Skocz do zawartości
Gość Radows

Brzęczyk / brzęczek świateł nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam za to inny problem mam passata po lifcie i po przekładce bo to angol. Problem polega na tym iż brzęczyk włącza się tylko podczas otwarcia drzwi pasażera a nie kierowcy. Pozostałe funkcje czyli lampki i inne pierdoły działają normalnie. Proszę o informację czy istnieje możliwość bez rozbierania czegokolwiek zmiany ustawień aby brzęczek działał z drzwiami lewymi. Vagiem lub jakoś inaczej.A może idzie coś przełożyć z drzwi do drzwi lub z zamka do zamka ale to już za dużo roboty. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do powyższego pytania odnosnie brzeczyka w angliku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też był prosił o info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passata po lifcie i po przekładce bo to angol. Problem polega na tym iż brzęczyk włącza się tylko podczas otwarcia drzwi pasażera a nie kierowcy. Pozostałe funkcje czyli lampki i inne pierdoły działają normalnie. Proszę o informację czy istnieje możliwość bez rozbierania czegokolwiek zmiany ustawień aby brzęczek działał z drzwiami lewymi. Vagiem lub jakoś inaczej.A może idzie coś przełożyć z drzwi do drzwi lub z zamka do zamka ale to już za dużo roboty. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nic się nie da zrobić bez rozbierania a tym bardziej nic nie wyjdzie z przekładania zamków z lewej na prawą stronę i odwrotnie bo nawet pasować nie będą - zastanowiłes się nad tym? Musisz kupić zamek kierowcy z wersji europejskiej a potem przekodować moduł komfortu dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie tego brzęczyka idzie przez jakiś bezpiecznik/przekaźnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też był prosił o info
musicie kupic nowe zamki pany! każdy 115 zł sztuka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, bo niestety i u mnie pojawił się problem z brzęczykiem. Mianowicie po włączeniu zapłonu brzęczyk piszczał przez około 2 sek. do czasu aż zgasły kontrolki, oraz przy ostrzeżeniach (np. rezerwa). I tak było do wczoraj, dzisiaj brzęczyk milczy. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie dobre. Czy koś wie, co sie mogło stać?

Będę wdzięczny za każdą propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamek masz ok?

Sprawdź czy po otwarciu drzwi świeci lampka oświetlenia wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czujnik w zamku umarł, zarówno kierowcy jaki i w tylnych lewych drzwiach więc ostrzeżenie o światłach nie miało prawa działać. Problem w tym, że od dzisiaj brzęczek nie odzywa się wcale nawet po włączeniu zapłonu na te kilka sekund, a jeszcze wczoraj działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak w temacie mialełem problem ale dzis sobie z nim poradzilem dzieki poradom na forum. Dobre dwie godzinki roboty i zimny lut zlikwidowany drzwi zmontowane i nareszczie wszystko sprawne. Jesli ktos ma podobny problem to zapraszam do mnie puki jestem swieżo po naprawie.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, ale tak jak już pisałem u mnie dodatkowo pojawił się problem z samym brzęczkiem, gdyż nie odzywa się wcale (nie tylko nie ostrzega o zapalonych światłach). I tu moje pytanie, co steruje pracą tego brzęczka -moduł komfortu, czy jest do niego jakiś oddzielny sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrowyłącznik w drzwiach kierowcy.Sprawdź lub wymień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 1000% racji kolego, ale u mnie jest problem z samym brzęczykiem. Jeszcze 2 dni temu, kiedy włączałem zapłon pojawiał się charakterystyczny pisk brzeczyka, który milkł wraz ze zgaśnięciem kontrolek (czyli jakieś 2sek.), natomiast od wczoraj ten dźwięk nie pojawia sie i na tej podstawie wydaje mi sie, że jest problem z samym głośniczkiem.

No chyba, że u szanownych kolegów po włączeniu zapłonu nie słychać tego pisku brzęczyka no to nie ma problemu.

Pozdrawiam i serdecznie dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk powinien załączać się tylko przy włączonych światłach (obojętnie czy postój,czy mijania) i po otwarciu drzwi-bo o takim tu mówimy w wątku.Coś mi się wydaje że Tobie chodzi o całkiem inny sygnał dźwiękowy-który pojawia się po przekręceniu zapłonu.Taki sygnał pojawia się (powinien) tylko jak jest mało oleju,paliwa płynu do spryskiwaczy,temperatura silnika za wysoka itp.Nie wariuje Ci czasami jakiś czujnik?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że za drzwi i światła odpowiedzialny jest ten sam, co po przekręceniu zapłonu i w przypadku ostrzeżeń i stąd mój post w tym wątku. Z Twojego postu wynika że to dwa oddzielne sygnały. Co do czujników to wszystko wydaje sie być w porządku.

Dzięki Kolego za odpowiedź rozjaśniłeś mi trochę temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie oswietlenie kabiny ok tylko sam bbrzeczek swiatel nie dziala....jak sie za to zabrac????

 

---------- Post added at 08:00 ---------- Previous post was at 07:47 ----------

 

witam ktory przekaznik to brzeczek swiatel w b5 1998 kombi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój pierwszy post na tym forum zawsze tylko wczytywałem sie w problem i to pomagało tym razem jest inaczej,otóż mam problem z brzęczkiem nie wyłączonych świateł do tego dochodzi słabnące światełko podświetlenia pod drzwiami kierowcy,brak jest także sygnału otwarcia drzwi wszystkich(pasażera i kierowcy) na desce zapala się tylko na chwilę informacja że są otwarte dosłownie 1sek. i nic,nie sprawdzałem jeszcze bagażnika ale jak sprawdze to dopiszę z góry dziękuję za rychłą odp . pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mój pierwszy post na tym forum zawsze tylko wczytywałem sie w problem i to pomagało tym razem jest inaczej,otóż mam problem z brzęczkiem nie wyłączonych świateł do tego dochodzi słabnące światełko podświetlenia pod drzwiami kierowcy,brak jest także sygnału otwarcia drzwi wszystkich(pasażera i kierowcy) na desce zapala się tylko na chwilę informacja że są otwarte dosłownie 1sek. i nic,nie sprawdzałem jeszcze bagażnika ale jak sprawdze to dopiszę z góry dziękuję za rychłą odp . pozdrawiam.

Krańcówki w zamkach-są odpowiedzialne za oświetlenie wnętrza,brzęczyk i kontrolkę otwarcia drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek zycho

witam mam też ten problem tylko że trochę poczytałem i u mnie wygląda to tak:

na początku nie działał brzęczek od świateł i nie świeciło światło w kabinie światło zrobiłem okazały się kable koło modułu komfortu po prostu się utleniły połączyłem je od nowa i działa światło a brzęczek nie no i oczywiście nie mruga też dioda jak zamknę auto czy to może być ten zamek??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie może być-napewno jest ;) Tak jak napisałem powyżej,sama instalacja jak jest OK to winny jest właśnie zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności