Skocz do zawartości
Gość vomer

Turbina zbyt mocna?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vomer

Witam wszystkich. Niedawno nabyłem swojego pierwszego passata i pierwszego diesla w życiu i od razu mam problem (a może właśnie dlatego żem zielony). Mój passat pali jak smok (1.9 TDI -74 KW 9,5 - 10,5 l. w mieście, 6,5 w trasie), więc pojechałem do polecanego zakładu na diagnostykę. Okazało się, że przepływomierz i wtryski są OK a szwankuje turbina, która podaje za wysokie ciśnienie i w związku z tym podawana jest za duża dawka paliwa. Koszt naprawy ok. 700 zł. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz samego spalania dzieje się coś jeszcze?? np. jakiś brak przyspieszenia w określonym zakresie obrotów??

Jeśli ciśnienie turbawki jest wieksze niż określone programem to sterownik przełącza się w tryb awaryjny - i wówczas moc gwałtownie spada - poczułbyś to na pewno.

Ja u siebie zwiększyłem dawke paliwa z 6,5mg na 3,5mg - spalanie jest na tym samym poziomie tylko "kopa" ma nieco lepszego - no i bączka lubi niewielkiego puścić.

 

Proponuje podjęchać do innego mechanika:) bo jak dla mnei to spalanie masz w normie (jak do tego automat to tym bardziej) - może but za ciężki:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vomer

Nie ma żadnych innych złych objawów oprócz spalania (moim zdaniem trochę za wysokie). Chodzi dobrze, przyśpiesza płynnie - no może jest ciut za głośny. Na kompie była dawka paliwa 6,5 mg. Jeśli chodzi o technikę jazdy to pewnie nie jest właściwa do diesla, bo jeździłem zawsze benzyniakiem ale buta nie mam ciężkiego. Poza tym to spalanie by wzrosło np. o 10-15 % a nie o prawie 40% (dane fabryczne - miasto 7 l. trasa 4,7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym to spalanie by wzrosło np. o 10-15 % a nie o prawie 40% (dane fabryczne - miasto 7 l. trasa 4,7).

 

No ale o ile dobrze pamiętam podobna norma fabryczna podaje że jak silnik łyknie 1 litr oleju na 1000km to jest ok. Normy fabryczne są super.

Weź pod uwagę w jakich warunkach i dla jakiej prędkości ta norma jest podawana.

U mnie w trasie pali 6,5l (but raczej średnio cięźki) - jak się postaram to bez przyjmności z jazdy w oklicach 6 się zmieszcze, po mieście nie obliczałem ale w przybliżeniu ok 8l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spalanie faktycznie masz troche wysokie jak na tą moc silnika. Ja mam silnik 96kW/130KM zawirusowany na 165KM i spalanie wynosi własnie 9,5 - 10,5L w mieście, 6,5L w trasie tak jak u Ciebie. Do tego mam skrzynie TIPTRONIC (automat). Jeżdże z nogą w podłodzę - cały czas go butuje (dbam o smarowanie turbinki :P) Poszukaj dobrego diagnosty od TDI, który zrobi testy na VAGu podczas jazdy, najlepiej się znają w warsztatach którę się specjalizują w chiptuningu. Jedyne co mi przychodzi do głowy co by mieli Ci zrobić z tą turbiną to chyba tylko wyczyścić ale to i tak za dużo sobie liczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vomer

Właśnie dziś pojeździłem po Olsztynie (w świątecznych korkach 30 km - spalanie średnie 11.5 litra). Powróty do domu - 75 km śr. 5,8 (nieźle nawet). W Mrągowie nie robili mi testu w czasie jazdy tylko na warsztacie - szkoda mogłem poprosić. Sam nie wiem teraz gdzie się udać bo co do serwisu VW Palmowski w Olsztynie to słyszałem tylko złe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pre_pl
Koszt naprawy ok. 700 zł.

czyli za co ?

 

turbo pompuje za mocno i dlatego pali auto dużo ??? Jakieś takie dziwne....

 

Ja bym szukał przyczyny gdzie indziej....

 

tylko na warsztacie - szkoda mogłem poprosić.

no to jak oni stwierdzili, że pompuje za mocno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vomer

Tak se myślę, że może przyczyną nadmiernego spalania może być zapchany filtr powietrza. Tylko jak się do niego dobrać - ktoś wie? (3BG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie dostac do filtra powietrza??? nie zartuj . :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damian1442

moim zdaniem to niejest wina turbiny poniewaz moj kolega ma tez passsata i ma w nim turbine od 130 konnego czyli od nowszego typu passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pre_pl
jak sie dostac do filtra powietrza??? nie zartuj

świetna rada ! :evil:

 

 

vomer :

f1wz1.th.jpg

odkręc te dwie śruby 2, rozłóż te dwa plastiki i zobaczysz skrzynke :

f2jc3.th.jpg

 

rozkręcasz śruby i wymieniasz filtr. Wymień na Knechta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki jak u Ciebie wyglada stan cisnienia w oponach jezeli chodzi o spalanie to tez sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vomer

Dzieki za pomoc. Wymiana filtra to niby trywialna czynność - tak ale nie w moim Pasku. Normalnie odpina się trzy zatrzaski i jest po sprawie. Tutaj trzeba się sporo namęczyć, ale dzieki pre_pl udało mi się niczego nie połamać. Jeszcze raz dziękuję. Po nowym roku dam turbinę do znajomego mechanika do czyszczenia i smarowania. Może to coś da.

 

Ciśnienie sprawdziłem rano dzisiaj - jest ok - 0,2 na każdym kole.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert1212
Czy oprócz samego spalania dzieje się coś jeszcze?? np. jakiś brak przyspieszenia w określonym zakresie obrotów??

Jeśli ciśnienie turbawki jest wieksze niż określone programem to sterownik przełącza się w tryb awaryjny - i wówczas moc gwałtownie spada - poczułbyś to na pewno.

Ja u siebie zwiększyłem dawke paliwa z 6,5mg na 3,5mg - spalanie jest na tym samym poziomie tylko "kopa" ma nieco lepszego - no i bączka lubi niewielkiego puścić.

 

Proponuje podjęchać do innego mechanika:) bo jak dla mnei to spalanie masz w normie (jak do tego automat to tym bardziej) - może but za ciężki:)

 

Pozdrawiam

Wiatam

Jakie masz spalanie u siebie po zwiekszenu dawki ja mam 1.9 110KM na automacie i spalanie w granicach 10.5 l w miescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem turbina to nie jest.Jeżeli turbina przeładowuje to auto naprawdę trudno i dziwnie prześpiesza . 10l to jeszcze nie dramat jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach po mieście to cudów się nie spodziewaj.

A swoją drogą to dieslem trzeba się nauczyć jeździć i tu też bym upatrywał zwiększonego zużycia paliwa.Nie dużo ale zawsze.A swoją drogą to poroś może kogoś zajomego kto ma Paska żeby się przejechał twoim autkiem.Może będzie w stanie zdiagnozować dynamikę auta.Jeżeli turbo przeładowuje to na bank autko ci zamula czego ty jako nowy właściciel możesz nie wyczuwać.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Leszekfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. Sam mam 1,9 TDI 74 kw 101 ps ( TERAZ JUZ PO CHIPIE ALE JEDZIELM NIM PRZEZ POL ROKU NA SERII ) ja przesidalem sie z golfa iv benzyniaka i wczesniej auta tez w benzynie! nauczysz sie jezdzic TDI i bedzie palil 7,5 po miescie mniej sie nie spodziewaj bo to sa PD, a one wcale tak malo nie palą jak na pompie rotacyjnej 5 litrów to sciema spalanie w trasie do 120 km/h to 6,5 a po miescie na biegu 1 2 3 i dalej 1 2 3 to bedzie palil kolo 8 pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak jedziesz z prędkością 100km/h to bez problemu zejdzie do 5 litrów na 100km Przynajmniej ja tak mam

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak jedziesz z prędkością 100km/h to bez problemu zejdzie do 5 litrów na 100km Przynajmniej ja tak mam

Pozdrawiam :)

 

 

pare dni temu trasa Szczecin-Gdańsk bardzo mały ruch na drodze nie przekraczałem 120km/h i spalanie 4,7 po przyjeżdzie pod dom :) sam byłem w szoku i nie wierzyłem że moje auto może tyle spalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja godzinę temu wracałem po pracy do domu.Średnie spalanie 14,4l. Godzinna podróż ze średnią prędkością 9km/h. :-) Szaleństwo!

A tak na co dzień:

W trasie po emerycku (do 110km/h), tydzień temu 4,6. Jazda normalna, dość dynamiczna w trasie 5,2 - 5,5 a miasto około 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal1985

Sam nie wiem w jaki sposob osigacie takie wysoki spalanie :-( Moj po miescie owszem zalezy od naterzenia ruchu ale to 6,5min-8max litrow.W trasie tak do 100km-4,5-5,0 litrow 120km-to max 6 litrow.Wczesniej miale tylko zwylke diesle i szczerze jestem milo zaskoczony spalaniem TDI-ka spodziewalem sie wiekszego spalania.Plakac z tego powodu nie bede :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności