Skocz do zawartości
Gość MarcinTDI

Przeguby - jak diagnozować, objawy, jak poznać który uszkodzony?

Blop

UWAGA! Ten temat wymaga aktualizacji, głównie z powodu brakujących zdjęć oraz nieczytelnej formy.

Chcesz podjąć się poprawy lub opracowania tego tematu? Zgłoś się do kogoś z administracji!

Wiadomość dodana przez Blop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam podobny problem, z tym ze u mnie zamiast stukania czuc szarpanie przy ruszaniu na skreconych. Jest to podobne wrazenie jak przy dzialaniu abs. Przy probie mocniejszego ruszenia z takiej pozycji auto gasnie. Czy to rowniez przegub? Dzieki i pozdrawiam.

Wątpię aby to był przegub...Poza tym jeżeli by tak było i by był uszkodzony to nie było by różnic,cały czas by stukał.No i jeszcze podczas energicznego ruszania jak by był uszkodzony to by było duże prawdopodobieństwo ukręcenia go.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint Panowie! Dopadło i mnie.

 

W marcu wymieniałem osłony przegubów bo stare miałem spękane na kołnierzach (przyznaję jeździłem z tym w takim stanie od połowy stycznia - nie było czasu na wymianę). Po zdjęciu przegubów w smarze ani w przegubie nie było zabrudzeń.

Nowe osłony od Superba (oryginał montowany w ASO), nowy smar, nowe opaski, zabezpieczenia.

Wszystko było super - żadnego terkotania.

 

Pod koniec marca zmiana ogumienia z zimowego na letnie. Już po założeniu jazda próbna czy kółka nie biją i ... "tryryryyyt". Lewa strona. Terkotanie bardzo symetryczne co do hałasu .. podobne do sypiącego się łożyska. Podczas jazdy na wprost jest OK. Najdziwniejsze, że hałas pojawia się tylko podczas mocnych skrętów, niemalże na pełnym skręcie (lewo-prawo).

 

Możliwe, że przegub strzelił ale na mniejszych (lżejszych i węższych kapciach) się nie odzywał. Po założeniu letnich 17" 225/45R17 znacznie większe przeciążenie dla półosi i przegub okazuje bunt - tak twierdzi mechanik, który wymieniał osłony przegubów.

 

Moje pytania:

 

1. Czy możliwe jest, że na kołach zimowych 15" 195/65R15 ewentualne uszkodzenie mogło się nie ujawniać?

 

2. Czy prawdą jest, że na dużych kołach i szerokich oponach pojawiają się znacznie większe przeciążenia dla półosi przez co uszkodzony przegub od razu daje się we znaki?

 

3. Czy możliwe jest, że przegub po ponownym włożeniu nie wskoczył w gniazdo?

 

Wszystko było robione przy mnie i nie było problemów z demontażem i ponownym montażem. Ktoś pisze, że mu przegub wypadł a po włożeniu (nie uszkodzone zębatki) wszystko jest OK.

 

4. Pęknięte osłony przejeździły jeszcze przez 3 miesiące - smar nie wyleciał ale w miejscu pęknięcia na zewnątrz było mocne "zapocenie".

 

Prawa strona jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.tak

2.tak

3.raczej nie ;)

4.wystarczy że coś (cokolwiek) dostało się do smaru-efekty już masz.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk_ dzięki. Na dniach wymiana i autko dalej lalunia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam przegubu wewnętrznego, gdzie najlepiej kupić i jaki?

Za oryginalny powiedzieli mi w serwisie 700 zł a na to narazie nie mam kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Wiem że jest to temat dotyczący PASSATA ale na forum GOLFA nikt nie potrafi mi pomóc.Otóż w moim GOLFIE III 1.9 TDI podczas jazdy po łuku szczególnie w lewo z prędkością przynajmniej 50 km/h i więcej czuć specyficzne ocieranie z lewej strony ,jest to ocieranie cykliczne nie cały czas bez przerwy tylko ociera przerwa znów ociera przerwa i oczywiście im szybciej jadę tym częściej ociera.Sprawdziłem osłonę silnika,nadkole i nie ma luzów nigdzie nie widać żeby coś tarło.Czy to może być przegub??Dodam że podczas skręcania np w skrzyżowanie nic nie terkocze ani nie ociera tylko podczas jazdy po łuku i z prędkością przynajmnie 45-50 i więcej km/h.Czy to może być skrzynia biegów?Ale dodam że nic nie wyje nie miałczy tylko to ocieranie podczas jazdy po łuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.Wiem że jest to temat dotyczący PASSATA ale na forum GOLFA nikt nie potrafi mi pomóc.Otóż w moim GOLFIE III 1.9 TDI podczas jazdy po łuku szczególnie w lewo z prędkością przynajmniej 50 km/h i więcej czuć specyficzne ocieranie z lewej strony ,jest to ocieranie cykliczne nie cały czas bez przerwy tylko ociera przerwa znów ociera przerwa i oczywiście im szybciej jadę tym częściej ociera.Sprawdziłem osłonę silnika,nadkole i nie ma luzów nigdzie nie widać żeby coś tarło.Czy to może być przegub??Dodam że podczas skręcania np w skrzyżowanie nic nie terkocze ani nie ociera tylko podczas jazdy po łuku i z prędkością przynajmnie 45-50 i więcej km/h.Czy to może być skrzynia biegów?Ale dodam że nic nie wyje nie miałczy tylko to ocieranie podczas jazdy po łuku.
może coś w mechanizmie różnicowym lub osłona tarczy ociera albo półoś gdzieś chaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dami2708

witam chcialbym zapytać jak wymienic ta gume na przegubie ? trzeba odkręcać wahacze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chcialbym zapytać jak wymienic ta gume na przegubie ? trzeba odkręcać wahacze ???

 

tak dolny banan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.U mnie jest tak ze jak skrece w lewo lub wprawo i przy odbijaniu dodaje gazu to cos mi stuka z przodu ale bardzo szybko a jak juz jkoła sa prosto to dzwiek zanika ,czy to przeguby ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygub słychać tylko na skręconych kołach no chyba że masz wywalony na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ruszaniu telepie,szarpie mi autem,dopoki trzymam na sprzegle to szarpie ale jak juz puszcze calkiem sprzeglo i jade to ok na wszystkich biegach jest ok czy byl by to ktorys przegub?dodam ze jak tak ruszam pomalutku na polsprzegle i jak auto sie telepie to znajomy ktory stal kolo auta powiedzial mi ze podczas ruszania kolo mi sie tak telepie ,szarpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie zauwazylem taki objaw u mnie ale chodzi o ruszanie czyli jak ruszam z wieksza iloscia gazu i na pol sprzegla, obojetnie czy prosto czy skrecam czuje znacznie takie miekkie szarpanie, czyzby to przeskakujasa zemby na osce czy sprzeglo lapie i puszcza tworzac niejednostajny poslizg?

Przy wymianie sprzegla widzialem ze dwumas jesy uksztaltowany jak tarcza chamulca(ppofalowany a nie gladki jak szyba) czyzby to powodowalo niezbyt stabilny styk podzespolow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy ruszaniu telepie,szarpie mi autem,dopoki trzymam na sprzegle to szarpie ale jak juz puszcze calkiem sprzeglo i jade to ok na wszystkich biegach jest ok czy byl by to ktorys przegub?dodam ze jak tak ruszam pomalutku na polsprzegle i jak auto sie telepie to znajomy ktory stal kolo auta powiedzial mi ze podczas ruszania kolo mi sie tak telepie ,szarpie

 

nie che palnąć głupstwa ponieważ nie widzę ani nie słysze- dla mnie to:

 

1.objawy zużytego łożyska przedniego- najpierw głośna praca (nie wyło Ci nic?) i luz na kole. czasami może się od razu posypać :dupablada... sprawdz, jeśli wyczujesz luz na kole tzn dołóż nogę i pchnij bądź złap rękoma i szarpnij-pchnij- to łożysko należy wymienić.

2. amortyzator- skoro kołem ci telepie przy ruszaniu a nie na skręconych kołach.

 

Nie stuka Ci nic przy ruszaniu, tak raz "puk"? a jak cofasz na prostych kołach?

 

ostateczność... stacja diagnostyczna i na szarpaki bądź zaprzyjaźniony mechanik :)

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaTT_ZST

Czy zawieszenie w Superbie rozni sie od Passatowskiego ?

Chyba nie :P

Więc, od kwietnia dwa razy mialem wymieniana osłone przegubu z lewej strony raz z prawej. W czerwcu wymieniłem przegub, bo znowu coś zaczeło stukać.

Mamy sierpień i nadal coś stuka ! Jak skręcam w lewo to jest metaliczny dźwięk, jakby coś tarło, dzwięk ten dochodzi z prawego koła. Jak jade prosto ten sam dzwiek, ale tylko na nierównosciach, jest to bardzo głośne, az sie ludzie oglądają.. Jak skrecam w prawo, to stuka coś w lewym kole. Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną ?

 

Może opaski ci źle zagniatają i uderzają w zwrotnicę. Dlatego też może ściąga ci gumy.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jade dzis na przeglad moze tam sie czegos dowiem,a kolo nie huczy czyli raczej nie lozysko,jak cos zaraz dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam mały problem - miałem pękniętą osłonę przegubu poza tym podczas cofania na max skręconych kołach odchodziły stuki z prawego koła. Dlatego wymieniłem przegub na nowy ale stuki pozostały, po za tym stary przegub nie wyglądał na dojechany. Stąd moje pytanie co innego może powodować ten stukot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Mam mały problem - miałem pękniętą osłonę przegubu poza tym podczas cofania na max skręconych kołach odchodziły stuki z prawego koła. Dlatego wymieniłem przegub na nowy ale stuki pozostały, po za tym stary przegub nie wyglądał na dojechany. Stąd moje pytanie co innego może powodować ten stukot.

mam podobny problem. Tylko zamiast stukania przy cofaniu jest piszczenie :|.

Wiec dolaczam sie do pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności