Skocz do zawartości
Jotes

Dodatki do benzyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Co sądzicie o stosowaniu dodatków do benzyny przy jeździe na gazie? Czy warto te dodatki stosować i jakie z nich? Może podzielicie się swoimi doświadczeniami w tej sprawie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie lał żadnych dodatków mimo że jeżdze na ON to spotkałem sie z takimi wlasnie specyfikami

 

mi sie wydaje ze lepiej wlac troche paliwa verva czy jak to sie nazywa ja czasami dolewam tego jest vervaON i verva dla bezyniaków... kosztuje to o parenascie groszy taniej niz zwykle paliwo- przynajmniej teraz

 

pozdrawiam MCS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witanko!

Ja miałem (i chyba nadal mam ale jakby nieco ustąśpił) problem z szarpaniem samochodu na zimnym silniku zaraz po ruszeniu na PB95 na niskich biegach, np. po nocy - i szczególnie w okresie jesień-zima. Zamiast reagować na pedał gazu on się mulił, jak już jechał to szarpał niemiłosiernie.

Na LPG jak ręką odjął - wszystko równo i bezproblemowo. Ostatnio poczytałem trochę na forum i coś tam było (a o czym tam nie było, hehe - 100 możliwych powodów) o wtryskiwaczach, że niby trzeba przeczyścić itp. i może pomoże :zdziwko:

No co mi zależy, nie zaszkodzi chyba przeciścić wtryski. Kupiłem jakąś taką zieloną i dłuuuuuugą butelkę - o długiej liście zastosowań - za kilka zeta, wlałem połowę (bo w baku połowa PB95, a cała do wlania/50 l).

No i jakby coś tam nieśmiało się poprawiło.

Daleki jestem od twierdzenia, że to pomógł właśnie ten dodatek (w sumie to nic nie wymieniałem w międzyczasie poza rozrządem) ale skoro czuję poprawę to czemu nie podzielić się wrażeniami.

Pozdr.

----------------------------------

'91, sedanik, 1800, 90 KM, PB95 + LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest taki sam jeżdze na lpg i po pewnym czasie gdy jeżdzila moja żona tylko na lpg zaczeły stawać wtryski 1-2 i wtedy zakupilem wieksza ilośc paliwa vipower 99 na stacji shel po rozgrzaniu silnika na lpg przechodzilem na bezyne i tak kilkanaście razy wtrzyski sie oczyścily i po niedługim czasie autko zaczeło bioegać na obu zasialniach bez problemu , więć radze nie dodawać ządnych wynalazków :mur: do paliwa tylko zakupić dobre choć drogie paliwo nr 99 oktanowe :ok: .

Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności