobisz.

Ja po wymianie skrzyni rok temu na nową, nauczyłem się jednej zasady, jak wrzucam cokolwiek (R,D) to bardzo pilnuje tego czy auto się zatrzymało, a gdy wrzucam R to zanim puszcze hamulec to czekam aż usłyszę sygnał załączenia się parktronica.

i na 200% zapewniam ze AH nie ma nic wspólnego z twoim problemem,

 

zgodze się natomiast ze parkowanie/zawracanie jest dużo łatwiejsze bez AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, ile Cię kosztowała skrzynia i jej montaż? Robiłeś w ASO czy poza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ASO, po zniżkach z robocizną koszt to 26,600 PLN

w parysowie (skądinąd polecanym przez ASO) 4600 PLN z gwarancją (czasami 6 miesiacy czasami 12 miesiecy)

 

oczywiście robiłem w Parysowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. 26 tysięcy w ASO, ale a te 4600 to co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ASO za 26k montują nową skrzynię, w Parysowie jest ktoś, kto montuje za 4,6k używkę i daje do tego gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, tak podejrzewalem;)

Jesli mialbym placic 70% wartosci auta, za wymiane skrzyni, to auto bym sprzedal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

w ASO nówka z gwarancją

w parysowie uzywka z gwarancją

 

ja na tej z parysowa zrobiłem już 80 tyś

chodzi idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a mógłbyś podać namiar na tego człowieka który Ci robił skrzynie? Oni mają skrzynie z innych Passatow czy naprawiaja nasze? I gdzie leży ten Parysow mniej więcej i ile trwa taki zabieg?

 

OK, Parysow to daleka północ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parysów jest 60 km od warszawy jak jedziesz na Lublin

 

 

http://www.decautomat.pl/

 

Zawsze gadaj z Panem Danielem i nikim innym

 

te które się da naprawić to naprawiają, jeżeli się nie da wkładają inną

 

gośc jest mega ogarnięty w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AH nie ma nic wspólnego z wrzucaniem R

 

Siema, nie patrzyłbym na wszystkie auta jedną Twoją akurat miarą, ja ze swojej strony zachowam ostrożny optymizm a jak zrobię kolejne 10 tys to zobaczymy. Na razie jest tak że na wyłączonym AH problem zniknął a co będzie dalej czas pokaże. Dosłownie jest tak że problem znika natychmiast jak wyłączasz przyciskiem AH po prostu auto zaczyna natychmiast jechać.

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak piszesz to potwierdza to po raz kolejny ze masz problemy ze skrzynią, czyli nie wysprzegla Ci się i nie pozwala wejść R na swoje miejsce przez to ze AH blokuje Ci koła/ośki/naped. Czyli nie wina jest po stronie AH ale skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy taką skrzynię można oddać do regeneracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności