Skocz do zawartości
Passkiewicz

Zacieki na czarnym lakierze-pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio przerabiałem te zacieki, myłem auto w pełnym słońcu ... ani cleaner, glinka itp nie potrafiły tych waterspotów usunąć(zacieki, osady po odparowaniu wody) . Nie próbowałem z takimi wynalazkami jak pronto

 

To następnym razem spróbuj :D Chociaż na jednym elemencie. Psikasz na karoserię i wycierasz szmatką - zmywa takie zacieki idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady. Ale widzę że ile ludzi, tyle opini:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czarny lakier i po myciu przecieram balsamem do karoserii z K2 i zero zacieków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jak jeżdżę na myjnie to po umyciu auta to później go suszą powietrzem pod ciśnieniem i wydmuc***ą wodę spod uszczelek np. drzwi i efekt jest taki że nie ma zacieków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydmuc***ą

 

:haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydmuc***ą

cenzura wszędzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najlepiej będzie jak umyjesz auto w cieniu kupisz jakiś ręcznik do ściągania wody i zwykłą ściereczką później przetrzesz, nie będzie śladu po zaciekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz to po prostu kamień z wody który zostaje po wyschnięciu wody. Po myciu szybka przejażdzka (około 100 km/h zdmuchnie prawie wszystko), albo wycieranie ściereczką i problem znika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktoś wcześniej napisał, zacieki to po prostu osad z wody, który zostaje po jej odparowaniu. Dlatego warto kupić irchę i wycierać samochód do sucha po umyciu. Ręcznikami i płynem do okien można umyć szyby i tymi samymi ręcznikami potem powycierać ciężko dostępne miejsca, krawędzie drzwi etc.

Dobrze jest raz na jakiś czas przejechać lakier mleczkiem, np. TurtleWax czy czymś podobnym. Dzięki temu wolniej osiada kurz, a w czasie deszczu woda ścieka z auta.

 

Powstałe już zacieki, jeżeli nie da się ich zmyć, można potraktować pastą Tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj kosmetyków Sonax.
są lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze zakonserwowac lakier mequaierem a po myciu wytrzec mikrofibra i po sprawie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po myciu auto powinno zostać wysuszone dokładnie i nie powinno być zacieków. Dobrze po myciu (jeśli auto miało niedawno nałożony wosk) przetrzeć lakier Quick Detailerem.

 

Jeśli to nie pomaga - polecam środek Tripple firmy Auto Finesse:

 

http://www.pielegnowacauto.pl/auto-finesse-tripple-all-in-one-polish-500-ml.html

 

Działa zarówno bardzo lekko ściernie, jak i daje błysk bo zawiera carnaubę.

 

Jeśli to nie pomaga - to pozostaje korekta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są lepsze
Potwierdzam :)

 

ale...

 

 

Dzięki wszystkim za rady. Ale widzę że ile ludzi, tyle opini

 

Zapewne kolega nie chcę się pałować po umyciu za każdym razem woskami i innymi pronto systemami :lol

 

http://www.sonax-polska.pl/p,sonax_xtreme_szampon__2_w_1,120,40.html

 

Myjesz auto tym, po umyciu czysta woda i dodajesz tez ten plyn i nie ma zacieków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spłukać po myciu auto woda deszczową i nie będzie na aucie zacieków, niestety nie każdy ma możliwość zbierania takiej wody. Ewentualnie można myć auto podczas deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy spłukać po myciu auto woda deszczową i nie będzie na aucie zacieków, niestety nie każdy ma możliwość zbierania takiej wody. Ewentualnie można myć auto podczas deszczu.
jaja sobie robisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaja sobie robisz ?

 

eko myjnia kwasem z nieba :nerwus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy spłukać po myciu auto woda deszczową i nie będzie na aucie zacieków, niestety nie każdy ma możliwość zbierania takiej wody. Ewentualnie można myć auto podczas deszczu.

 

Wiele sposobów z tego wątku woła o pomstę do nieba.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności