Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za propozycję, wezmę pod uwagę, ale może ktoś rzuci adres gdzieś bliżej centrum.

Btw gdzie konkretnie na Śląsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrze, Katowice, Wieszowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dreyfus napisał:

Zabrze, Katowice, Wieszowa. 

OK, jak nie będzie innych propozycji to dopytam o szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ToksikP napisał:

Witam wszystkich, podłącze się do tematu. Możecie polecić konkretnego tunera w okolicach centralnej Polski, który rozpoznałby możliwość zrobienia w moim CBBB  EGRa, DPF + CHIP. Ostatnio pojawiła się kilka razy "spiralka". Odczytałem Torque błąd P0403 - EGR. Auto ma 235kkm i generalnie nie sprawiało dotychczas żadnych problemów.  Sygnalizowany błąd pewnie zwiastuje ich początek, więc postanowiłem załatwić sprawę kompleksowo. W Łodzi znalazłem kliku tunerów, może  ktoś coś o nich powiedzieć:

http://www.tc-performance.eu/

http://ztr-tuning.pl/

http://www.g-lab.pl/

Wolałbym oddać autko w pewne ręce. W ostateczności nie jest problem dojechać gdzieś dalej, z centrum prawie jednakowa droga w każdą stronę.

Możesz spróbować tutaj

http://www.rperformance.pl/

Ja osobiście w takim samym silniku cbbb i takim samym błędzie wymieniłem egr na nowy przy przebiegu ok. 225 tyś. Zrobiłem program u kolegi z forum i śmigam dalej.

Co jakiś czas sprawdzam stan zapełnienia dpf. Teraz jest na poziomie 159 ml i wypala się normalnie. Jeśli nie byłeś na akcji serwisowej na spaliny to nie jedź bo dpf dostanie po dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Na program VW wzywał mnie 3 razy. Poczytałem na forum na ten temat, nie wybieram się. Chyba tym razem to nie byłaby dobra zmianaxD.

Oglądałem Twoje dokonania z autem, szacun za to ile włożyłeś pracy i za efekt. Ja nie inwestuję tak bardzo w auto, ale liczy się dla mnie bezawaryjna jazda dająca przy okazji trochę fanu. Nawet fabrycznie auto daje radość, ale jak można tej radości dołożyć to dlaczego nie.

Pytanko, jak oceniasz trwałość takiego zabiegu, tzn wymiana egr, przepustnicy i jak to wygląda kosztowo. Może kastracja nie jest rozwiązaniem najlepszym. Mam wątpliwości co w przypadku zaostrzenia badań diagnostycznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ToksikP napisał:

Dzięki za info. Na program VW wzywał mnie 3 razy. Poczytałem na forum na ten temat, nie wybieram się. Chyba tym razem to nie byłaby dobra zmianaxD.

Oglądałem Twoje dokonania z autem, szacun za to ile włożyłeś pracy i za efekt. Ja nie inwestuję tak bardzo w auto, ale liczy się dla mnie bezawaryjna jazda dająca przy okazji trochę fanu. Nawet fabrycznie auto daje radość, ale jak można tej radości dołożyć to dlaczego nie.

Pytanko, jak oceniasz trwałość takiego zabiegu, tzn wymiana egr, przepustnicy i jak to wygląda kosztowo. Może kastracja nie jest rozwiązaniem najlepszym. Mam wątpliwości co w przypadku zaostrzenia badań diagnostycznych. 

Ja wymieniłem za jednym razem egr i przepustnicę mimo że błędy miałem tylko od egra. Koszt nowego egr-a Valeo (producent na pierwszy montaż) to 550-650 pln, przepustnica VDO Siemens (też producent na pierwszy montaż) to koszt 450-500 pln. Wymiana we własnym zakresie lub w warsztacie za max. 100 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Poznania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A spotkaliście się kiedyś z serią na poziomie 193 km i 412 nm z DSG? I nie było przy nim nic robione samochód od samego początku w rodzinie.

Passat B7 2.0 TDI 177 km końcówka rocznika 2013. Jest to w ogóle możliwe żeby była w nim skrzynia DQ381 6 biegowa ?

Hamowanie robiłem w firmie która ma bardzo dobre opinie i raczej nie twierdzę że mieli by rozkalibrowane rolki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niemożliwe żeby seria wyszła tak mocno. W przypadku tych silników w 99% przypadków ledwie wychodzi seria. Jeśli ten samochód ma malutki przebieg max.50-60k km, nie ma wgranego poprawionego(po dieselgate) oprogramowania to mogło wyjść więcej...ale że aż tyle...mogłeś poprosić tunera żeby zrobił odczyt softu i sprawdził czy nikt tam nie grzebał. Bo czasami się zdarza, że mąż/syn robi chipa, a żona/rodzince nic o tym nie wiedzą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma 100 tyś przelotu. Sprawdzał soft i był wgrany fabryczny.

Nie robiłem akcji serwisowej związanej z dieselgate wiedząc że może ograniczyć moc i mogą pojawić się problemy z egr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jeżeli silniki 140 i 170 różnią się miedzy sobą min. turbina, wtryski to czemu po programie są takie małe różnice? Jakie u was wychodzą? U mnie po programie wyszło 205 a mam 140 katalogowo w serii.  170 powinna mieć w okolicach 220 a tak jak patrzę na wykresy to czasami ledwo 200 wychodzi. Czy przebieg i kondycja silnika ma tu istotne znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma fakt, że ze 140km nie wyciągniesz 205. Masz jakieś potwierdzenie na papierze? :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, prezess7 napisał:

Znaczenie ma fakt, że ze 140km nie wyciągniesz 205. Masz jakieś potwierdzenie na papierze? :blink

Papier wszystko przyjmie, są różne rolki i różne wyniki niektórym magikom wychodzą... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam. Wyszło jak wyszło. Ten co mi to robił mówił że zdrowy silnik z małym przebiegiem 90tys. Dlatego seria wyszła mocna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, maciekvrs napisał:

Nie zaprzeczam. Wyszło jak wyszło. Ten co mi to robił mówił że zdrowy silnik z małym przebiegiem 90tys. Dlatego seria wyszła mocna.

 

Koledzy z tego silnika robią w okolicy 185 km więc albo program dziwny albo rolki tak mierzą albo naprawdę masz mega bonus w silniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał okazję jedź na inne rolki zweryfikujesz to co masz pod maską :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak zrobię to wrzucę wykresik. Sam jestem ciekawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem "bonusa". Miałem za to lekką lipę. Na oryginalnym (VW) programie było tylko 134 koników i 300 Nm. Z nowym programem 177 i 390 Nm. Zatem 43 KM i 90 Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności