Skocz do zawartości
Gość Radows

Brzęczyk / brzęczek świateł nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Kto podpowie co może być w takiej sytuacji niesprawne ?Kiedy odłaczyłem lampke oswietlenia progu w drzwiach kierowcy brzeczek właczonych swiatel działa. Jak jest lampka to nie dziala i nie swieci dodam ,ze lampka dziala poprawnie po podlaczeniu pod drzwi pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa tematów tego typu jest... po co zakładać nowy temat?

 

edit:

no nie wytłumacze się z tego :wmorde

Edytowane przez Gentelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz datę pierwszego posta.

Ktos napisze cos odnosnie mojego pytania?

Edytowane przez Archos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwracam honor. Sprawdzałeś luty w zamku? Moduł nie jest wilgotny? Może wiązka w progu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutów nie sprawdzalem bo dziala teraz , odlaczylem lampke progowa kierowcy.

Dziwne jest to,ze po odlaczeniu lampki dziala wszystko (brzeczek i oswietlenie wnetrza kabiny) a po jej podlaczeniu juz nie.

Dodam,ze w tylnych drzwiach za kierowcą nie swieci lampka progowa mimo ,ze po otwarciu drzwi zapala sie oswietlenie wewnetrzne.

Edytowane przez Archos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powód jest w zasadzie prosty, albo moduł pływa, albo styki zjadło , możliwe że i te w słupku, lub te luty, choć mówisz, że i tylne drzwi coś psocą, więc obstawał bym za modułem lub słupkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z sygnalem dzwieku swiatel, oraz lampka nad lusterkiem po otwartych drzwiach nie dziala podpielem pod kompa i pokazuje ze mam popsute dwa silowniki zamkow centralnych w przednich drzwiach kierowcy i drzwiach pasazera ;p , elektryk krzyczy za jedne drzwi 500 zl ?! , a znalazlem silownik taki za 80 zl ;p dramat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mikrostyk w zamku-wymiana na nowy (koszt około 2 zeta ;) ) uzdrowi oświetlenie a przede wszystkim brzęczyk...To podstawowa naprawa i najtańsza,powinna być wykonywana jako pierwsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zimne luty na płytce wystarczy przelutować i wszytko śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,mikrostyk w zamku-wymiana na nowy (koszt około 2 zeta ;) ) uzdrowi oświetlenie a przede wszystkim brzęczyk...To podstawowa naprawa i najtańsza,powinna być wykonywana jako pierwsza.

 

Powiedz w którym miejscu dokladnie siedzą te mikrostyki i jak sie do nich dostać??!!

Jakiś krótki manaul dla kolegi z mniejszy passatowskim doświadczeniem :/:

 

Z góry wielkie dzieki :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale warsztat masz dokładnie wszystko opisane, wystarczy poszukać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziale warsztat masz dokładnie wszystko opisane, wystarczy poszukać ;-)

 

Dzieki własnie dokopoałem się do wielkiej księgi dla potomnych p.t. Jak rozbierać zamek i drzwi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaceksww

moze cos podpowiem..

u mnie przy otwartych dzwiach swiatla wewnatrz sie zapalaly a brzeczyk nie dzialal

na szczescie pamietam ze go slyszalem wiec bezpiecznik czy cos odpada

i raz po praz brzeczyk sie zalacza

 

szukam szukam.. moze rozkrecic moze nie i wpadlem na male uderzenie w stacyjke iii? zadzialalo

 

okazalo sie ze troche stacyjka jest zmeczona i "zasyfiala"

jak jest takie "stukniecie" przy wyjnowaniu kluczyka (mala zapadka sie zapada w stacyjce) to wszystko ladnie dziala

najlepiej by bylo pewnie przeczyscic ale ja troche powkladalem kluczyk itd i dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze cos podpowiem..

u mnie przy otwartych dzwiach swiatla wewnatrz sie zapalaly a brzeczyk nie dzialal

na szczescie pamietam ze go slyszalem wiec bezpiecznik czy cos odpada

i raz po praz brzeczyk sie zalacza

 

szukam szukam.. moze rozkrecic moze nie i wpadlem na male uderzenie w stacyjke iii? zadzialalo

 

okazalo sie ze troche stacyjka jest zmeczona i "zasyfiala"

jak jest takie "stukniecie" przy wyjnowaniu kluczyka (mala zapadka sie zapada w stacyjce) to wszystko ladnie dziala

najlepiej by bylo pewnie przeczyscic ale ja troche powkladalem kluczyk itd i dziala

To ja Ci też podpowiem-jak już to nie stacyjka a kostka... ;) Było o tym :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam problem z brzęczykiem. Do tej pory przy zamykaniu drzwi kluczykiem wybijało mi rygiel w drzwiach kierowcy (kilkukrotne zamykanie odnosiło sukces), czasem przy otwieraniu, otwierało mi tylko drzwi kierowcy, lampka progowa nie działała po otwarciu drzwi.

Wyjąłem dziś zamek, poprawiłem luty, wyczyściłem mikrostyk, sprawdziłem wszystkie multimetrem i są sprawne. Złożyłem i teraz nie mam problemu z otwieraniem i zamykaniem, lampka się zapala :)

Niestety nie rozwiązało to problemu z niedziałającym brzęczykiem, nie działa mi też domykanie szyb z kluczyka i doryglowywanie zamków. VAGiem połączyć się z modułem komfortu nie mogę. Wyjąłem go i jest suchy, złącze przewodów biało-brązowych było w tragicznym stanie więc poprawiłem, pozostałe złącza gdzie klika przewodów schodzi się w jeden są w świetnym stanie, mimo to potraktowałem je cyną. Kilka styków w niebieskiej wtyczce modułu wygląda na utlenione, zaaplikowałem tam WD40 ale nie wiem czy to coś dało. Brzęczyk, doryglowywanie zamków i domykanie szyb nadal mi nie działają. Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny?

 

 

EDIT

 

Sprawa nie aktualna, znalazłem przyczynę i już wszystko działa :)

Dla potomnych: w razie takich problemów jak moje sprawdźcie podłączenie radia, to nie żart. Zworka między przewodem +12V a przewodem ACC powoduje takie zachowania zamka jak u mnie. Kiedyś przełożyłem radio z poprzedniego auta, gdzie aby radio działało bez włączonego zapłonu zrobiona była w/w zworka. Passat jej nie potrzebuje o ile nie chcemy aby radio działało bez kluczyka w stacyjce. Po usunięciu zworki zaczął działać brzęczyk, doryglowanie zamków jak też domykanie szyb :) Widocznie stały plus wracał do stacyjki przez co moduł komfortu myślał, ze kluczyk ciągle siedzi w stacyjce.

Edytowane przez krzychmax
rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również u mnie nie działa,bezpiecznika nie mam jako taka odpowiedzialnego za to. Proszę o poradę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym egzemplarzy b5 jest taki brzęczyk? Bo u mnie reaguje na otwieranie drzwi, ale brak dźwięku, wypompowałem też cały płyn od spryskiwaczy, nadal cisza a na liczniku zaświeca się kontrolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie diagnostykę VAG, brzęczyk musi być ;) może się zepsuł ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez brzeczek nie działa przez radio wypiąłem radio i działa:) tylko jest nowy problem bo działa tylko sekundę jak otwieram drzwi a cały czas dziala tylko wtedy gdy drzwi są niedomknięte macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawa nie aktualna, znalazłem przyczynę i już wszystko działa

Dla potomnych: w razie takich problemów jak moje sprawdźcie podłączenie radia, to nie żart. Zworka między przewodem +12V a przewodem ACC powoduje takie zachowania zamka jak u mnie. Kiedyś przełożyłem radio z poprzedniego auta, gdzie aby radio działało bez włączonego zapłonu zrobiona była w/w zworka. Passat jej nie potrzebuje o ile nie chcemy aby radio działało bez kluczyka w stacyjce. Po usunięciu zworki zaczął działać brzęczyk, doryglowanie zamków jak też domykanie szyb Widocznie stały plus wracał do stacyjki przez co moduł komfortu myślał, ze kluczyk ciągle siedzi w stacyjce.

 

To teraz tak, jak zainstaluję zworkę to nie będzie brzęczyka? Ja dziś o tym wspominałem. Ostatnio wrzuciłem jakiś bezpiecznik (nie pamiętam numeru) przestał działać brzęczyk i domykanie szyb z kluczyka. Jedynym plusem było to że radio grało bez kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności