Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zawór to zawór, filozofii nie ma. Aby wyglądał tak samo.

U siebie uciąłem wtyczkę, na kablach zarobiłem żeńskie końcówki i do każdej wtyczki pasuje.

Zawór używany na allegro od 15 PLN można kupić. Wymiana to 5 minut, więc zapasowy jeździ w bagażniku, a jak padnie to wymiana i znowu kilka-kilkanaście miesięcy spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem zawór N75 na zamiennik Pierburga 1K0906627E z półokrągłą wtyczka (wtyczka w ASO w Opolu 40,50 zł) skasowałem błędy nie wracają czyli zamiennik mogę szczerze polecić. Cena u kolegi z forum to 161 zł (Nowy).

I kilka logów zrobionych po wymianie N75.

 

http://vaglog.rtnet.pl/hatsnare_172953.html

http://vaglog.rtnet.pl/hatsnare_172954.html

http://vaglog.rtnet.pl/hatsnare_172956.html

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie sprawdzałem wszystkie podciśnienia i czyściłem N75 kasowałem błędy sprawdzałem działanie sztangi od turbo i nie było zadnej poprawy, cały czas moc się zaczynała w okolicach 2200rpm a kończyła w okolicach 2600rpm i w padłem na pomysł żeby zmienić czujnik ciśnienia doładowania i co się okazało passek odżył i śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz logi swojego paska ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bo nie mam a raczej nie potrafie tego zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za sugestię sprawdzę ten czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze mam AFNa ale helmut dolozyl mu jakiegos boxa ale nie takiego z pokretlami za pare zlotych a autko ma podobno 130ps i ten czujnik dalem od 130stki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa no to zmienia postać rzeczy całkowicie, ale i tak sprawdzę ten czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , posiadam silnik AVB z dolozona turbina BRD , od jakiegos czasu auto troche muli , ale sa tez dni kiedy wszystko wraca do normy , czyscilem juz N75 ale nie jestem pewien czy on jest problemem ( u mnie jest on z biala glowka o numerze 1J0906627A ) pytanie brzmi czy moge podmienic go z n18 i czy przy podmianie wezyki podlaczany tak samo czy inaczej ? Egra juz nie ma zostal wywalony przy zmianie turbiny a wezyki zaslepione , chodzi mi po glowie jescze to ze gruszka przy turbinie BRD jest troche wieksza i moze seria N75 nie daje sobie z nia rady ? Podpowiedzi mile widziane , dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko ze mam AFNa ale helmut dolozyl mu jakiegos boxa ale nie takiego z pokretlami za pare zlotych a autko ma podobno 130ps i ten czujnik dalem od 130stki

 

powiem ci masz odwage na takim gownie jezdzic :doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj to nie jest jakies tam gowno z potencjometrami co u nas na alledrogo za pare zlotych sprzedaja tylko z firmy co sie typowo takimi rzeczami i tunningiem zajmuja w niemcowni. Nawet w brifie i w dowodzie mam zwiekszona moc silnika takze podejrzewam, ze helmut byle gowna by nie wsadzil szczegolnie, ze silnik jest zdrowiutki tak samo jak buda, zawieszenie, hamulce wszystko na tip top. Chcialbym, zeby kazdy z takim jak tu to nazwales gownem jezdzil, spalanie mam przy dynamicznej jezdzie do 6.4 litra przy normalnej okolo 5.2 litra, silnik nie dymi ani na bialo ani na niebiesko ani na czarno wiec jesli nie wiesz co tam jest wsadzone to sie tak nie wypowiadaj

Edytowane przez driver187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie chip to chip hamownia strojenie itd a nie wsadzic puszke z rezystorem i hura......chip swoje kosztuje i tak ma byc bo robota warta swieczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj to nie jest jakies tam gowno z potencjometrami co u nas na alledrogo za pare zlotych sprzedaja tylko z firmy co sie typowo takimi rzeczami i tunningiem zajmuja w niemcowni. Nawet w brifie i w dowodzie mam zwiekszona moc silnika takze podejrzewam, ze helmut byle gowna by nie wsadzil szczegolnie, ze silnik jest zdrowiutki tak samo jak buda, zawieszenie, hamulce wszystko na tip top. Chcialbym, zeby kazdy z takim jak tu to nazwales gownem jezdzil, spalanie mam przy dynamicznej jezdzie do 6.4 litra przy normalnej okolo 5.2 litra, silnik nie dymi ani na bialo ani na niebiesko ani na czarno wiec jesli nie wiesz co tam jest wsadzone to sie tak nie wypowiadaj

 

No to niezła firma, parę przełączników, rezystorów i to się nazywa renoma... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie posiadam PASKA 1998r 110km silnik AFN od 5 lat nigdy nie było z nim żadnych problemów , regularne wymiany filtrów oraz oleju no i od kilku dni mam z nim problem w postaci braku mocy. Wiem , że temat na forum poruszany był już ponad sto razy i najlepszym wyjście byłoby zrobienie logów statycznych oraz dynamicznych lecz nie mam takiej możliwości . Dlatego postaram się opisać jak wygląda to u mnie a może jakaś Mądra Głowa znajdzie rozwiązanie mojego problemu . Dodam że zawór Egr zaślepiłem blaszką .

Problem wygląda następująco auto pod odpaleniu i naormalnej jeżdzie po mieście zachowuje się jakby był bez mocy (nie łapie trybu awaryjnego po przekroczeniu 120km/h czy 3000obr. ) . Sprawdziłem wsszystkie wężyki które idą do N75. EGR , Turbiny , wszystkie były ok , dla pewności jednak wymieniłem je na nowe , problem nie zniknął...Następnie pomyślałem aby przejechać się na max obrotach , tak więc wjechałem na obwodnicę i na każdym biegu ( 1,2,3,4) do odcięcia , autko wolno ale rozpędziło się do 5 tys obrotów . Gdy robiłem to sprawdzenie to zauważyłem że na każdym biegu pojawiają się za mną ogromne kłęby czarnego dymu , czego wcześniej nie było... Po przejechaniu danego odcinka nic się nie zmieniło autko jakby cały czas było bez mocy ... Zjechałem na bok otworzyłem maskę no i zauważyłem że sztanga od gruszki cały czas podnosi się i opada , czy jest to objaw padniętego zaworu N75? Pomyślałem aby rozruszać sztangę od gruszki turbiny ręcznie, a więc kombinerki w rękę no i góra i dół... Przy tym zabiegu sprawdziłem czy aby wałek turbiny nie ma zbyt dużych luzów , wszystko było ok prócz dużej ilości oleju w rurkach dolotowych. następnie drugi test . Niestety nic nie pomogło objawy te same brak mocy w całym zakresie obrotów ( objawy jakby autko było bez turbiny)

Podsumowując:

-brak mocy w całym zakresie przy przyśpieszaniu

-czarny dym przy przyśpieszaniu

-drgająca sztanga od gruszki turbiny na biegu jałowym (czyżby był to objaw padniętego zaworu N75?)

-głośna praca silnika (wcześniej słyszalna była turbina)

Proszę o analizę co może być problemem w moim paszczaku ...

Edytowane przez 09tp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego bez logów to wróżenie w ciemno. Może być zapieczona zmienna geometria w turbinie to najczęstszy przypadek, również zawór N75 może niedomagać. Sama gruszka od turbo może być też winna. Musiałbyś wykluczać po kolei rzeczy: np. zmienna geometrie sprawdzisz przez odpięcie sztangi i poruszanie cynglem od zmiennej geometrii (jak chodzi delikatnie i płynie to jest turbo w porządku). N75 bez wakumetru albo logu 011 BS raczej będzie ciężko sprawdzić.

 

-drgająca sztanga od gruszki turbiny na biegu jałowym

 

Co oznacza drgająca ?? porusza się w górę i w dół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poruszenie mojego problemu , dokładnie , sztanga od gruszki turbiny porusza się bezprzerwy w górę i w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kolego w taki razie albo cos nie gra z N75 albo sama grucha nieszczelność ma. Ale możesz to sprawdzić tak weź wężyk ten co przychodzi do N75 i wepnij go bezpośrednio do gruchy (możesz wypiąć go z zaworka zwrotnego taki mały czarno / biały) i na biegu jałowym zobacz czy grucha jest zassna na max do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tu :

 

Jako że w dziale technicznym nie pisałem od x czasu to normalnie aż głupio pytać

 

Dla niektórych może wydać się to głupie ale mnie wkurza

 

otóż mój problem polega o odcinaniu turbo ale w bardzo dziwny sposób - normalnie syndrom PSJ mojego samochodu nie dotyczy auto pracuje w pełnym zakresie obrotów i stąd też moje zdziwienie

 

od drugiego do 5 biegu auto spokojnie ciągnie do 4,5 tys obrotów śmigiem migiem i problemów nie ma ale problem się zaczyna po przekroczeniu 180km.h na 6 biegu wkurza mnie to strasznie zawsze jest tak , jadę do 180 ok potem jak dłużej przytrzymam 180 ma wtedy około 3300 -3500obrotów nie pamiętam dokładnie np. lecę autostradą na tempomacie następnie próbuje przyśpieszyć odcina turbo ale tylko wtedy ? co to może być ? czemu dopiero przy tej prędkości ?

 

Adres 01: Silnik Plik etykiet: 038-906-019-AVF.lbl

Oznaczenie elementu: 038 906 019 GQ

Komponent: 1,9l R4 EDC G000SG 1524

Kodowanie: 00002

Kod serwisu: WSC 05314

VCID: 6CDDBF211CD58378ED4

WVWZZZ3BZ2E391208 VWZ7Z0B4895026

 

 

Znaleziono 1 błąd:

17965 - Regulacja ciśnienia doładowania

P1557 - 35-00 - przekroczona granica regulacji

Kody gotowości: 0 0 X X X

 

czytałem sporo o tym ale nic pod moje nie podchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być żę N75 nie potrafi zbić ciśnienia i auto przechodzi w tryb awaryjny. Może gdzieś lekko geometria się przycina logi by coś więcej pokazały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do 5 biegu ciągnie do 4.5 tys , i problemów nie ma dlatego wydaje mi się to dziwne , problem zaczyna się dopiero po przekroczeniu 180km/h gdzie obroty są na dość niskim poziomie około 3500 na 6 biegu

 

Wiec dlatego też powiedziałem ze nie spotkałem się z podobnym tematem

 

 

Narazić nie mam 2 osoby co by mi w logach dynamicznych pomogła

Edytowane przez falla_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności