Skocz do zawartości
tomi1125

Zamarzające paliwo podczas jazdy ? AFN 110 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Po przejechaniu ponad 30 km w przy około - 10 auto nagle zaczęło słabnąć , zwalniać i zgasło . Czy mogło zamarznąć paliwo w przewodach lub filtrze ? Filtr wymieniony tamtej zimy na boscha , paliwo było co prawda z jesieni ale z dodatkiem ulepszacza szwedzkiego skydd .Auto przy wyjezdzie z garażu odpaliłem bez problemu - parkuje w garażu co prawda w nie ogrzewanym ale zawsze to trochę cieplej niż na zewnątrz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe a raczej pewne że wina paliwa. Kiedyś miałem tak samo, odpalić odpalił ale na trasie też ok 30 kilometrowej miałem kilka wymuszonych postoi przez zmarznięte paliwo. Dojechałem do najbliższej stacji zakupiłem denaturat trochę go dolałem do paliwa i dolałem ropy. Po przepaleniu tego syfu co miał w filtrze było już oki. Do domu już wracałem z nowym filtrem i kolejnego dnia zmieniłem na nowy było już oki. Podstawą sukcesu i jazdy przy obecnej pogodzie jest jakość paliwa, no i nie może być go zbyt mało bo wtedy na ściankach baku wytrąca się oblodzenie.

 

Zalej go dobrą ropą i zmień filtr na nowy i oki będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.powodem moze byc woda w zbiorniku,tez tak mialem po wymianie filtra paliwa,zalozylem boscha i zaczely sie problemy:dupablada.filtr okazal sie gesciejszy i niepuszczal krysztalkow lodu.pomoglo dolewanie denaturatu na pelen zbiornik tak ze 2setki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje dobre paliwo i nic nie muszę dolewac, żadnych dodatkow typu denaturat. Pali dobrze a na długich odcinkach nie gasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o dolaniu benzyny do ropy? Kiedys wielu sasiadow dolewalo do ropy odrobinke benzyny i mowili ze lepiej odpala..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co sadzicie o dolaniu benzyny do ropy? Kiedys wielu sasiadow dolewalo do ropy odrobinke benzyny i mowili ze lepiej odpala..

 

ja dwa lata temu dolewalem do Vectry, koles na stacji mowil i okazalo sie ok.

na caly zbiornik wlal moze 2,3 litry i bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w afn-ie i w ogóle w starych dieslach na pompie to jest dobry patent (ale w ostateczności), natomiast do pompek bym już nie zaryzykował, a dla Common Raila nawet niewielkie ilości benzyny mogą oznaczać szybki zgon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr ma na dole kranik spustowy do wody, wystarczy raz na jakiś czas ją wylać i kłopot z głowy. Ważne żeby robić to po dłuższym postoju (woda opada na dół filtra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na pelen bak leje z 1,5l benzyny i nic sie nie dzieje z pompowtryskiwaczami tak samo jak paliwo od sasiadów zza wschodniej granicy..latam dosc duzo i jakos nie widze roznicy czy to w spalaniu czy w pracy silnika a nawet na paliwie od sasiadow lepiej sie zbiera. A co ciekawsze tamtej zimy zatankowalem paliwo na stacji Orlenu(dość duzej) nastepnego dnia rano(mroz ok -17C) i auto dopiero za 3-4 razem odpalilem gdzie na paliwie od sasiadow nie mialem nigdy z tym zadnego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej go dobrą ropą i zmień filtr na nowy i oki będzie.

 

Na tym filtrze jest przejechane dopiero z 3000 km filtr bosch , powinien być jeszcze

czysty tylko zalepiony parafiną - spróbuje podgrzać powinna się rozpuścić .Czy parafina się sama rozpuści w temperaturze 10 stopni w ogrzewanym garażu? . Paliwa zawsze staram się mieć przynajmniej połowę baku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że paliwo z jesieni.

Jest paliwo letnie i zimowe - czym się różni nie mam pojęcia, nie jestem chemikiem. W letnim paliwie przy ujemnych temperaturach wytrąca się parafina czy coś takiego i przytyka filtr - takki przypadek miałem w firmowym aucie.

A po drógie mogła ci się woda w paliwie znaleść z wilgoci osadzającej się na ściankach zbiornika jeśli nie był zalany do pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem moze byc woda w zbiorniku,tez tak mialem po wymianie filtra paliwa,zalozylem boscha i zaczely sie problemy:dupablada.filtr okazal sie gesciejszy i niepuszczal krysztalkow lodu.pomoglo dolewanie denaturatu na pelen zbiornik tak ze 2setki:D

 

To może być to że jest gęsciejszy , baki czyściłem zeszłej zimy bo też raz nie odpalił na dużym mrozie. Spróbuje odpalić po postoju

w ogrzewanym garażu albo podgrzać filtr . Zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałeś, że paliwo z jesieni.

Jest paliwo letnie i zimowe - czym się różni nie mam pojęcia, nie jestem chemikiem.

Są nawet 3 rodzaje ON w zależności od pory roku .

Paliwo było z jesieni ale z dodatkiem skydd do -39 więc nie powinno zamarznąć , ale różnie to bywa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwo letnie i zimowe w polsce to mit. Do ropki polecam dolewać w czasie mrozu dolewki żeby się ropa nie żelowała i nie wytrącała się parafina osobiście wlewam LiquiMoly i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem pomimo że autka stoi wiecznie na mrozie.

Co do lania benzyny do ropy to takie manewry się robiło w starych diesach typu 1.6D, starych oplach i w ostateczności 1.9tdi na pompach. W nowszych silnikach nie wolno tego robić bo niszczy się układ paliwowy i każdy dobry mechanik to potwierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paliwo letnie i zimowe w polsce to mit.

 

gów..o prawda. są 3 rodzaje on - letnie , przejściowe i zimowe które różnią sie między innymi temperaturą zablokowania zimnego filtra .

 

I zadna czarna strzała nie pomoże , jeśli w zimie będziemy jeździć na letniej ropie.

 

Zdziwilibyście się jak niewielka ilość benzyny dolana do on pogarsza jego właściwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i są 3 rodzaje paliwa jednak dlaczego w takim razie ropa gęstnieje przy obecnych temperaturach dodam że tankuje na dobrych stacjach a nie z beczki pod domem. Dlatego ja jestem zdania że najlepiej w okresie zimowym dolewać środka przeciwko żelowaniu się ropy przy okazji środek ten czyści układ paliwowy i nie kosztuje dużo a przynajmniej wiem że odpale.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna w ropie tylko szkodzi

Jak juz sie ma wode w zbiorniku to leje sie spirytus (najczsciej denaturat bo jest najtanszy)

Spirytus wiaze sie z woda i spala-benzyna nigdy nie polaczy sie z woda

Jak nie wiezycie to zrobcie eksperyment

do butelki nalejcie 1/2 benzyny a nastepnie 100 wody.Potrzasnijcie i zobatrzcie co bedzie

do 2 buteki nalejcie 1/2 denaturatu i dolejcie 100 wody.Potrzasnijcie i zobaczcie co bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu ilu użytkowników tyle opinii

 

Kajetan

 

denaturat wiąże wodę ale jej nie spala w dalszym procesie

 

benzyna rozpuszcza parafinę która blokuje filtr miesza się z ropą i spala się czego skutkiem jest spadek mocy

 

Kolega jak jeździł tirem za Moskwę a tam i - 38 łapało zamarzł i benzyna nie pomogła. Zatrzymał się miejscowy kamazem wlał dłyn hamulcowy do zbiornika po godzinie paliwo było krystaliczne podgrzał przewody lutl-ampą i odpalili. Tego sposobu nie sprawdzałem dwa powyższe tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szykuje sie do wymiany filtra paliwa i mam takie pytanie : czy po wymianie filtra i zalaniu go ropą samochod odpali i bedzie normalnie chodzil czy trzeba moze cos odpowietrzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności