Skocz do zawartości
pienio

Zaczął mocno dymić i zgasł

Rekomendowane odpowiedzi

witam, dzisiaj miałem co prawda przez chwilę, ale jednak dziwne zdarzenie. Po przejechaniu ponad 200 km zjechałem na parking Żona została w aucie więc go nie gasiłem, stał tak około 25 min. Gdy ruszyłem z miejsca po 50 metrach dojechałem do świateł, chcąc ruszyć auto tak jak by się zadławiło i zgasło, i tu pojawił się problem z odpaleniem po 3 lub 4 próbach odpalił, i wtedy zauważyłem z tyłu wielką chmurę dymu. od tego zdarzenia przejechałem ponad 300 km i wszystko było ok było ok. Czy miał ktoś z was taki przypadek? dodam że auto kupione w polskim salonie i jestem jedynym Właścicielem, i w tej chwili ma prawie 56 tys przejechane. To był pierwszy taki przypadek.

Edytowane przez pienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wiecej szczegolow podaj - jakiego koloru byl dym. Zdarzylo sie tak raz i potem juz nie kopcil? Co z moca? Czy turbo nie pracuje teraz glosniej? Zadna lampka na desce nie zapalila sie? Auto bylo potem podpinane pod kompa? jakies bledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche wiecej szczegolow podaj - jakiego koloru byl dym. Zdarzylo sie tak raz i potem juz nie kopcil? Co z moca? Czy turbo nie pracuje teraz glosniej? Zadna lampka na desce nie za palila się? Auto bylo potem podpinane pod kompa? jakies bledy?

 

kolor dymu raczej jasny, nie jestem pewien bo bylo juz ciemno, zdarzyło się to tylko raz, zadnych błędów , moc nigdy nie spadła, praca silnika i turbiny bez zmian , auto nie było podpinane po tym zdarzeniu do kompa, jak wruce do Polski to oczywiście pojadę do serwisu, czy podejrzewasz może coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak kiedys mialem. Fakt nie zgasl mi ale jade na wlasnie rozgrzanym silniku patrze we wsteczne lusterko a tam duzo czarnego dymu jak za Ikarusem. Przejechalem jakies 2 km wylaczylem wlaczylem juz nie bylo zadnego dymu. Juz sie wiecej nigdy nie pojawilo(odpukac) i dotej pory nie mam pojecia co to bylo.; Moze tak 2.0 tdi maja:ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie przy tych 3 próbach odpalenia zalał się ropą i potem to musial wypalić - stąd dymienie. Czemu zgasł czort go wie - możesz VCDS podłaczyć i sprawdzic czy wsio ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz DPF-a ?

Jeśli tak to może właśnie go wypalał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również zastanawiałem się czy to może DPF, :hmm a czy jest to możliwe żeby wypalający się DPF mógł przydusić silnik? bo szczerze mówiąc od nowości nigdy nie zauważyłem w aucie wypalającego się Filtra DPF. W pracy mamy służbowego VW cadyy 1.9 TDI , i w nim dpf wypala się właściwie przy prawie każdym dłuższym postoju kilka razy na dzień biała chmura z pod auta.

Edytowane przez pienio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być system dogrzewania silnika jeśli jest dużo start stop i silnik niedogrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu ponad 200 km zjechałem na parking Żona została w aucie więc go nie gasiłem, stał tak około 25 min

 

tak ze nie ma mowy o nie dogrzanym silniku ponieważ silnik cały czas pracował, co prawda na zewnątrz było jakieś -15 i o tym co prawda nie wspomniałem :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Cadyy 1.9 TDI to na pewno nie wypala się DPF tylko to Webasto/dogrzewacz silnika na który kolega MarkII zwrócił uwagę. Przy niższych temperaturach silniki PD TDI na wolnych obrotach dodatkowo kiedy pracuje dmuchawa i ogrzewa wnętrze nie są wstanie bez pomocy osiągnąć/utrzymywać 90oC. Objawy w tym Cadyy sugerowały by że jest coś nie tak z tym dogrzewaczem bo kiedy jest w pełni sprawny powinien pracować bezdymnie.

Zachowanie tego B6 2.0 TDI jeżeli był to biały dym też bardziej sugerowało by na dogrzewacz, jeżeli taki jest na wyposażeniu.

Nie wiem jakie są w tym modelu kryteria jego załączenia w tym modelu ale na pewno przy -15oC i pracy 25min na wolnych obrotach temperatura silnika spadła. Dogrzewacz włączył się i zaczął wspomagać, w momencie kiedy silnik zgasł i była kilkukrotna próba jego odpalenia napięcie w instalacji mogło znacznie przysiąść i ogrzewacz się nieoczekiwanie wyłączył. Takie awaryjne wyłączenie np. z powodu za niskiego napięcia zasilania powoduje właśnie taką chmurę białego dymu kiedy wietrzy się komora spalania.

Oczywiście są to tylko moje przypuszczenia, nie tłumaczy to też dlaczego silnik zgasł i nie mógł od razu odpalić.

Na pewno podpięcie pod komputer i Autoscan wszystkich komponentów powinien dać odpowiedz.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten system Webasto/dogrzewacz silnika to może jest standart w 2.0 TDI 170 ps? w jaki sposób sprawdzić czy się to ma u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest. Gdyby nie było marzł byś w samochodzie podczas jazdy po mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z całym szacunkiem... popraw prosze tego "byka ort." z tematu bo w oczy kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zalałeś trefnej wachy czasem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, tankuje zawsze na shellu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ostatnio zalałem na 'sprawdzonej stacji' i mialem to samo co ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz to opisać dokładniej jak to było u ciebie, i czy byłeś z tym może w servisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności