Skocz do zawartości
Gość Zaix2407

ABS świruje....???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczął się okres zimowy i wraz z nim Mój problem z hamulcami, gdy zrobi sie ślizgo podczas hamowania od razu załącza sie ABS i auto praktycznie nie hamuje , chciałem sprawdzić komputerem czujniki ale mogłem zrobić test tylko do 20km/h potem rozłączało komputer (Przy teście do 20 każdy czujnik pokazywał ta sama wartość) przy teście abs świeci kontrolka abs esp oraz wykrzyknik. Wiece może jak zrobić lepszy test przy większej prędkości ew co jeszcze można sprawdzić (Kolega mechanik rzucił mi sugestie ze podczas jazdy wyczuł że w aucie tył hamuje mocniej i szybciej tak jakby pompa abs była złe podłączona albo od innego auta.

 

Test wykonywany na Vag com 4.9, 311 Polski vag oraz delphi.

Passat b5 1.9 avf 6-biegów

pozdrawiam

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnoza tak ma, że po 20km/h rozłącza. Myślę, że warto podobijać czujniki do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to przy najbliższej możliwości a jest wgl taka opcja żeby najpierw hamował tył . Robiłem dzisiaj probe na zaśnieżonej drodze lekko zaciągnięty ręczny dotykam hamulec i od razu daje abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie porobiło się własnie podobnie. ABS stał się strasznie czuły i nawet jak ruszam na czystej jak na zimowe warunki ulicy ( główne trasy dużego miasta ) to potrafi mi działać i utrudniać ruszanie autem !!!

Tak samo jak hamuję na bardzo lekkim śniegu, błocie , lodzie. Baaardzo delikatne kontrolowane hamowanie, a ABS i tak się prawie zawsze załączy i utrudnia mi panowanie nad autem. W tamtym roku tego nie było a w tamtym roku jeździłem na sporo zużytych zimówkach na stalowych 15 cali, a w tą zimę mam 16 cali z oponami w świetnym stanie i świetnej jakości.

Około miesiąca temu miałem zmieniany przegub zewnętrzny. Czy jest opcja, że mechanik mógł coś tam przetegocić i spowodować wadliwe działanie czujnika ABS ?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności