Skocz do zawartości
krawu

Wymiana pompy olejowej - passat 1,9 PD AJM, 1999r.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju. Sytuacja ma miejsce gdy na rozgrzanym silniku i zawsze podczas hamowania silnikiem gdy obroty spadną w okolicę 1500obr/min. Zmierzyłem ciśnienie i prawdopodobnie pompa oleju się kończy. Na rozgrzanym silniku, wolne obroty - 0,6 bar, przy 2000obr/min - 1,4bar. Mam pytanie czy dobrze myślę że to pompa i czy mógłby mi ktoś dać jakieś wskazówki co do jej wymiany.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą to też byś panewki . Ja miałem u siebie dobre ciśnienia oleju na postoju na niskich i wysokich obrotach a okazało się że panewki dają czadu i trzeba 1500zł wydać za robotę u mechanika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro mięłaś dobre ciśnienie to co się działo że okazało się że panewki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większych obrotach podczas jazdy zapalała się kontrolka oleju . Pojechałem do mechanika powiedział że jest ok bo ciśnienie było dobre jak na silnika który miał 280tyś na liczniku . Mówił żeby wymienić czujnik oleju po wymianie czujnika nic się nie zmieniło po kilku dniach zostawiłem auto rozebrał silnik od dołu i powiedział że to panewki . Za taką usługę zaśpiewał sobie najpierw 800-900 później 1500 zł bo on nie wiedział że trzeba wyjechać z całą kołyską silnika żeby dostać się do panewek . Jak usłyszałem tą kwotę zabrałem auto z bratem pojechałem do garażu tak rozebranym silnikiem od dołu kupiłem silnik i założyłem drugi . Po rozebraniu tego silnika okazało się że moglem go zrobić ale mnie zależało na czasie i w ciągu 2 dni przełożyłem sam silnik tylko pomogli mi go wsunąć do skrzyni .(nie ukrywam że ten co kupiłem po roku przeszedł wymianę uszczelniaczy i pierścieni bo chlipał za dużo leju ale zrobiłem to sam i teraz wiem co mam) Tak że kolego znajdź dobry warsztat bo ja się nie dałem naciągnąć ale mało jest takich jak ja co mogą sami sobie zrobić autko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za "słowa otuchy". Mam nadzieją że aż tak daleko nie będę musiał brnąć tym bardziej że do dziś nie dawał mi spokoju za wysoki poziom oleju. Musiałem ściągnąć prawie litr aby dojść do poziomu prawidłowego maksymalnego. Ale płynu chłodniczego mi nie ubyło to zostaje jedynie olej napędowy jakoś przedostaje się do oleju silnikowego. To by się zgadzało bo jak sięgnę pamięcią to od jakiegoś czasu nie miałem problemów z dolewaniem oleju. Myślisz że olej napędowy rozcieńczył olej silnikowy i stąd niskie ciśnienie. Ale gdzie paliwo miesza się z olejem. Co o tym sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej winna jest pompa tandemowa (pompa podciśnienia i paliwa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie paliwo przedostaje się przez pompowtryski lub pompe tendem . Jeśli pompowtryski to pewnie wymiana oringów. A czy ktoś wie jak sprawdzić czy pompa nie jest uszkodzona? Co należałowy zrobić by to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pompowtryski to pewnie wymiana oringów

 

A gniazda? Jak leje to pewnie będą już miały ślady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz smok przypchany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Tez mi zaczeło pokazywac stop. Wyłaczanie i właczanie samochody rozwiazywało ten problem, blad sie kasował .Niestety coraz czesciej sie to zaczeło pokazywac. Zmieniłem czujnik i nic nie pomogło. Po zmierzeniu na wolnych obrotach miał 0.4 bara a na wysokich bylo koło 5. STOP właczał sie tez przy zejsciu na niskie obroty na rozgrzanym silniku. Dzis rozebrana została pompa oleju i wyciagniete panewki. Panewki na szczescie sa ok. Pompa, trudno stwierdzic. Wsadzam jutro nowa w czwartek bede odbieral auto. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności