Skocz do zawartości
grzechoo

wyłączenie kontrolki zużycia okładzin - VAG Dominator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z włączającą się kontrolką czujnika zużycia okładzin. Oglądałem już kabelki i wtyczki przy hamulcach i nie wiem dlaczego mi się załącza ta kontrolka przy uruchamianiu stacyjki, co jest dość wkurzające. Dodam, że klocki są ok.

Moje pytanie jest takie, czy można tą kontrolkę wyłączyć za pomocą testera VAG Dominator, a jeśli tak, to jak?

Ewentualnie może jakiś inny sposób, np. jakiś mostek przy wtyczce czy coś w tym stylu. Nie zależy ma na tej kontrolce bo klocki i tarcze sprawdzam regularnie.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewentualnie może jakiś inny sposób, np. jakiś mostek przy wtyczce czy coś w tym stylu. Nie zależy ma na tej kontrolce bo klocki i tarcze sprawdzam regularnie.

 

Jak najbardziej. Tniesz przewody i je łączysz. Oczywiście przewody klocek <=&gt; wtyczka. Można sobie ładnie zlutować, założyć koszulkę termokurczliwą, albo skręcić bez lutowania i zawinąć taśmą izolacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie jest takie, czy można tą kontrolkę wyłączyć za pomocą testera VAG Dominator,

 

Możesz tez przekodować Instruments (17) odejmując 1 od drugiej cyfry kodowania: Jeśli masz kodowanie 05145 to przekodowujesz na 04145 i w ten sposób wyłączasz systemowo kontrolkę klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz tez przekodować Instruments (17) odejmując 1 od drugiej cyfry kodowania: Jeśli masz kodowanie 05145 to przekodowujesz na 04145 i w ten sposób wyłączasz systemowo kontrolkę klocków.

 

Dokladnie tak jak pisze przedmówca bo sam to robiłem, przewody od kontrolki zużycia klocków są za cienkie i sa razem w żyle od abs-u i czesto sie przerywają ja akurat wiem kiedy mam wymienić klocki dlatego ten system jest mi zbędny :) i fajnie że można to wyłaczyć vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności