StaryKoniu Zgłoś #1821 Napisano 8 Maja 2016 Witam! Panowie pytanie - w zeszlym roku robilem klimatyzacje w swoim AVF (2001) - nie dzialala od momentu zakupu. Mechanik skasował mnie 1200pln-ów a klima i tak nie dziala tak jak powinna. Na poczatku wymienił 2 weze (ktore wychodza od osuszacza) - zaprawil na nowo bo byly przetartwe, wymienil osuszacz, wentylator klimatyzacji bo nie zalaczal sie, napelnil, odgrzybil a czynnik i tak gdzies spierdziela.. Nie moze zlokalizaowac nieszczelnosci - gdzie szukac? Yyyy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1822 Napisano 8 Maja 2016 Uzupełnić czynnik z kontrastem i szukać później pod ultrafioletem. Na marginesie sporo Cię skasował. Ja za reanimacji po zawarciu kompresora dałem jakieś 800 zł Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
DystrybutorSKV Zgłoś #1823 Napisano 8 Maja 2016 kurde nóż w kieszeni sie otwiera gdy czyta się, że mechanik skasował 1200 za zrobienie AC i na dodatek nie wie jak znaleźć niesczelność. Jak kolega napisał - kontrast lampa UV i będzie się świeciło jak na wiejskiej dyskotece Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1824 Napisano 8 Maja 2016 Kolega bodino ma rację. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Aleiz Zgłoś #1825 Napisano 8 Maja 2016 i nie odpuszczać dopóki nie będzie działało. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StaryKoniu Zgłoś #1826 Napisano 9 Maja 2016 (edytowane) podobno szukał nieszczelności, nie mogl jej nigdzie znaleźć.. 5 razy nabijał mi za darmo klime ale to ... szukanie druciarstwo - bo nie zniknie problem tylko będzie non stop czynnik wylatywał.. No nic - wroce do niego i będę działać - jakbym wiedzial, ze tak to ma wygladać to wolalbym dać żonie te pieniądze na "przekulanie" niz pakować w coś cos... nie działa! PS. Wlasnie! czy czynnik moze uciekać, dlatego ze nie mam nakrętek na zaworkach (bynajmniej tak twierdzi mechanik, hmm) Dla nie to troche dziwne - bo tak samo jakby powietrze mialo uciekać z kół jak nie mam nakrętek na zaworki !? Edytowane 9 Maja 2016 przez StaryKoniu Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Aleiz Zgłoś #1827 Napisano 9 Maja 2016 Jak by dodał kontrast to by wiedział i ty też czy ucieka przez zaworki. Nie ma innej opcji niż czynnik z kontrastem. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StaryKoniu Zgłoś #1828 Napisano 9 Maja 2016 zaworki mi wymienił na nowe. Ale twierdzi, ze czynnik mimo wszystko moze uciekać bo nie mam nakrętek na zaworki - może to być prawdą? Hmm OK, Umowię się dzisiaj z nim zeby uzupelnil czynnik kontrastem - w chwili obecnej nie mam juz czynnika bo climatronic mruga przy uruchomieniu auta, VAG pokazuje bledy - wrrrr Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
waski1 Zgłoś #1829 Napisano 9 Maja 2016 Ale twierdzi, ze czynnik mimo wszystko moze uciekać bo nie mam nakrętek na zaworki - może to być prawdą Bzdura totalna. Umowię się dzisiaj z nim zeby uzupelnil czynnik kontrastem Nie wyobrażaj sobie że kontrast jest taki mega idealny i cudowny.Zdarzają się przypadki że pomimo dodania kontrastu do układu i tak go nie widać gdy jest nieszczelność układu.Z opisu jednak można stwierdzić że gość jest słaby. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StaryKoniu Zgłoś #1830 Napisano 9 Maja 2016 czyli skoro zaworki sa szczelne to nie ma prawa uciekać nimi czynnik pomimo, ze nie mam tych nakrętek.. Gdybym musial co roku uzupelniać - OK ! Ale ja w zeszlym roku srednio co 1,5 tyg jezdzilem do niego i tylko dobijał mi czynnik (gdzie przez 1,5 tyg czasami zrobilem mniej niz 200km autem..) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
waski1 Zgłoś #1831 Napisano 9 Maja 2016 czyli skoro zaworki sa szczelne to nie ma prawa uciekać nimi czynnik pomimo, ze nie mam tych nakrętek.. Nakrętka na złączu serwisowym ma za zadanie utrzymać je w czystości.Zabezpieczyć przed pyłem,brudem,wilgocią itp. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
motomouse Zgłoś #1832 Napisano 9 Maja 2016 Nie wyobrażaj sobie że kontrast jest taki mega idealny i cudowny.Zdarzają się przypadki że pomimo dodania kontrastu do układu i tak go nie widać gdy jest nieszczelność układu Dokładnie. Niech Ci ten mechanior sprawdzi czujnik ciśnienia na chłodnicy - mnie leciało właśnie tam, przez piny i żaden kontrast tego nie pokazał Dopiero woda z mydłem + azot dobity na maksa ... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StaryKoniu Zgłoś #1833 Napisano 9 Maja 2016 (edytowane) Dokładnie. Niech Ci ten mechanior sprawdzi czujnik ciśnienia na chłodnicy - mnie leciało właśnie tam, przez piny i żaden kontrast tego nie pokazał Dopiero woda z mydłem + azot dobity na maksa ... dzieki za info - przekaze, zobaczymy. Z tego co pamietam to w zeszlym roku "podobno" robił z kontrastem ale hm... jakos slabo to widzę Poki co to mam problem ze skontaktowaniem się znim - zobaczymy, przekaze mu sugestię - jak znam zycie nie będzie zadowolony, ze "wiem coś co on zapewne tez wie" PS. Dzwonilem, umowilem sie... na 12 czerwca - WOW! Wczesniej terminow "brak" - hmm Do tego czasu zagrzeje się chyba, hehe Edytowane 9 Maja 2016 przez StaryKoniu Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
waski1 Zgłoś #1834 Napisano 9 Maja 2016 na 12 czerwca - WOW! Wczesniej terminow "brak" - hmm Dziwne nie jest bo ma same reklamacje !!!:haha Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1835 Napisano 9 Maja 2016 Jak taka fachura z niego to jest to możliwe. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
StaryKoniu Zgłoś #1836 Napisano 10 Maja 2016 Niemniej stwierdziłem, że poczekam! Początkowo chcialem szukać kogoś innego ale utwierdziliście mnie w przekonaniu, ze skoro skasował kase to trzeba lecieć na reklamacje! Tak samo - ja wykonam usłługę, coś się stanie - jadę na reklamację! Robię tak długo aż będzie OK Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tomek1710 Zgłoś #1837 Napisano 12 Maja 2016 Witam , podpowie mi ktoś czy wiatrak z Passata 1.6 benzyny bedzie pasować do Diesla ? Pytam , bo gosciu ktory go ma sam o tym nie wie i kazał sie upewnic. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
waski1 Zgłoś #1838 Napisano 12 Maja 2016 Wiatrak na sprzęgle wiskotycznym 058 121 301B był w silnikach ALZ ; AWT ; AZM ; AVB ; AVF ; AZX ; AWX ; AWM ; ALT ; BGW ; BHW 078 121 301E był w silnikach AMX ; BBG ; ATQ 059 121 301A był w silnikach BAU ; BDH ; BDG Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Pioro33 Zgłoś #1839 Napisano 13 Maja 2016 Witam wszystkich ponownie, Odnoszę do swojej wiadomości nr 1721 z tego wątku. Poprzedni rok skończył się z niedziałającą klimatyzacją ale przyszedł kolejny no i kolejne podejście. W tym roku zostało zrobione: -wymieniona dysza dławiąca (BEHR) -wymieniony osuszacz (BEHR) -wymieniony jeden przewód gumowo-metalowy na nowy z powodu dziurki -wymieniony wentylator elektryczny chłodnicy (skończyły się szczotki) â układ wentylator/rezystor sprawdzony, działa poprawnie -wyczyszczony potencjometr od klapy sterowania nawiewem ciepło/zimno (pracuje poprawnie) -skraplacz sprawdziłem po prostu dmuchając w niego i przelot był co prawda utrudniony (w tym sensie, że nie taki łatwy jak przez rurkę o długości 20cm i średnicy wew. 10mm) ale to podejrzewam, że z powodu wąskiego i długiego przelotu w skraplaczu. W każdym razie przelot jest, nie wiem jaki powinien być albo jak to inaczej zdefiniować ale jeśli ktoś kiedyś dmuchał w skraplacz to może mnie zrozumie Nie ukrywam, że duże nadzieje pokładałem w usterce tego przewodu gumowo metalowego, w którym dziurki wcześniej nie wykryłem. Jak się okazało po wymianie tych wszystkich elementów i ponownym nabiciu układu klima nie pracuje poprawnie. Nabicie w warsztacie który po prostu oferuje takie usługi urządzeniem BOSCH jak już zostało wspomniane âna wagęâ. Jedynie powiedziałem co zostało wymienione na nowe i skorygowali ilość oleju dodanego do czynnika. Mówiąc klima nie działa mam na myśli, że po załączeniu leci chłodniejsze powietrze bez wątpienia ale różnica temperatury z otoczenia jest bardzo mała. Nie mogę powiedzieć liczbowo precyzyjnie bo nie mam jak zmierzyć. W każdym razie jeśli dmuchawa pracuje na maksymalnych obrotach to przy 22 stopniach powiedzmy, że ujdzie jechać przy zamkniętych szybach. Tylko to wszystko na najwyższych obrotach non-stop całą podróż i nawet przez godzinę czy dwie ta różnica temperatur jest minimalna. Przy ostatnich temp. 26 stopni nawet trudno mówić o schłodzeniu wnętrza auta żeby zdołała utrzymać jakąś niższą temp. w aucie. Szczerze mówiąc nie rozumiem czy obieg czynnika jest jakoś blokowany (zapchany parownik w zespole nawiewu wewnątrz auta) czy gdzie indziej następuje zator? Z innych obserwacji zauważyłem, że skraplacz jest delikatnie cieplejszy po stronie wentylatora wiskozy (czyli lewa część samochodu/chłodnicy). Subiektywnie odczułem, że w przypadku nieco większych prędkości jakby lecące powietrze robiło się chłodniejsze co oczywiście jest uzasadnione. Zamieszczam schemat z obserwacjami tego układu klimatyzacji (opis gdzie są zimne a gdzie ciepłe rury) z prośbą o analizę. Może to jakoś naprowadzi, któregoś z kolegów, będę wdzięczny za wszystkie uwagi bo sprawa klimatyzacji w tym aucie jest naprawdę męcząca. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1840 Napisano 14 Maja 2016 Może kompresor juz nie domaga i nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach