Skocz do zawartości
kielon.m

Zmiana katalizatora w AGG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Najprawdopodobniej konczy mi sie katalizator wiec zaczalem poszukiwac nowego z tym ze moj kat jest troszke inny niz te zazwyczaj montowane. Mianowicie kat jest na stale polaczony z portkami (ogolnie wyglada jak pocisk)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36754eec7d3b48e9.html - zdjecie pozyczone z forum vw golf.

 

Moze ktos wie gdzie moge zakupic taki katalizator??

Czy musze kupic osobne portki i normalny kat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Najprawdopodobniej konczy mi sie katalizator wiec zaczalem poszukiwac nowego z tym ze moj kat jest troszke inny niz te zazwyczaj montowane. Mianowicie kat jest na stale polaczony z portkami (ogolnie wyglada jak pocisk)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/36754eec7d3b48e9.html - zdjecie pozyczone z forum vw golf.

 

Moze ktos wie gdzie moge zakupic taki katalizator??

Czy musze kupic osobne portki i normalny kat??

etka podaje ze powinien być skręcany

KAT.pdf

koszta.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze etka pokazuje ze powinien byc skrecany ale nie jest. Myslalem ze ktos grzebal przy tym katalizatorze ale u znajomego w b4 tez agg z poczatku 97 tez jest taki kat wiec wnioskuje ze jest oryginal.

 

Kurcze nie chce zmieniac pol wydechy zeby miec dobry kat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie chce zmieniac pol wydechy zeby miec dobry kat

Będziesz musiał...ten kat co jest u Ciebie to totalny wynalazek...nie do zdobycia a przynajmniej za rozsadną cenę.

Czeka cię wstawka jakiegoś uniwersanego kata za rozsądne pieniądze albo totalna rezygnacja z kata kosztem nowej rury od kolektora do pierwszego tłumika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przejdzie wtedy przegląd jeśli ma wpisany kat w dowód?

 

---------- Dodano o 23:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:30 ----------

 

totalna rezygnacja z kata kosztem nowej rury od kolektora do pierwszego tłumika.

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przejdzie wtedy przegląd jeśli ma wpisany kat w dowód?

No dobra...na tej rurze zamiast tego "dziwacznego" kata wstawi tłumik za 70 zł który wygląda jak katalizator i nikt się nie połapie.....ja mam tylko imitacje kata i jakoś przeglądy fura przechodzi....

Uniwersalny kat z porcelaną oczywiście za około dwie stówy chyba idzie dostać....nie chce mi sie na allegro zaglądać.

A se zajrzałem i proszę tanio można też wyrwac...i nie ma sie co sugerować pojemnością wazne aby rury wlotowe miały przynajmniej 50 mm średnicy.

http://allegro.pl/katalizator-okragly-euro-2-audi-opel-vw-skoda-seat-i1996957576.html

http://allegro.pl/kat-katalizator-opel-bmw-audi-honda-vw-i2014043583.html

http://allegro.pl/katalizator-opel-bmw-vw-seat-ford-audi-inne-kat-i2009415617.html

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze mozna gdzies taka "petarde" zakupic ale widze, ze to graniczy z cudem, a jak juz sie znajdzie to pewnie bedzie jak lebow napisal kosztowac tyle co caly passek....

Katalizatora musze miec bo passek jest przerejstrowany na NL tablice, a tutaj na przegladzie sprawdzaja czy kat jest... Tkze zostaje mi zakupienie portek i nowego kata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tkze zostaje mi zakupienie portek i nowego kata.

Daj sobie spokój z "portkami", kosztują majątek.

Odetnij ile sie da od dwururki wspawaj rurę z katem z któregoś linka i powinno być gitara.

Zaraz zajrzę na Polmostrów i zobaczę jak to wygląda w AGG.

 

Katalog Polmostrów mozna sobie w ...wsadzić...nic tam niema.

Ale wiem dokładnie jak wyglada u Ciebie kat czyli..

117859_01.jpg

Masz nawet lepij niż sądziłem...czyli.

Kupujesz kawał rury która występowała w 2E zamiast trzeciego tłumika, u Ciebie jest chyba nawet taka sama.....Pod TYM linkiem jest... do tego ktoryś kat z wcześniejszych linków ...wspawujesz zamiast tej "katiuszy" aby długość była odpowiednia i masz lepiej niż jak passek wyszedl nowy.

Jak obetniesz za sondą to nawet nie będziesz sie meczył aby ją wykręcić.

Zdjęcie jest z STĄD.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie ma sie co sugerować pojemnością wazne aby rury wlotowe miały przynajmniej 50 mm średnicy.

A wiesz jak będzie jechał taki agg z katem od 0,7 do 1,4ccm? wywalałem takiego uniwersalnego kata po kilku tyś km bo silnik nie miał czym oddychać, powyżej 4000 obr nie jechał, jakby kat był zatkany. Średnica średnicą, ale wydajność kata jest bardzo ważna, lepiej kupić z zapasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo silnik nie miał czym oddychać

No a co może być warty kat za 150 zł...niestety albo ekologia albo "power"....

Z drugiej strony miałem auto 1,4 miał dwa katalizatory i szedł jak burza...auto jeżdziło tylko na gazie i na porcelanach nie było ani jednego kanalika zatkanego...kwestia czy auto bierze olej..jak bierze i to sporo to nawet fabryczny kat się zapcha.

Dlatego imitacja kata byłaby najlepsza...chrzanić ekologię....a i tak mamy 2012r więc jeden kat mniej czy więcej ziemi nie uratuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego imitacja kata byłaby najlepsza...chrzanić ekologię....a i tak mamy 2012r więc jeden kat mniej czy więcej ziemi nie uratuje. ;)

Swiete slowa lebow :P

Dobry pomysl zeby tak to wspawac ale kat to wlasnie chcialbym wspawac jakis pozadny, moze nawet dedykowany do AGG.

A jeszcze pytanko, czy portki z golfa g60 podejda do passka agg? Zostaly mi z golfa wiec moze podejda...

Tak na marginesie to niemcy niezle sobie wymyslili zeby to wszystko polaczyc w jedna calosc tylko nie wiem po co...

Poszperalem po katalogu Bosala i znalazlem numery czesci i ceny portek (700) i katalizatora (600)!!! niezle 1300 za dwie taile wydechu do auta ktore ma 15 lat!!!

Edytowane przez kielon.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności