Skocz do zawartości
piter132

Nierównomierne zużycie tarcz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega motylek opisał nie wiedzieć dlaczego sposób czyszczenia zacisków z tyłu natomiast pytanie było o tarcze i klocki z przodu i tam faktycznie jest potrzebny imbus 7 a nie klucz 13 co do smarowania to tylko smar sylikonowy ponieważ od miedzianego czy grafitowego guma się niszczy. Piter najlepiej ściągnij zacisk sprawdź czy klocki są luźne, czy tłoczek prawidłowo pracuje, sprawdź stan gumowych prowadnic w zacisku bo właśnie z nimi jest często problem gdyż się zużywają i zacisk podczas hamowania się przechyla co skutkuje nierównym dociskaniem klocka do tarczy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm co do silikonu nie wiem jak się spisuje więc nie pisałem, może zastosuje przy następnej wymianie klocków i tarcz i wtedy będę coś mógł osobiście stwierdzić.

 

hmmm fakt w b5 tez są na imbus.

są dwa rodzaje zacisków:

do tarcz 282mm to będzie kluczyk 13 żeby odkręcić zacisk od jarzma

do tarcz 288 będzie na imbus 7 ---////-----.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w b5 tarcze mam 288mm i jest na klucz 7 imbus , co do prowadnic to lepiej to czyścić czy kupić nowe za grosze i posmarować tym smarem silikonowym i mieć spokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w b5 tarcze mam 288mm i jest na klucz 7 imbus , co do prowadnic to lepiej to czyścić czy kupić nowe za grosze i posmarować tym smarem silikonowym i mieć spokój?

 

Kolego jak są dobre to po co kupować nowe? Oczyść stare tak jak pisali koledzy powyżej,możesz użyć szczotki drucianej,papieru ściernego czy po prostu jakiegoś niedużego pilnika i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powracając do tematu to jestem po zabiegu czyszczenia zacisku z wyjątkiem tłoczka , prowadnice smarowane ate plasticlube ,wszystko dobrze wyczyszczone ,odtłuszczone itp i narazie dalej lipa , pas rdzy dalej jest, ktoś pisał gdzieś że może pomóc wymiana tych drutów- sprężyn dociskających zacisk, czy można to dokupić i czy to ma takie znaczenie? jak nie to zostanie wyciągniecie tłoczka i czyszczenie go ,choć klocki wew i zew były równomiernie starte , czy lepiej zainwestować w lepsze tarcze, ? ktoś może coś doradzi jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prowadnice smarowane ate plasticlube

Chodzi o prowadnice klocków w jarzmie czy sworznie prowadzące zacisku. Jeśli o te drugie, to plastilube nie może być stosowany w połączeniu z gumą (notka z opakowania). Najprawdopodobniej powoduje pęcznienie gumy i blokowanie sworzni.

 

Korekta: Plastilube to inaczej Teroson VR500 firmy Henkel. W opisie tego smaru widnieje zapis, że nie wchodzi w reakcję z większością polimerów. Dzisiaj sam zastosowałem Plastilube na sworznie, na klocki i w prowadzenie w jarzmie.

Edytowane przez baryl
Nowe dane nt. Plastilube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, będę zabierał się za wymianę wszystkich tarcz i klocków, ale będąc w kanale zauważyłem że przednie tarcze od strony WEWNĘTRZNEJ wyglądają tragicznie. Zużycie jest tylko na środku a na obrzeżach tarczy w ogóle klocek nie łapał. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Prowadnice stoją czy tłoczek nie odbija? Wygląda to mniej więcej tak - zdjęcie znalazłem w necie, ale moje tarcze wyglądają podobnie.

korozja-tarczy-hamulcowej.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności