Skocz do zawartości
aneta25

jaką temperature minimalną wytrzyma g12

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy mam się obawiać zapowiadanych mrozów do -30C. Jaką ujemną temperaturę wytrzyma płyn G12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do temp.rzędu -30 st.C wytrzymuje bez problemu,gwarantuję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, czy mam się obawiać zapowiadanych mrozów do -30C. Jaką ujemną temperaturę wytrzyma płyn G12 ?

 

To się nie zastanawiaj tylko podjedź do mechanika z dobrym przyrządem i niech Ci sprawdzi temp zamarzania twojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do temp.rzędu -30 st.C wytrzymuje bez problemu,gwarantuję....

Byłbym ostrożny z tego typu deklaracjami-nie wiesz przecież jak kolega ma go rozcieńczony, a g12 sprzedawany jest przecież tylko jako koncentrat no i nie wiesz kiedy miał go wymieniony-może 5 lat temu i od tamtej pory temperatura zamarzania zmieniła się sporo od pierwotnie założonej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do kazdego VAG'a jakiego mialem lalem tylko koncentrat-bez rozcienczania i nigdy nie mialem problemu z zamarznieciem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sprawdzali to wyszło -43a nie wymieniany od 7 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam koncentrat wytrzymuje do około -50 :D pół na pół -37, a 3 do 1 -25 jak dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką ujemną temperaturę wytrzyma płyn G12 ?

Wystarczy przeczytać - co jest napisane z tyłu na butelce od płynu :fajny

Z kolei inną sprawą jest to, czy na pewno masz tam wlane G12 ? A jeśli tak, to w jakiej proporcji? Czyli najlepiej jechać do mechanika, sprawdzi ci temperaturę, do jakiej powinien wytrzymać i wtedy się dowiesz :D Czy może tak być, czy trzeba troche odlać, żeby dolać samego koncentratu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś u dilera VW gotowy rozcieńczony g12, lub chociażby numer VW na takowy???

Nie-bo taki nie istnieje.

To co pokazałeś to wyrób polskiej firmy Achtel sp. z O.o. noszący swoistą nazwę "Pan Samochodzik" legitymujący się według producenta właściwościami jak g12, ale z oryginalnym g12 Volkswagena nie ma nic wspólnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widziałeś kiedyś u dilera VW gotowy rozcieńczony g12, lub chociażby numer VW na takowy???

Nie ponieważ nie był mi on do niczego potrzebny ;) A pytam ponieważ można spotkać wiele płynów różnych firm pod nazwą G-12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
firm pod nazwą G-12.

 

Ale wiedz że to nie jest asowski G12 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ można spotkać wiele płynów różnych firm pod nazwą G-12.

 

Bo G11, G12, G12+ to normy VW/Audi dla płynu chłodniczego, a nie zastrzeżona nazwa dla ori płynu VW :wmorde

Normę tę może spełniać wiele płynów, różnych producentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, czy mam się obawiać zapowiadanych mrozów do -30C. Jaką ujemną temperaturę wytrzyma płyn G12 ?

A co za problem w sklepie motoryzacyjnym kupić tester koszt ok. 10 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sprawdzali to wyszło -43a nie wymieniany od 7 lat :D

 

Chyba freon w lodówce :lol3

Przez 7 lat nie wymieniałeś, nie dolewałeś... itp? Jakoś nieprawdopodobnie to brzmi :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nieprawdopodobnie to brzmi

 

A co jak bym skłamał to 3 punkty do lansu dostane?? Nie wymieniamy przez 7 lat pojechałem żeby wymienić pan w aso zmierzył dolna granicę i była na poziomie -43.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wymieniamy przez 7 lat pojechałem żeby wymienić pan w aso zmierzył dolna granicę i była na poziomie -43.
Nie wiem jaki wpływ miał na to rozgrzany silnik. Na zimnym powinno się sprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jaki wpływ miał na to rozgrzany silnik. Na zimnym powinno się sprawdzać.

 

A to widzisz nie wiedziałem ale pan z aso też nie :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do kazdego VAG'a jakiego mialem lalem tylko koncentrat-bez rozcienczania i nigdy nie mialem problemu z zamarznieciem :P

 

dobre na krótką metę księciuniu ;) G12 wyżera aluminium przy zbyt dużym stężeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności