Skocz do zawartości
maciek34

Passat cc tylna kanapa dwuosobowa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanie czy na tą tylną kanapę dwuosobową da się zamontować fotelik dla dziecka (myślę o przekładce takich foteli do passata b6 wtedy oczywiście będą pasy, nie będzie zagłówka który jednak nie będzie chyba potrzebny bo fotelik ma zagłówek).

Druga kwestia czy mieliście sytuacje żeby ktoś jechał przez jakiś krótki czas po środku? Co prawda nie bardzo wolno bo nie ma zagłówka ale tak awaryjnie żeby kogoś podrzucić zdarza się to raz na kilka lat w moim przypadku. Nie wiem czy da się w ogóle usiąść na tym plastiku?

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba sie da, dlaczego nie? Przeciez sadzasz fotelik i przypinasz pasami jak w kazdym innym samochodzie, a jak nie to zawsze mozesz go zamontowac z przodu w fotelu. Ja mam zamontowany w normalnym passacie w srodku tylnej kanapy bo po pierwsze dziecko wszystko wtedy widzi i mniej marudzi podczas dlugiej jazdy a po drugie najbezpieczniej posrodku i mam dwa legalne miejsca dla dwoch dodatkowych osob po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli chodzi o tylną kanapę w passacie cc to sprawa nie wygląda tak kolorowo, kanapa jest wyprofilowana dla 2 osób, na środku jest schowek z plastikową roletą.

 

http://www.auto-news.pl/foto/piekny-i-szybki-vw-passat-cc-18_897,11933.jpg

 

U mnie w samochodzie jeździ 3 letni synek w foteliku, czasem mu się zdarzy że mocniej naciśnie na zamkniętą roletę i aż serce mnie boli jak słucham tego trzeszczącego odgłosu. Obawiam się ze gdyby ktoś usiadł na tej rolecie to raczej już by z niej nie było za dużo pożytku.

 

Jeśli chodzi o ilość miejsca to myślę że montowanie fotelika na środku (na tej rolecie) jest bez sensu, ponieważ fotelik sam w sobie jest dość szeroki i pasażerowie nie będą mogli spokojnie siedzieć.

 

Od 2011 roku w CC była dostępna (oczywiście za dopłatą) wersja 5 osobowa, w której już nie ma rolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiozłem na tym plastiku koleżankę ale ona ważyła może jakieś 45kg :) jednakże i tak modliłem się by nie pękł bo trzeszczał okropnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ilość miejsca to myślę że montowanie fotelika na środku (na tej rolecie) jest bez sensu, ponieważ fotelik sam w sobie jest dość szeroki i pasażerowie nie będą mogli spokojnie siedzieć.

 

 

otóż to zresztą nawet jak w b6 dasz fotelik na środek kanapy dla pasażerów robi sie za ciasno zrobiłem dzisiaj próbe. Pomysł z fotelikem od czapy i temat zdechł chyba że jesteś singlem jednoczesnie piękne skóry mi odjechaly zostanę z grobową czernią na zewnątrz i cmentarną czernią wewnątrz - jeszcze se nakleje depeche mode na klape. Porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu... Przekładka przednich foteli z cc do b6 jest bezproblemowa czy się różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się do tematu... Przekładka przednich foteli z cc do b6 jest bezproblemowa czy się różnią?

 

Pasują (w zależności od rocznika,możesz mieć inne wtyczki airbaga-ale prosto je podmienić ze starego fotela,jeśli full elektryka-to sprawdzić okablowanie wtyczek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, jeśli chodzi o tylną kanapę w passacie cc to sprawa nie wygląda tak kolorowo, kanapa jest wyprofilowana dla 2 osób, na środku jest schowek z plastikową roletą.

 

http://www.auto-news.pl/foto/piekny-i-szybki-vw-passat-cc-18_897,11933.jpg

 

U mnie w samochodzie jeździ 3 letni synek w foteliku, czasem mu się zdarzy że mocniej naciśnie na zamkniętą roletę i aż serce mnie boli jak słucham tego trzeszczącego odgłosu. Obawiam się ze gdyby ktoś usiadł na tej rolecie to raczej już by z niej nie było za dużo pożytku.

 

Jeśli chodzi o ilość miejsca to myślę że montowanie fotelika na środku (na tej rolecie) jest bez sensu, ponieważ fotelik sam w sobie jest dość szeroki i pasażerowie nie będą mogli spokojnie siedzieć.

 

Od 2011 roku w CC była dostępna (oczywiście za dopłatą) wersja 5 osobowa, w której już nie ma rolety.

 

Dokładnie tak jak kolega pisze, to są dwa wyprofilowane miejsca, a ten schowek jest sporo wyżej i w przypadku CC siadanie na tym przy obniżonej linii dachu powoduje dramat z jazdy na środku - wiem bo sam musiałem tak wracać po jednej z imprez :placzka przy wzroście 185 cm głową zapalałem lampkę sufitową, zgięty wpół i z mega nieprzyjemną twardością pod 4 literami... :dupablada

 

No ale... roletę trzeba rozsunąć i coś tam wsadzić lub położyć poduszkę, bo po mojej podróży na niej "wlazła" do środka, po dłuższej walce i wielu łacińskich słowach udało mi się ją naprawić i działa jak należy.

 

Ale żeby nie było że się nie da jeździć na tym... ostatnio wiozłem parę młodą - pan młody na środku, co prawda niższy bo 175 cm wzrostu chyba. I poduszka pod 4 litery... Zadowolony, wszystko jak trzeba nic go nie bolało :P chyba...

 

Co do fotelika dla dziecka, na środku nie ma pasów i nie ma IsoFIXa. Po bokach są.

 

Ja osobiście poważnie zacząłem szukać kanapy 5 miejscowej żeby wsadzić do mojego CC...:swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do fotelika dla dziecka, na środku nie ma pasów i nie ma IsoFIXa. Po bokach są.

 

Ja osobiście poważnie zacząłem szukać kanapy 5 miejscowej żeby wsadzić do mojego CC...:swirus

 

W moim przypadku pasy na środku będą bo mam b6 kombi. Fotelik w moim aucie na środku nie działa bo nie ma miejsca wtedy ani z lewej ani z prawej :) Stary wiesz co trzeba zrobić - wyciąc ten plastik i dać do tapicera żeby za 200-300 zł obszył to skórą i dziękujemy.

Problem tylko z brakiem zagłówka bo w razie wypadku pasażerowi łeb spadnie ale ja potrzebuję tej przestrzeni bardziej do przewijania i innych rzeczy dla dzieciaka niż dla 3 osoby z tylu.

 

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności