Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzałem chyba całe menu RNS 510 i nigdzie nie znalazłem funkcji NEWS. Chodzi mi o takie ustawienie radia, że z chwilą np cogodzinnych wiadomości wyłączają się odtwarzacze (dysk, karta CD) i włącza sie samoczynnie radio z którego płyną wiadomości. We wszystkich poprzednich samochodach było działało i sprawdzało się. Jest to gdzieś w RNS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjrzałem chyba całe menu RNS 510 i nigdzie nie znalazłem funkcji NEWS. Chodzi mi o takie ustawienie radia, że z chwilą np cogodzinnych wiadomości wyłączają się odtwarzacze (dysk, karta CD) i włącza sie samoczynnie radio z którego płyną wiadomości. We wszystkich poprzednich samochodach było działało i sprawdzało się. Jest to gdzieś w RNS ?

Musisz znaleźć funkcję TP.

Radio -> Dodatki (Extras) -> zaznacz TP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się ... a czy funkcja Traffic w ogóle w PL działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się ... a czy funkcja Traffic w ogóle w PL działa ?

TP i TMC to dwie zupełnie różne funkcje.

TP działa-włącza się audycja radiowa z wiadomościami dla kierowców.

TMC-przynajmniej ja się w Polsce nie spotkałem z tym, żeby ta funkcja działała mimo, że już rok temu coś tam mieli uruchomić w naszym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mi nie chodzi o wiadomości drogowe, ale serwisy informacyjne w ogóle.

A tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMC działa juz w Polsce. W łodzkiem mozna złapac komunikaty. Sam się pare razy przestraszyłem jak w trakcie piosenki zaczeło gadac. To jest chyba radio Sieradz czy cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co złapałeś to właśnie TP

TMC nie "gada" tylko wysyła tekstowe komunikaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co złapałeś to właśnie TP

TMC nie "gada" tylko wysyła tekstowe komunikaty

 

nie, tmc robi dużo więcej

zmieni Ci np. trasę w trakcie nawigowania w zależności od informacji o sytuacji na drodze które dostaje

Mialem nawigację fabryczną w focusie w moim poprzednim aucie służbowym i jadąc w niemczech na czerwono zaznaczał odcinki gdzie są korki co się zgadzało i jeszcze sam wyznaczał ci inną trasę jeśli na autobanie był wypadek.

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności