Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj zauważyłem pod samochodem coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]119507[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]119508[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]119509[/ATTACH]

 

Domyślam się, że ma związek z klimą bo zauważyłem po przejechaniu kilkunastu kilometrów jak stanąłem, że kapie w tych miejscach woda i na dużej powierzchni. Czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież gdzieś ta wilgoć z powietrza z kabiny, musi być odprowadzona, no nie? :D Jak odsłonisz po stronie pasażera , tapicerkę podłogową, to przy tunelu środkowym zobaczysz lejek, który odprowadza wodę z klimy na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym sie pozbyć problemu z błędem 4FA czyli V71. Kiedyś był błąd, ale poza tym nic innego. Później czasem powietrze zaczęło "buchać" a teraz przy 130km/h świszczy. Zacząłem dziś popołudniu (póki burza nie przerwała) dobierać się do tego silniczka. Robiłem już V68, więc tutaj jest tylko problem z wyciągnięciem go. Odkręciłem śrubę która jest przykręcona w dół, oraz jedną z dołu. Zastanawiam się czy musze jeszcze odkręcać tę wyżej, czy po prostu to wyciągnąć mocniej. Na zdjęciu zaznaczyłem co jest odkręcone

[ATTACH=CONFIG]119510[/ATTACH]

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest jeszcze jedna nad tą skierowaną w kier. silnika? Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...ja mam takie pytanie...możliwe jest żeby klima chodziła bez nabijania jej przez sześć lat? Mam auto od sześciu lat i jeszcze nic z nią nie robiłem a ona chłodzi,może nie w sposób wyśmienity ale daje chłodne powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...ja mam takie pytanie...możliwe jest żeby klima chodziła bez nabijania jej przez sześć lat? Mam auto od sześciu lat i jeszcze nic z nią nie robiłem a ona chłodzi,może nie w sposób wyśmienity ale daje chłodne powietrze

a czemu by nie ? jak jest czynnik i układ szczelny to co za problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam działajaca klime bez dotykania sie do niej przez 19 lat i chłodzi mało łba nie urwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu by nie ? jak jest czynnik i układ szczelny to co za problem ?

 

No właśnie nie wiem :-P stąd to moje pytanie :-) dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jest prze..... e..

To masakra :/

Znalazłem gdzies zdjęcie tunelu. Czyli zostało mi jeszcze odkręcić te 2 śruby zaznaczone na czerwono? Na niebiesko zaznaczyłem miejsce, gdzie może będzie trzeba odkręcić i wyjdzie całe białe ustrojstwo?

 

[ATTACH=CONFIG]119526[/ATTACH]

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak trochę z innej beczki, chociaż tez chodzi o klimę. Mam uszkodzone 2 przewody wychodzące ze sprężarki , jeden idzie do osuszacza , drugi do chłodnicy klimy . Przeglądam alledrogo jest tego pełno i ciężko mi coś dopasować. Można takie przewody dorobić ? Jeden jest przetarty ( brak było przelotki na przewodach) drugi aluminiowy prawdopodobnie mam przełamany po spotkaniu z krawężnikiem. Różnią się te przewody końcówkami , ma ktoś może zdjęcie sprężarki z 1,9 tdi afn (pewnie też były róże modele sprężarek). W jaki sposób dostać się do sprężarki aby wymontować przewody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka kręci się i staje jak się włączy klimatyzację ? Co się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak klima nie jest włączona, to kółko od sprężarki kręci się swobodnie. A skoro włączasz klimę i kółko staje, to prawdopodobnie sprężarka jest zatarta :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo pasek jest slabo naciagniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam prblem z climatronikiem pasek b3 .2.0 syncro 1991 rok wyskakuja mi bledy 3211,4131,4124,3234,2312,3224 jest ktos wstanie pomoc co to oznacza? bo nie moge tego nigdzie znalezc :(

 

napisz w odpowiednim dziale

http://forum.vw-passat.pl/forums/18-Passat-B3-B4-%2835i%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki pomylilem dzial..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań co do naprawy mojej klimy w b5 fl 2002 rok, dodam że na tego passata od 2 lat i klima nigdy nie działała rewelacyjnie coś tak chłodziła ale szału nie było. Ostatnio wymieniałem olej i zauważyłem wyciek czynnika z kompresora więc dałem do mechanika, stwierdził że kompresor do wymiany, wiec mam już zregenerowany kompresor i od razu wymieniam osuszacz i zastanawiam się jeszcze nad przepłukaniem układu klimatyzacji znalazłem już taki serwis klimatyzacji który wykona to za 400 zł ale doradzono mi jeszcze bym wymienił dodatkowo chłodnice klimatyzacji czyli skraplacz, dzwoniłem do serwisu to krzyknęli 2150 zł, na allegro są średnio po 250 zł i tu pytanie czy dawać do tego płukania i wymieniacz tą chłodnice , z mojego punktu widzenia to z ta klima było coś nie tak wiec chyba jak już zainwestowałem w kompresor i osuszacz to chyba warto zainwestować w to płukanie i chłodniczke , chyba że się mylę ?? Pytanie też mam co do tych chłodnic na allegro są nowe i po 250 zł i czy ktoś już kupował i jakiej firmy i czy wszystko ok jest, dodam że wymianę chłodnicy polecił mi właśnie gościu co płucze układ klimatyzacji bo powiedział że chłodnicy nie przepłuka a jeżeli chce by wszystko chodziło to właśnie to zalecił. Może ktoś miał już taki problem i coś podpowie . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wymieniałem chłodnicę klimatyzacji ( skraplacz ) w wyniku uszkodzenia. Jednak po dokładniejszych oględzinach i tak już się nadawała do wymiany ze względu na wypadające żeberka oraz poobijane rurki. Z tego co wiem zabieg taki pozwala zmniejszyć ciśnienie w układzie, a to pozwala zaoszczędzić sprężarkę. Co do kosztów za skraplacz zapłaciłem 450 pln, dostałem nawet na rok gwarancję. Osuszacz również wymieniłem koszt to chyba 180 pln. We własnym zakresie wymieniłem wcześniej dyszę w podszybiu koszt 10 pln. Po tych zabiegach jestem zadowolony z wydajności klimatyzacji.

Zastanawia mnie tylko to płukanie klimatyzacji. Według mnie nie ma to zbyt wielkiego sensu. Jeśli mechanik mówi, że nie przepłucze chłodnicy to tym samym nie przepłucze parownika, więc tak czy inaczej nie będziesz mieć wyczyszczonej klimatyzacji, ( a przynajmniej wszystkich jej elementów ).

Podsumowując. Wymiana skraplacza i osuszacza jak najbardziej ( skraplacz w zależności od stanu technicznego ). Do tego zaleciłbym wyminę dyszy w podszybiu ponieważ jest ona połączona z filtrem. Płukanie układu ja nie bardzo widzę sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem natury dźwiękowej, a mianowicie:

 

Gdy włączę klimę, to piszczy coś na pasku, łożysku, albo napinaczu, ale tylko na wolnych obrotach. Klima dmucha zimnym powietrzem, ale ten pisk jest wkurzający, dlatego jak nie jestem w trasie to wyłączam bo wstyd na ulicy :) Gdy tylko obroty przekroczą ~1600/min to jest cisza. Czy możliwe że to przez luźny pasek? Jeśli tak to jest możliwość jego naciągnięcia? btw. jako okresowa wymiana, przewidziana jest wymiana tylko paska czy czegoś jeszcze?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem natury dźwiękowej, a mianowicie:

 

Gdy włączę klimę, to piszczy coś na pasku, łożysku, albo napinaczu, ale tylko na wolnych obrotach. Klima dmucha zimnym powietrzem, ale ten pisk jest wkurzający, dlatego jak nie jestem w trasie to wyłączam bo wstyd na ulicy :) Gdy tylko obroty przekroczą ~1600/min to jest cisza. Czy możliwe że to przez luźny pasek? Jeśli tak to jest możliwość jego naciągnięcia? btw. jako okresowa wymiana, przewidziana jest wymiana tylko paska czy czegoś jeszcze?

 

pzdr

 

Kolego wymień pasek, pisk zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności