Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A nie było tam metalowych opiłków? No to ok. To dobra cena za tyle czynnika i dysze z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie było,sprawdziłem pod słońce.Pojechałem na zbieżność i przy okazji nabiłem klimę:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście nie było,sprawdziłem pod słońce.Pojechałem na zbieżność i przy okazji nabiłem klimę:dobrze

 

 

Jak było 150 a napełniłes do 750 to znaczy ze w układzie jest dziura i długo sie nienacieszysz ta klima no ale byłes u fachowcow od zbierznosci i oni nabili ci klime.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nabijałem już klimę dwa razy i za każdym razem ciśnienia według "nabijaczy" są ok, prosiłem żeby zwrócili na to uwagę i mówili że jest w porządku. Z tego powodu zakładam, że kompresor pracuje i nie ma z nim problemu ale pewności nie mam czy za takie zachowanie może mimo wszystko odpowiadać kompresor :)

 

Jak jestes ze stolycy to przekrec jutro do mnie, pogadamy o twoim problemie, moze uda sie go ogarnac.

A jakie te cisnienia były w/g nabijaczy

 

500 236 866 moj fon number

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak było 150 a napełniłes do 750 to znaczy ze w układzie jest dziura i długo sie nienacieszysz ta klima no ale byłes u fachowcow od zbierznosci i oni nabili ci klime.

 

Klima nabijana na innym stanowisku, dziwne troszkę twoje stwierdzenie,dzisiaj to norma że warsztaty są dostosowane do różnych napraw.Czy podziała to nie wiem ale Ty chyba wiesz już lepiej,czy jest dziura to nie wiem bo po zrobieniu próżni po 10 minutach urządzenie trzymało próżnię.Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maszyna zawsze robi test szczelności przed nabiciem. Gdyby był najmniejszy spadek ciśnienia zaczęła by piszczeć i nie nabije gazu do układu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Gaz mógł wyparować przy wymianie dyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maszyna zawsze robi test szczelności przed nabiciem. Gdyby był najmniejszy spadek ciśnienia zaczęła by piszczeć i nie nabije gazu do układu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Gaz mógł wyparować przy wymianie dyszy.

 

Trochę jesteś w błędzie. Wystarczy micro rozszczelnienie i maszyna tego nie wykryje.Mogę Ci nawet dać przykład naszego kolegi z forum.Zrobił klimę , test szczelności zaliczony pozytywnie /maszyną do klimatyzacji/ i po 5 miesiącach układ pusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociażby mój przykład - test szczelności OK a po tygodniu klima nie dziala... czynnika ubyło 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabijam raz w roku. Gdzieś jest mikro dziurka i ucieka. Test szczelności ok.Po roku ubyło 50% i już na postoju słabiutko chłodziła. Na razie nie naprawiam bo nie chce się pakować w koszta. Jak już się zrobi duża nieszczelność to wtedy się tym zajmę. Raz w roku 80 PLN to nie wielki wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim passku jest taki mały problem z klimą, a mianowicie podczas gdy na dworze temp osiąga 25 stopni i w górę, to klimatyzacja raz na jakiś czas zaczyna głośno wyć, muszę wtedy albo ja wyłączyć albo zamknąć obieg i po takiej czynności działa znowu normalnie, ale za jakiś czas znowu wyje. Dźwięk jest podobny jak by wiatraczek podczas wirowania był nie stabilny. Czy ktoś z forumowiczów miał albo ma taki przypadek i wie coś w tym temacie jak się do tego dobrać albo jak to rozwiązać?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrobione tulejki na wiatraku,wiatrak do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby się do wiatraka dostać trzeba zdemontować schowek?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Trzeba zdemontować schowek.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc ☺️

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rok temu kupiłem passata b5 afn bez kompresora klimy. Mam okazję dostać za darmo kompresor od b4 vr6 albo b5 fl awx i stąd pytanie czy będzie pasować do mojego afn'a ? Dzięki z góry za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z klimą w B5 (problem opisywany ale teraz nie wiem co zrobić). Byłem w serwisie nabić klimę bo tuż przed upalnym latem chciałem mieć sprawną. Test szczelności elegancko, czynnik nabity, dwa dni klima chodziła pięknie jak ta lala. Dosłownie kilka dni później klima chłodzi jakby chciała a nie mogła, wieje ledwo chłodnym powietrzem a przy obecnych temp to prawie non stop ciepłym.

Sprężarka pracuje, wiatrak również. Przewody czynnika, jeden zimny od kabiny do zaworu, drugi w temp otoczenia. W środu samochodu normalnie sauna.

Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z klimą w B5 (problem opisywany ale teraz nie wiem co zrobić). Byłem w serwisie nabić klimę bo tuż przed upalnym latem chciałem mieć sprawną. Test szczelności elegancko, czynnik nabity, dwa dni klima chodziła pięknie jak ta lala. Dosłownie kilka dni później klima chłodzi jakby chciała a nie mogła, wieje ledwo chłodnym powietrzem a przy obecnych temp to prawie non stop ciepłym.

Sprężarka pracuje, wiatrak również. Przewody czynnika, jeden zimny od kabiny do zaworu, drugi w temp otoczenia. W środu samochodu normalnie sauna.

Jakieś pomysły ?

 

Ubytek gazu, dysza rozprężna, kompresor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysza rozpręzna - czyli zaworki do nabijania czynnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dysza rozpręzna - czyli zaworki do nabijania czynnika ?

 

Nie.

Dysza rozprężna;

f-dysza-rozprezna-dlawik-volkswagen-passat-97-00.jpg?=53e54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do was kilka pytań związanych z klimą.

Kiedy kupiłem auto (blisko 3 lata temu) klima już nie działała. Nabiłem czynnik i ... dalej nic.

Zostawiłem to bo obawiałem się najgorszego, a nie chciałem się pchać w koszty.

Jakiś czas temu zaobserwowałem, że jeden wiatrak mi się nie kręci w ogóle co mogło być przyczyną niedziałającej klimy z tego co wyczytałem. Przy ostatniej wymianie turbiny zdecydowałem się na wymiane wiatraka, który teraz załącza się od razu bez zająknięcia, ale ... klima dalej nie działa :/

Mechanik stwierdził, że czynnik przez ten czas częściowo ulotnił się przez "przewody" a reszta została wydmuchana przez jakiś "zawór bezpieczeństwa" który wywala czynnik kiedy to wiatrak się nie załącza czy coś w tym stylu. Ile w tym prawdy ? Orientujecie się ile kosztuje samo sprawdzenie szczelności układu ? Jeśli układ miałbym nieszczelny 2-3 lata temu kiedy nabijałem klime to czy wyłapałby to diagnosta przy uzupełnianiu czynnika ?

 

Druga sprawa. Którym przyciskiem powinno się załączać cimatronica w naszych autach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności