Skocz do zawartości
Slaw8

Silnik sie dlawi pomiedzy 1800 - 2000 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam problem z moim paskiem, chodzi o to ze od okolo dwoch tygodni przy przyspieszaniu wlasnie w okolicach 1,8-2tys obr/min, samochod na chwile sie dusi, nie wystepuje to zawsze ale sadze ze coraz czesciej. Inna rzecza ktora udalo mi sie zaobserwowac to zwiekszenie obrotow na biegu jalowym, poprzenio wskaznik pokazywal 800 obr/min teraz mam 1000obr/min. Dzisiaj jak gdyby nigdy nic podczas parkowania poprostu zgasl, potem bez problemu odpalil.

Mialem wymieniane dwa wtryski, pozostaly jeszcze dwa ze starej serii. Podczas gdy padl mi ostatni z nich samochod podobnie zgasl podczas parkowania ale zaswiecila sie kontrolka swiec teraz nic takiego nie mialo miejsca.

 

Pytanie co moze byc przyczyna czy jest prawdopodobne ze to kolejny wtrysk siada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobieństw może być kilka więc aby nie szukać po omacku zaleca się w takich przypadkach sprawdzenie VCDS'em pamięci błędów sterownika silnika i podgląd parametrów. Skorzystasz z pomocy któregoś z forumowiczów posiadających VCDS'a w Twojej okolicy to nie będziesz wydawał kasy na sprawdzanie metodą prób i błędów. Zalecam wykonanie również pełnego skanu sterowników a nie tylko silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z moim paskiem, chodzi o to ze od okolo dwoch tygodni przy przyspieszaniu wlasnie w okolicach 1,8-2tys obr/min, samochod na chwile sie dus
U mnie się działo coś takiego,powodem było pęknięcie 1K0145790C.Jest to chyba moment stawania kierownic,wiec obstawiałbym nieszczelność w układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura intrcullera hmm moze byc, tym bardziej ze zauwazylem ze jest mokra od oleju, pomysl ze sprawdzeniem bledow komputerem tez jest dobry. Czy jest ktos z forumowiczow z okolic Zyrardowa, Grodziska, Skierniewic, Pruszkowa ma VCDS i pomoze koledze w potrzebie :-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności