Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuję wymienić przegub zewnętrzny i nie wiem jaki muszę wziąść rozmiar. Mam już upatrzoną firmę Ruville jednak widzę, że na niektórych aukcjach piszą iż do mojego modelu pasuje mały na innej że duży. Poniżej zamieszczę dane auta i parametry części a jeśli ktoś będzie potrafił mi pomóc to będę wdzięczny.

 

Auto:

VW Passat Variant B5 (3b5355) silnik 1.9TDI 110KM, 81kW AFN, 1999r.

numer nadwozia WVWZZZ3BZXE387468

 

z Etki numer części 3b0 498 099 d

co do tego numeru nie jestem pewny ponieważ na niektórych aukcjach piszą że jest to przegub zewnętrzny mały na innych że duży. Oto różnice w ich rozmiarach

 

Zewnętrzne uzębienie: 38

Wewnętrzne uzębienie : 27

Średnica pierścienia uszczelniającego : 59,5

Średnica zewnętrzna : 98

Ilość zębów ABS: 45

 

 

Zewnętrzne uzębienie: 33

Wewnętrzne uzębienie : 27

Średnica pierścienia uszczelniającego : 53

Średnica zewnętrzna : 98

Ilość zębów ABS: 45

 

Ponadto na niektórych zachodnich stronach sklepów znalazłem jeszcze inne rozmiary części i zgłupiałem. Facet w sklepie sam już też nie był pewny i powiedział żebym przyniósł stary przegub to sprzeda taki sam ale zależy mi aby mieć go już przed rozłożeniem koła.

Jeżeli ktoś będzie pewny jaki przegub dobrać do mojego modelu auta to będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Zewnętrzne uzębienie: 38

Wewnętrzne uzębienie : 27

 

Masz dokładnie ten.

 

33 jest do AHU.

 

Do każdego przegubu ruvile,metelli czy meyle koniecznie guma spidana lub lobro bo te co są w zestawach szybko padaja.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imbus m10x20 sztuk 12 i imbus (kombi) M8x28 sztuk 3 dane wg etki
nie do konca wiem czy to imbus torx czy spline silnik AVB skrzynia 5 manual ...dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zewnętrzne uzębienie: 38

Wewnętrzne uzębienie : 27

 

Masz dokładnie ten,33 jest do AHU.

 

dzięki marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Najprościej sprawdzić po wymiarze śruby centralnej,38 zębów ma wymiar 16mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec wyjelem polos ....u mnie byl to spline rozmiar 10 (sruby przy gornym przegubie) teraz mam pytanie ...jak to jest z ta oslona na gornym przegubie czy one tez pekaja czy raczej sa wieczne ze wzgledu na maly zakres pracy...pytam bo zastanawiam sie czy to zmieniac czy zostawic jak jest ...sam przegob nie wydaje sie miec luz ....dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceń samemu, jak masz półoś na wierzchu, pooglądaj dokładnie czy guma nie jest sparciała, jak jest podejrzana to wymień jak jest ok to zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... no i po robocie :mlask(w koncu ..3 dni to chyba wystarczy ) okazalo sie ze w sklepie mieli zle ponumerowane pudelka i dali mi przegob z 38 zebami zamiast 33 ....oczywiscie wymienili mi bez problemu...co mnie dziwi bo przywiozlem poprzedni w czesciach a wygladal on jak na zalaczonym zdjeciu ....problemem bylo zabezpieczenie na polosi ktore sie zaklinowalo pomiedzy frezami dlatego po zalozeniu nie moglem go zdjac...wiec to byla jedyna droga by zachowac polos wraz z przegubem gornym....

Obraz 008.jpg

Edytowane przez swierzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kobra_1986

Witam

 

Panowie mam taki problem nie dawno kupiłem Passat B5 110KM AFN. Wymieniłem w nim górne i dolne prawe wachacze oraz dolne lewe. Po pewnym czasie zaczęło mi coś stukać gdy jadę na wprost przy niskich prędkościach cicho przy dodawaniu gazu co raz głośniejsze pukanie. Przy skrętach cisza. Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Panowie mam taki problem nie dawno kupiłem Passat B5 110KM AFN. Wymieniłem w nim górne i dolne prawe wachacze oraz dolne lewe. Po pewnym czasie zaczęło mi coś stukać gdy jadę na wprost przy niskich prędkościach cicho przy dodawaniu gazu co raz głośniejsze pukanie. Przy skrętach cisza. Co to może być??

przeguby wew może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam już nie wiem jaki przegub potrzebuje do mojego paska, etka podaje że ma być to 33/30 zęby, inni piszą że 38/27 a jeszcze inni że 33/27 więc sam już nie wiem.

passat 2000r. 1,9 AJM 115KM etka podaje mi część 3B0498099D

 

może ktoś podać mi prawidłowy przegub do mojego auta?

Edytowane przez zuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam już nie wiem jaki przegub potrzebuje do mojego paska, etka podaje że ma być to 33/30 zęby, inni piszą że 38/27 a jeszcze inni że 33/27 więc sam już nie wiem.

passat 2000r. 1,9 AJM 115KM etka podaje mi część 3B0498099D

 

może ktoś podać mi prawidłowy przegub do mojego auta?

 

wykręć główną śrubę trzymającą przegób, policz zęby i do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak wyżej nie wymontujesz nie będziesz wiedział.

Nie warto kupować części na zapas.

Unikałbym marki RUVILLE (cena adekwatna do jakości) Lobro Febi.

Przegub ważna sprawa przekonałem się w pewny zimowy poranek -25 C i kulki na jezdni przy skręcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem passata 1.9 tdi 110KM.Najpierw wymieniłem drązki kierownicze.Ostatnio jak wyprostowuje koło po skręcie w prawo słyszę jakby takie ciche terkotanie trzeba się przysłuchać żeby to usłyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja Mam Problem tego rodzaju że słysze stuki podczas jazdy na wprost wtedy gdy zdejmuje noge z gazu lub wciskam sprzęgło czyli wtedy jak obciążenie na przeguby jest małe co może być powodem takich stuków?? przeguby czy cos poważniejszego pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się pod temat! Dziś wymieniałem osłonę przegubu przy kole prawym, ściągając przegub wkręcałem śrubę i biłem młotkiem w stronę skrzyni cały wał chodził nie wiem czy tym właśnie nie popsułem jakiś uszczelnień, w każdym bądź razie przegub zszedł szybko. Po powrocie do domu pojawił się olej pod samochodem? Wcześniej sucho było i nic nie wyciekało. Na razie widzę tylko jak leci po osłonie na lewo i prawo w ilości około szklanki jest to bardzo rzadka ciesz ala olej syntetyczny

pojawiła sie po przejechaniu 5Km. Poza tym podczas jazdy nie słychać żadnej różnicy biegi lekko chodzą? Czy to poleciał olej zgromadzony w osłonie wewnętrznej bo uszczelniacz lekko puszcza na skrzyni czy to ja uszkodziłem coś miał ktoś kiedyś coś podobnego? Rozwaliłem kielich ?

A jeszcze jedna zagadka kto ma AVB niech napisze czy śrube ma 14 czy 16 od przegubu ? ja mam 16 na 27 klucz w sklepie się zdziwili i powiedzieli że to od 110 konnego passata czyżbym miał składaka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, podepne się pod temat! Dziś wymieniałem osłonę przegubu przy kole prawym, ściągając przegub wkręcałem śrubę i biłem młotkiem w stronę skrzyni cały wał chodził nie wiem czy tym właśnie nie popsułem jakiś uszczelnień, w każdym bądź razie przegub zszedł szybko. Po powrocie do domu pojawił się olej pod samochodem? Wcześniej sucho było i nic nie wyciekało. Na razie widzę tylko jak leci po osłonie na lewo i prawo w ilości około szklanki jest to bardzo rzadka ciesz ala olej syntetyczny

pojawiła sie po przejechaniu 5Km. Poza tym podczas jazdy nie słychać żadnej różnicy biegi lekko chodzą? Czy to poleciał olej zgromadzony w osłonie wewnętrznej bo uszczelniacz lekko puszcza na skrzyni czy to ja uszkodziłem coś miał ktoś kiedyś coś podobnego? Rozwaliłem kielich ?

A jeszcze jedna zagadka kto ma AVB niech napisze czy śrube ma 14 czy 16 od przegubu ? ja mam 16 na 27 klucz w sklepie się zdziwili i powiedzieli że to od 110 konnego passata czyżbym miał składaka ?

po osłonie czego ?

po co używałeś młotka ?

etka podaje śrubę M16x1,5x72 dla 4 biegowego automatu i M14x1.5x73 dla 5 biegowej manualnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem - wchodząc dość dynamicznie w ostry zakręt w prawo nie puszczając gazu zaczyna trząść autem - po puszczeniu gazem i dodaniu go jeszcze raz objawy ustępują. Skręcając w lewo takich objawów brak.

 

Moje podejrzenia to przegub wewnętrzny - co wy na to ? Zewnętrzne wymienianie oba jakiś czas temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wewn. przegub prawie nie wykonuje ruchu przy skręcie kierownicą, więc to raczej nie on. Sprawdzałeś czy ma luzy? Ja sprawdziłbym luzy na piaście i bąble na oponach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bąble na oponach.

 

Bąbel jest - przekładka na tył i jest lepiej ale nadal coś tam się dzieję mam do kupienia półośkę z przegubami za 150zł z możliwością oddania - wsadzę i zobaczymy czy będzie poprawa... Piasta jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności