Skocz do zawartości
kruszynek

2.0 TDI DSG pali 9,0 litrów!! spadek mocy, co robić???

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

od jakiegoś czasu moj pasztet pali ponad 8,5 litra, na trasie kolo 7. zauważyłem ze moc tez spadła, nie ma juz tego kopa. wymieniłem EGR, filtry i olej. brak jakichkolwiek blędów.

 

ratujcie prosze bo nie wiem co robic:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób logi dynamiczne, posprawdzaj wężyki podciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś z śląskiego kto może mi takie logi zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest ktoś z śląskiego kto może mi takie logi zrobić???

 

moge pomoc, tylko potrzebuje wiedziec dziej wczesniej coby wziac kompa z pracy, na ktorym chodzi vcds -> Katowice,

jakbyco to wal na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos z was wie jaki powinien byc cykl pracy zaworu EGR (03G131502). bo mi pokazuje od 84% na wolnych obrotach a na wysokich powyżej 3000 bor mam 101%. a slyszalem e powinien chodzic w druga strone i zamykaz do ok 5%. co wy na to?? to tak przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem logi dynamiczne czy ktoś może je zobaczyć i ewentualnie zdiagnozować problem???

Logs.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

odkryłem nową rzecz. jak włącze klime na econ to pali normalnie jakby nigdy nic. podobno klima w aucie i tak nie działa gdy na zewnątrz jest ponizej 5 stopni. dlatego nie rozumiem dlaczego na econ pali mi 7/100 a przy włączonej klimie(ktora nie chodzi) pali 8,5/100. dodam ze na postoju bez klimy mam 0,6 a jak włącze mam 0,8. przy mrozach oczywiscie(wtedy jak klima nie pracuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy mrozach działa dogrzewacz - a jak ustawisz na "econ" to nie będzie działał i tyle - zasada jak przy klimatyzacji - jak "econ" się świeci to nie załącza się sprężarka klimatyzacji - a że dogrzewacz zużywa paliwo to być może komputer liczy i to zużycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem. ale to dlaczego do tej pory palił w granicach 7 litrów Z KLIMĄ/PODGRZEWACZEM , a teraz pali 8,5???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten dogrzewacz nie grzeje cały czas - tylko do określonej temperatury silnika, a potem się wyłącza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja ale autor nie napisał na jakim dystansie jeździ...

Sprawdź stan DPF - o ile masz. A do tego sprawdź spalanie podczas tankowania (zatankuj do pełna wyjeździj i zatankuj do pełna). Wskazania komputera można VAG-iem korygować +-15%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli załaczeniu klimy powoduje wzrost spalania o 1,5 litra to jedź do gości od klimy, niech sprawdzą stan smarowania sprężarki, oraz sprzęgiełka w klimie, może ona zbyt obciąża silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dpf czysty, wskazania kompa zgadzają się z spalaniem na pełnym baku. Klima serwisowana co roku. Ale ponoć klima i tak się nie wlancza przy mrozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam problem rozwiązany. okazało się, że rura kolektora była pęknięta pod obejmą. stąd spadek mocy i wzrost spalania.

 

dziękuję wszystkim za pomoc

 

pozdrawiam

 

IMAG0253.jpg

IMAG0254.jpg

Edytowane przez kruszynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności