Skocz do zawartości
ElRoy

Brak ośwaitlenia wnętrza i zegarów po otwarciu drzwi.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy miał ktoś już taką sytuację że po otwarciu drzwi kierowcy, nie włącza się podświetlenie wnętrza i nie aktywują się zegary ani kontrolka otwartych drzwi ? Każde otwarcie innych drzwi powoduje prawidłową reakcję oświetlenia i wewnątrz i na desce. Zdarza się to kiedy auto stoi w garażu nie zamknięte "na klucz"

 

Wiecie może gdzie szukać usterki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padnieta krancowka w drzwiach w zamku (mialem identycznie w B5FL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
padnieta krancowka w drzwiach w zamku (mialem identycznie w B5FL)

 

Da się to jakoś "inwazyjnie" naprawić, czy trzeba zamek wymieniać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krańcówkę masz na zewnątrz słupka B na dole, taka gumowa harmonijka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krańcówkę masz na zewnątrz słupka B na dole, taka gumowa harmonijka.

haaa... co Ty tworzysz ? Tam to masz tylko łącznik elastyczny. Krańcówka jest w zamku, czy to przód czy to tył, chyba ze ktoś dokładał jakis za "pińć złoty" w co wątpię. Czy pojawiają się otwarte drzwi na zegarach? Zrób diagnostykę zamka zanim zaczniesz ryć tapicerkę itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
haaa... co Ty tworzysz ? Tam to masz tylko łącznik elastyczny. Krańcówka jest w zamku, czy to przód czy to tył, chyba ze ktoś dokładał jakis za "pińć złoty" w co wątpię. Czy pojawiają się otwarte drzwi na zegarach? Zrób diagnostykę zamka zanim zaczniesz ryć tapicerkę itp.

 

No właśnie zagary absolutnie nie reagują. Po prostu samochód nie reaguje na otwarcie drzwi - "nie widzi" że są otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krańcówka. To dosyć popularny defekt VAG-ów. Miałem to w toledo, miałem w firmowym b5. Solucje są dwie - wymiana zamka, albo wyprowadzenie kabelków na rant drzwi i zamontowanie wyłącznika krańcowego. Sprawdzić to można w bardzo prosty sposób. Kilka razy energicznie otworzyć i trzasnąć drzwiami - powinien za którymś razem zaskoczyć. No chyba że jest już całkowicie padaka. U mnie po otwarcie też była zima całkowita, a jak wsiadałem i energicznie zamykałem to czasem załapywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności