Skocz do zawartości
papluch

dystanse zmieniające rozstaw śrub wymiary

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy macie jakieś rysunki techniczne dobrze jak były by w autocad itp albo wymiary bo znajomy pracuje na cnc i tokarce i może zrobić tylko mam podać mu wymiary ale nigdzie nie mogę tego znaleźć chodzi mi o pierścienie zmieniające z 5x100 na 5x120 lub/i 5x100 na 5x112 z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams chyba ma takie dystanse, może mógł by ci je pomierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adams chyba ma takie dystanse, może mógł by ci je pomierzyć.

 

miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to żadna filozofia zaprojektować takie dystanse.

adams a jakiej szerokości były twoje dystanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwintowane, aluminiowe - 25mm oraz 40mm + kołnierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podczepie się jakie dać dystanse do paszczaka b5 fl ?? Mam felgi z 17calowe opona 225/45 o et 54. Jakie wrzucić dystansiki aby to ładnie na samochodzie grało?? 20mm przód 30mm tył ? Czy dać może 25mm przód 30mm tył ?? Chcę aby felga się ładnie prezentowała i nie była schowana w nadkolu ale zeby tez normalnie jezdzic i zeby nic nie obcierało przy skrecaniu i dołach... /????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie podczepie się jakie dać dystanse do paszczaka b5 fl ?? Mam felgi z 17calowe opona 225/45 o et 54. Jakie wrzucić dystansiki aby to ładnie na samochodzie grało?? 20mm przód 30mm tył ? Czy dać może 25mm przód 30mm tył ?? Chcę aby felga się ładnie prezentowała i nie była schowana w nadkolu ale zeby tez normalnie jezdzic i zeby nic nie obcierało przy skrecaniu i dołach... /????

 

Wszystko zależy jakie masz felgi.

 

gwintowane, aluminiowe - 25mm oraz 40mm + kołnierz

 

Czyli minimum 25mm? masz może zdjęcia ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcę aby felga się ładnie prezentowała i nie była schowana w nadkolu

Najlepiej jak założysz felgę, potem do brzegu opony przyłożysz coś pionowego i zmierzysz odstęp od tego czegoś (...) do krawędzi błotnika,odejmiesz jakieś 10-15 mm i będziesz miał wymiar dystansu.

Co do tej wartości 10-15 mm to tak z niczego palnąłem....ale powinno być okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubercie (i inni na zaś :P) to raczej nie temat o tym jaki wejdzie a jaki nie, po co koledze mieszać w temacie.

Tutaj jest juz dosyc długi temat o dystansach, więc pewnie cos znajdziesz co Cie interesuje, a jak nie to ktos Ci tam odpowie:

http://forum.vw-passat.pl/threads/69994-jakie-dystanse

 

A skoro i tak juz tutaj pisze, to biorac pod uwage opone 225 mamy pewnie standardowa felge 7.5" albo 8", wiec na przod wejdzie 20mm a na tył nawet około 40mm, jednak tył wypadało by zmierzyć na aucie tak jak kolega wyżej pisze. Druga sprawa to gleba, jesli masz auto na seryjnym zawieszeniu to mozesz wsadzic ile Ci sie podoba, bo opona nie dobije do nadkola. Nalezy pamiętać jednak, ze koła nie moga wystawac poza obrys auta (według prawa).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus felgi są 7 calowe a gleby nie bede dawł bo to samochód do tyrania roboty itp wiec niechce obnizac. 25mm przód i 30mm tył to pewnie by bylo optymalne rozwiazanie przy feldze 7 calowej o et 54 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gwintowane, aluminiowe - 25mm oraz 40mm + kołnierz

 

adams jak byś mógł to narysował byś lub na fotce oznaczył jakie wymiary gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węższy ma 25mm szerokość + nie wiem ile kołnierz a szerszy 40mm szerokości + nie wiem ile kołnierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nexus felgi są 7 calowe a gleby nie bede dawł bo to samochód do tyrania roboty itp wiec niechce obnizac. 25mm przód i 30mm tył to pewnie by bylo optymalne rozwiazanie przy feldze 7 calowej o et 54 ?

 

Bez gleby to na przód 25mm a na tył 35mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus jak możesz to luknij w temat jakie dystanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności