Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Numer: 3C0 898 380

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.12.2022 o 13:44, adrset napisał:

Hej,

wymieniałem ostatnio wymiennik ciepła nagrzewnicy. Objawy tak jak u większości przedmówców - zimne powietrze po stronie pasażera. Wymiana nie jest trudna. Moje rady:

-warto zdjąć dolną pokrywę silnika gdyby wypadła nam jakaś śrubka/zatrzask.

-koniecznie zdjąć filtr powietrza plus rurę od turbiny. Następnie odłączyć węże od wymiennika ciepła i śrubkę która da rurom wewnątrz samochodu trochę luzu.

-proponuje wywiercić dziurę w dolnej rurce wymiennika ciepła żeby płyn sobie spłynął. Warto mieć np jakaś gumowa rurkę o takiej średnicy jak wiertło i natychmiast po wywierceniu włożyć ja do dziury aby płyn zleciał bez zalania samochodu. W innym wypadku włożyć ręcznik pod nagrzewnice i przygotować się na to ze wyleci z litr płynu.

-nie próbować wyjmować naszego grzejnika na siłę. Zamiast tego odciąć rurki przy pomocy brzeszczotu. Jest dość dużo miejsca więc dacie radę.

-przełożyć plastiki ze starego wymiennika. Na gore i dół nakleić taśmę dwustronną która wytrzymuje temperatury rzędu 80st. i nakleić jakaś cienka gąbkę.

-użyłem starych uszczelek gdyż nowe były trochę za grube.

-nowy wymiennik ciepła powinien wejść bez problemu. Obie rurki powinny wskoczyć „do końca”. Nie próbować dociągnąć kołnierzy rurek do siebie kombinerkami ani niczym innym niż dłonie (chyba ze chcemy zagiąć kołnierze - wtedy obejma się nie zaciśnie ).

Życzę powodzenia!
 

21C0CCBE-1DEC-4E9B-9FD6-D046AC400E57.jpeg

a jak odłączyć węże przy ścianie grodziowej ? czy jakoś trzeba je przekręcić ? Zdjąłem te metalowe zapinki z plastikowych końcówek i probowalem je zsunać, przekręcić ale ani drgną. Passat B6 2009

Edytowane przez Arabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności