patolvw Zgłoś #1 Napisano 13 Lutego 2012 Witam! Proszę o analizę logów, ponieważ mój pasek jest trochę zamulony? Jest to 1.9 tdi 130 km AVF tiptronic. Jak jest zimny to wogóle porażka jakoś głośno chodzi. Ciężko się zbiera nawet na biegu jałowym po obrotomierzu widac że nie idzie tak jak trzeba, jakoś tak opornie a powinien latac jak wściekły przecież. Proszę o zainteresowanie tematem. Z góry dziękuję!!! STATYCZNE: Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72315.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72316.html Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72317.html Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72318.html Grupy: 023 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72319.html Grupy: 001,001 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72320.html DYNAMICZNE: Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72321.html Grupy: 003,010 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72322.html Grupy: 003,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72323.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72324.html Grupy: 008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72325.html Grupy: 003,008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72326.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
zima18 Zgłoś #2 Napisano 13 Lutego 2012 (edytowane) Na początek bym poprawił synchronizację rozrządu. Reszta wydaje się być ok. Edytowane 13 Lutego 2012 przez zima18 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
patolvw Zgłoś #3 Napisano 15 Lutego 2012 Witam. Dodaje logi dynamiczne po przestawieniu kąta synchronizacji. Jak widac kąt skacze 0.0, -0.6, -1.1, ale jest to najbliższa wartośc zera jaką udało się uzyskac. Dodam że po przestawieniu kąta jest różnica dośc duża, pasek chodzi ciszej i trochę lepiej się wkręca, ale według mnie to jeszcze nie jest to. Jeździłem kilkoma paskami i one lepiej się zbierały z dołu, były takie elastyczne a mój jakby zaczynał iśc dopiero od 2.5 tys. obrotów. Panowie jeśli z logów nic niepokojącego nie wychodzi co myślicie o katalizatorze? Może to on jest zapchany? Dodam że auto licznikowo ma 250 tys. nalatane a tak naprawde to Pan Bóg wie ile. Panowie poradzcie coś. Pozdrawiam. Grupy: 003,010 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72509.html Grupy: 003,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72510.html Grupy: 008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72511.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72512.html Grupy: 003,008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72513.html Grupy: 003,008,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72514.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72515.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
spanky Zgłoś #4 Napisano 15 Lutego 2012 sprezarka spi na niskich obrotach ... katalizator,podcisnienia,egr do sprawdzenia Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ADi997 Zgłoś #5 Napisano 16 Lutego 2012 Podczas logowania tiptronic chyba zmienia bieg, co ?? Mogłeś uzyć stałego biegu 3 lub 4 bo takie chyba są dostępne w tych skrzyniach. Co do latania jak wściekły to trochę przesadziłeś, automat zabija Nm maskrycznie. Miałem 1.8T z TP i była spora różnica miedzy manualem ale zaleta, że przełożenia dłuższe. Tak jak spanky napisał z dołu praktycznie nie masz T. Jakieś błędy wywala ?? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
patolvw Zgłoś #6 Napisano 16 Lutego 2012 Witam. Wielkie dzięki za zainteresowanie. No właśnie nie zmienia biegu jest cały czas na trójce z gazem w podłoge tylko załącza się ten niby półbieg i jest jakby spadek, nie ciągnie bez przymulenia. Logi robiłem na trzecim biegu, lewarek w pozycji ręcznej zmiany biegu włączałem 3 i od 1200-4200 obr/min czały czas ciągnie na trójeczce. Z tym ( wściekłym) to chodziło mi o wkręcanie się na postoju, poprostu obrotomierz jest jakiś ospały. No właśnie zdaje sobię sprawę że podczas jazdy automat nie przenosi takiej mocy. Koledzy dodam że podciśnienia sprawdzone pozakładane nowe wężyki, EGR zaślepiony, ale właśnie ten katalizator mnie zastanawia? Co teraz o tym myślicie? Co mogłoby jeszcze powodowac że turbina na dole śpi? Błędów nie pokazuje żadnych, pali na dotyk, silnik pracuje ładnie na jałowym, tylko poprostu czuc że nie ma mocy. Pozdro. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ADi997 Zgłoś #7 Napisano 17 Lutego 2012 Zloguj jeszcze gr 011 w BS i obserwuj jak porusza się sztanga przy turbinie, może kierownice nie wychylają się odpowiednio. Kolejną przyczyną może być zawór N75. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
patolvw Zgłoś #8 Napisano 17 Lutego 2012 Panowie wrzucam log dynamiczny 011. Kierownice niby chodzą dobrze w całym ich zakresie. W sumie niebawem, gdzieś za dwa tygodnie będę i tak wyrzucał katalizator, więc zobaczę dokładnie co i jak z turbiną , jak będzie trzeba to ją wyczyszcze. Jestem bardzo ciekawy co będzie się działo po wyjęciu katalizatora, bo jednak stawiam narazie na niego. O ile katalizator jeszcze jest. A co myślicie o tym logu 011? Grupy: 011,011 - http://vaglog.rtnet.pl/pbeyger_72679.html Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
moody19 Zgłoś #9 Napisano 18 Lutego 2012 patolvw a jak u ciebie ze spalaniem? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ADi997 Zgłoś #10 Napisano 18 Lutego 2012 Dalej nie ma odpowiedniego ciśnienia z dołu. Wydaje mi się, że gdyby to była wina kata to w całym zakresie był by problem a po logach widać, że na wyższych obrotach ciśnienie już jest ok. Mogę się mylić ale zaczął bym od czyszczenia kierownic w turbo i systemem sterowania nią, n75, wężyki i ten drugi zaworek (podobny do n75, nie pamietam jaki ma nr). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
patolvw Zgłoś #11 Napisano 19 Lutego 2012 Spalanie mam w granicach 10-11L/100km jak jeżdżę w koło komina. A na trasie coś koło 7 litrów. A jak moody19 u ciebie ze spalaniem? Bo widze że też masz AVF? ---------- Dodano o 03:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 03:20 ---------- Damian pewnie masz racje. Chociaż u góry niby idzie dobrze, ale zapomniałem Panowie dodac że pasek idzie max 170km/h. Dla świętego spokoju i tak kata wyrzuce, no bo przecież mu nie zaszkodzi a przy okazji sprawdze stan turbinki i sprubuje przynajmniej wyczyścic n75. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
moody19 Zgłoś #12 Napisano 19 Lutego 2012 Spalanie mam w granicach 10-11L/100km jak jeżdżę w koło komina. A na trasie coś koło 7 litrów. A jak moody19 u ciebie ze spalaniem? Bo widze że też masz AVF? i też mam tipa. spalanie mam podobne czasami większe zależy od warunków, ale najniższe jakie i udało mi sie wykręcić na trasie to 7,5l . Mój AVF też cierpi na brak mocy i dodatkowo drgania silnika. miałem czyszczone turbo i trochę się poprawiło, ale do ideału daleko. U mnie problem leży chyba w wtryskach i też zastanawiam się na usunięciu katalizatora. Może spróbuj podmienić najpierw N75 na N18(od sterowania EGR) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
patolvw Zgłoś #13 Napisano 19 Lutego 2012 No właśnie do oszczędnych AVF-y nie należą palą jak smoki. A jak u ciebie dawki i bipy sprawdzałeś na vagu? Ja na pewno niebawem usuwam kata więc dam znac jakie odczucia. Dobrze podmienie zaworki, chociaż N75 Pierburga kosztuje w granicach 150zł więc nie jest to jakiś duży koszt a już coś bym wyeliminował więc zastanawiam się nad kupnem. Najpierw je podmienie tak jak mówisz a jak będe miał na zewnątrz to go jeszcze wyczyszcze. Adam że tak zejdę trochę z tematu, a jak u ciebie pracuje tiptronic? Bo jam mam z nim problem który objawia się szarpaniem podczas zmiany biegów ( na każdym biegu ) z tym że mam przegub do wymiany bo strzela i ma bardzo duże luzy najpierw muszę go wymienic i dopiero zając się tym tematem. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
moody19 Zgłoś #14 Napisano 19 Lutego 2012 sprawdzałem sa w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/threads/114323-1-9-tdi-avf-brak-mocy-i-drgania-silnika?highlight=drgania+avf, ale potem miałem czyszczone turbo i skorygowany kat rozrządu i musiałbym zrobić nowe logi, ale mechanik mówił ze dwa wtryski nie działają za dobrze. co do tipa to u mnie tez czuć zmiany biegów. najbardziej z 2 na 3. na innych bywa różnie, raz szarpnie a raz nie, zależy od stylu jazdy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
apogeum Zgłoś #15 Napisano 30 Maja 2012 odkopie troche zle robione logi bo jak sam zauwazyles zmienia bieg na nizszy i dlatego nie bedzie doladowania na dole Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Biszczan Zgłoś #16 Napisano 30 Maja 2012 patolvw opanowałeś autko? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach