Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mało czynnika albo sprężarka kończy żywot, bez podjechania na stacje "klimatyczną" sam nic nie stwierdzisz,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ile czyści się klimatyzację wg. podręcznika?
Co masz na myśli, pisząc "czyści" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jak samemu obnizyc cisnienie w klimatyzacji bo za duzo mi czlowieczek nabil z ktorego przewodu trzeba spuszczac albo cos w tym stylu bo problem jest takmi przez za duze cisnienie w ukladzie to cala sprezarka mi sie zatrzymuje jak wlanczam klime obecnie jestem za granica i chcialem sam se to zrobic bo nie chce oprzeplacac :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam problem tego rodzaju:

Gdy mam wlaczone econ i nawiew na rece i nogi wieje tylko na rece. Bez znaczenia czy obieg otwarty i jaka temp. Przelacze zeby wialo tylko na nogi i wieje. Na nogi i szybe ok. Na same rece ok na rece i szybe ok. Na rece szybe i nogi.. wieje na rece i szybe. Co ciekawe jak wlacze klime "znika econ" wieje tam gdzie chce. Na nogi rowniez... o co kaman? Auto w opisie. Standardowy climatronic jak w 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z chłodnicą klimatyzacji, jest dziurawa. W przeciągu trzech lat to już druga, więc liczę na waszą pomoc czy warto zamontować używaną ponoć sprawną w 100 procentach czy nowy zamiennik (poprzednie były nowe ale zamienniki ) i czy trudno ją samemu wymienić

passat b5 1998r.

1,9 TDI 90 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienić to nie problem, ale czy używaną warto, tu bym się zastanowił jaki stosunek ceny jest. Bo nowa choć zamiennik to nowa a używka to może szlag trafić za pare dni albo za pare lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienić to nie problem, ale czy używaną warto, tu bym się zastanowił jaki stosunek ceny jest. Bo nowa choć zamiennik to nowa a używka to może szlag trafić za pare dni albo za pare lat

 

 

w tym problem że 2 razy były montowane nowe (zamiennik) to też nie posłużyły za długo. A czy taka chłodnica używana jak jest otwarta jakiś czas czy to jej nie szkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam mianowicie taki problem,climatronic wyświetla mi błąd 4f7,wyczytalem ze chodzi o silniczek klapy nawiewu,ale klima niby chodzi dobrze niby wszystko jest oki,tylko problem polega np na tym jak ustawie temperature na climatronicu albo zimne albo ciepłe i wylacze climatronica to czuje ze ciagle wydobywa sie powietrze albo zimne albo cieple zalezy jakie bylo ustawione przed wylaczeniem climatronica,co moze byc przyczyna takich objawow,gory dzieki za kazde info ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest numer OE chłodnicy do klimatyzacji passat b5 1998r. 1,9 TDI 90 km i czy warto tą chłodnicę kupić czy może używkę

http://allegro.pl/vw-passat-b5-97-00-audi-a4-chlodnica-klimatyzacji-i3324785282.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jezeli macie jakiekolwiek problemy ze swoja klima w aucie piszcie w tym temacie, postaram sie wam pomóc, jezeli ciezki bedzie to przypadek i duzo pisania to równiez telefonicznie 500 236 866, po ustaleniach opiszemy potem problem na forum.

 

Witam

Jestem nowym nabywcą auta i zaczęły się problemy?

Nabijałem klime i po miesiącu gdy włączyłem ją, to wiało zimne powietrze,pózniej ciepłe i tak cały czas aż do dzisiaj.

Szczelność sprawdzona.Został podłączony pod komputer i są następujące błędy;

 

792 Włącznik ciśnieniowy klimatyzacji-F129 brak osprzętu/nie związany ze sprzętem

1271 Silnik sterujący klapy temperatury V68 uszkodzenie

1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza V71 uszkodzenie

 

Proszę o Pomoc:niekumam:niekumam

Edytowane przez sylwio1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odtyczace dzialania klimatyzacji poniewaz zastanawia mnie jedna rzecz

 

jak wlacze klimatyzacje econ i nacisne obieg wewnetrzny to czy wtedy mi chodzi klima czy nie poniewaz wtedy mam tylko zaznaczone obieg ale nie jest napisane auto lub econ lecz utrzymywal dana temperature jaka mu zadalem a bylo to okolo 13* C roznicy miedyz autem a temp wewnetrzna. i tutaj moje pytanie jezeli chodzi klima to czy to z tm oiegiem chodzi auto czy econ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie odtyczace dzialania klimatyzacji poniewaz zastanawia mnie jedna rzecz

 

jak wlacze klimatyzacje econ i nacisne obieg wewnetrzny to czy wtedy mi chodzi klima czy nie poniewaz wtedy mam tylko zaznaczone obieg ale nie jest napisane auto lub econ lecz utrzymywal dana temperature jaka mu zadalem a bylo to okolo 13* C roznicy miedyz autem a temp wewnetrzna. i tutaj moje pytanie jezeli chodzi klima to czy to z tm oiegiem chodzi auto czy econ ??

 

jak pisze econ to wtedy klima nie chodzi, jak nic nie wyświetla lub pisze auto to klima chodzi tak w skrócie, zależy jeszcze potem od temp. zewnętrznej do trybu auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słabo naciągnięty pasek od klimatyzacji. Załączasz klimę, wzrasta obciążenie paska i w tym momencie się ślizga i piszczy.

 

wlasnie ze pasek z klimy dobrze naciagnienty jest i w dodatku nowy ja bym styawial bardziej na to ze za duzo nabite zostalo o jakijes 250g czynnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej kolejności zrób test klimy.

 

Szczerze? Probowalem i te tutoriale jakos nie dzialaja... nic sie nie pojawia zgodnie z instrukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

koledzy ja mam taki problem. Klima działa, chłodzi fajnie, na teście klimatronika zero błędów.

Tylko problem jest taki - jak temperatura przekracza 30 stopni, bądź chcę szybko ochłodzić auto nagrzane od stania w słońcu, to wtedy podczas ruszania, bądź podczas normalnej jazdy cyka mi przekaźnik od klimy ( w zakresie od 1 do 3k RPM). Napis AUTO nie gaśnie, ale sprawdzając w kanale 19 powody wyłączenia klimy wyskakuje dosłownie na kilka sekund wartość "12" czyli błąd "motronic interface". Z motroników to kojarzę tylko bosch motronic, ale niestety mój AHL jest na układzie wtryskowym Siemensa. Podczas cykania przekaźnika, auto lekko szarpie, bo na co kilka sekund sprężarka obciąża/ nie obciąża silnika. Powyżej 3k RPM problemu nie ma. Gdzie szukać problemu/ co przeczyścić/ gdzie walnąć młotkiem?

Pozdrawiam,

Jasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita serdecznie.

Mm pytanie odnośnie klimatyzacji W silniku 1.9 TDI 110 km AFN. Klima podczas jazdy działa bez problemowo ale tylko stanę w korku już odmawia posłuszeństwa, sprężarka niby cały czas chodzi słyszę po obciążeniu silnika, dodam że klimatyzacja jest nabita i olej zapodany . POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego WŁUCZĘGA , a wentylatory na chlodnicy masz sprawne ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Kolego WŁUCZĘGA , a wentylatory na chlodnicy masz sprawne ?

 

pozdr

 

 

Nie sprawdzałem, a kolega wie jak to szybko sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz klime, to wentylator powinien ruszyć. Ew z panelu clinatronic puść test i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe zapytanie czy ktoś z mielca bądź okolic może polecić serwis gdzie przeglądną układ klimy w moim samochodzie? chodzi mi o przegląd całego układu klimy + dobicie gazu wymiana filtra ogólnie full przegląd

 

pozdrawiam i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności