Skocz do zawartości
power22

ZESTAW HID - prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ale wy piszecie bzdury. Jak założycie typowe hidy to to widać. Ale jak ktoś dobrze wszystko zakłąda to h... widać. 2 Jak uderzacie przodem to mało prawdopodobne że z żarówki czy reflektora zostaje coś. Więc kto się wam przyczepi że jest nie homologowane. 3 przy wypadku nie ma od razu gościa z ubezpieczalni tylko czekasz z kilka dni za nim przyjedzie więc za ten czas nawet jak został w całości żarnik HID zmieniamy na h7 czy taką jaką posiadacie. 4 nawet jak policjant spisuje protokół zazwyczaj mamy tak że on nawet się nie kapnie.

 

Miałem taki przypadek że przy kontroli trzeźwości policjant mi powiedział że mam ksenony nie legalnie założone. Moje pytanie było: jak pan to stwierdził i jak mi pan to udowodni. Hasło policjanta: Dziękuję i dobrej drogi. Oczywiście po dmuchaniu. Trzeba trafić na dobrego policjanta który lubi motoryzację. A większość jest takich że nawet nie umie wymienić żarówki albo wymienić oleju a co dopiero umieć prowadzić samochód.

 

Ja kupiłem tylko żarniki pod H7 i oryginalne przetwornice z koito albo denso z toyoty avensis t25. Już świecą prawie 3 lata i nie mam problemu z błedami czy elektroniką.

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ale wy piszecie bzdury. Jak założycie typowe hidy to to widać. Ale jak ktoś dobrze wszystko zakłąda to h... widać. 2 Jak uderzacie przodem to mało prawdopodobne że z żarówki czy reflektora zostaje coś. Więc kto się wam przyczepi że jest nie homologowane. 3 przy wypadku nie ma od razu gościa z ubezpieczalni tylko czekasz z kilka dni za nim przyjedzie więc za ten czas nawet jak został w całości żarnik HID zmieniamy na h7 czy taką jaką posiadacie. 4 nawet jak policjant spisuje protokół zazwyczaj mamy tak że on nawet się nie kapnie.

 

Miałem taki przypadek że przy kontroli trzeźwości policjant mi powiedział że mam ksenony nie legalnie założone. Moje pytanie było: jak pan to stwierdził i jak mi pan to udowodni. Hasło policjanta: Dziękuję i dobrej drogi. Oczywiście po dmuchaniu. Trzeba trafić na dobrego policjanta który lubi motoryzację. A większość jest takich że nawet nie umie wymienić żarówki albo wymienić oleju a co dopiero umieć prowadzić samochód.

 

Ja kupiłem tylko żarniki pod H7 i oryginalne przetwornice z koito albo denso z toyoty avensis t25. Już świecą prawie 3 lata i nie mam problemu z błedami czy elektroniką.

 

A widzisz, mnie się zdarzyło w poprzednim aucie, że policjant po zatrzymaniu spytał czy znajdzie przetwornice pod maską (w sensie takie typowe hidowe), nawet nie kazałem mu szukać. Więc chociażby tak mógłby udowodnić jakby chciał. Sprawdzić lampę i czy jest xenon czy żarówka i tyle. A przy wypadku... przetwornica raczej przetrwa, a jeżeli drugi kierowca ogarnięty to od razu powie gliniarzowi, że masz hidy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Przetwornice Hid są całkiem inne niż oryginalne. Więc bym mu powiedział żeby szukał przetwornic HID (mówiąc o moim przypadku). Tak samo wiele aut nie ma soczewek a ma ksenony np. toyota czy laguna II. A w passacie jeżeli dobrze pamiętam nie pisze na szkle czy obudowie jakie powinny być żarówki. Jedynie na naklejce na obudowie ale naklejki zazwyczaj odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo wiele aut nie ma soczewek a ma ksenony np. toyota czy laguna II

Palnik d2r idzie do lamp bez soczewek

A w passacie jeżeli dobrze pamiętam nie pisze na szkle

Na bixenonie w fl jest d2s na szkle wybite.

Kolega tauka ma w swoim b5 lampy nieoryginalne i z tego co pamiętam z naszej dyskusji ma wybite na kloszu "dc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się założyć o flaszkę że w b5 FL nie są wybijane żadne numery ani nazwy żarówek na szkle. Wiem bo sprzedaję części samochodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty jeszcze ciepłe.

Zadowole sie Wyborową:kumple

 

dafota.2.f7n1452201207r.jpg.IMAG4245.jpg

dafota.2.sh61452201234m.jpg.IMAG4246.jpg

dafota.2.hsk1452201311g.jpg.IMAG4249.jpg

 

Lampa ofi z FL-a, czarna bo malowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda lampa musi miec wybite na jaka zarowke i do czego jest

 

nie bede sie wywodzil dokladnie bo szkoda tutaj czasu

juz mnie na innym watku zaczeli pouczac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw miałem zwykle h7 przerobione na bixenon. A że się trafiły ori bix to założyłem ori. A te zwykłe przerobione pod bix pójdą na handel. Soczewka była założona ori bix z audi a3 08r. Pod zarnik d2s. Teraz w ori bix mam soczewki hella evox-r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę się założyć o flaszkę że w b5 FL nie są wybijane żadne numery ani nazwy żarówek na szkle. Wiem bo sprzedaję części samochodowe.
Foty jeszcze ciepłe.

To dla pełnej jasności ori bixenon z FL-a mijania d2s i drogowe h7

20160111_155504.jpg

20160111_155529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Mam pytanie odnośnie takiego oświetlenia :D Jest to dozwolone czy tak samo jak HID będzie kwalifikowane do zabrania dowodu?

http://allegro.pl/zarowki-samochodowe-h4-cree-led-40w-biel-6000k-i5904541810.html

Pozdrawiam Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedozwolone i cholernie drogie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :D

Mam pytanie odnośnie takiego oświetlenia :D Jest to dozwolone czy tak samo jak HID będzie kwalifikowane do zabrania dowodu?

http://allegro.pl/zarowki-samochodowe-h4-cree-led-40w-biel-6000k-i5904541810.html

Pozdrawiam Kamil

Nie wiem czy za to biora dowod ale kolega kupil takie co prawda zaplacil cos kolo 350 zeta ale jeb..a jak szalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, najlepiej kupić ori bi-xenon spryski zamontować i na stacji dobrze wyregulować :D Zda to egzamin bez samopoziomowania? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, najlepiej kupić ori bi-xenon spryski zamontować i na stacji dobrze wyregulować :D Zda to egzamin bez samopoziomowania? [emoji14]

Nie będziesz miał Wogole regulacji lampy z pozycji auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko rzeźba która skutkuje oślepianiem innych kierowców. Tylko wszystko ori czy to palniki czy H7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :D

Mam pytanie odnośnie takiego oświetlenia :D Jest to dozwolone czy tak samo jak HID będzie kwalifikowane do zabrania dowodu?

http://allegro.pl/zarowki-samochodowe-h4-cree-led-40w-biel-6000k-i5904541810.html

Pozdrawiam Kamil

Na swiatelka.pl był o nich temat, i tak na prawdę świecą trochę mocniej jak halogenowe h7, ale nie lepiej niż xenon. Największy problem jest z odprowadzeniem ciepła, bo cholernie się grzeją a temperatura ok 70 stopni celsjusza zabija leda i świeci albo dużo słabiej albo w ogóle., trzebaby było ten cały radiator wyprowadzić za lampę, co nie jest problemem w pasku, ale i tak byłby blisko silnika i chłodnicy które mają z kolei 90 stopni, a stojąc w korku, temperatura radiatora będzie zbliżona do silnika. Na pewno to będzie świecić, pytanie tylko jak długo. Był test bodajże w skodzie roomster z bihalogenem i dość ładnie to świeciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza generacja ledow ma takie tasmy metalowe odprowadzajacr ciepło. Upchnelem je w lampie i juz jakies 7 miesiecy dzualaja bez zarzutu.

 

2820ad702a307b69ac0d419d38e0a8f7.jpg

7e7062a569c17fbef8e4cf6e6a12f2c5.jpg67751d1569de25e93ae15a1374b7c480.jpg871ff0dd6d83a5941a2e96841f3eaf5c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przemierzając chodniki poznania rzuciły mi sie w oczy dwa jadące po sobie passaty 3bg jeden z nich miał hidy a drugi ori bixenon, ku mojemu zdziwieniu ten z hidami mnie nie oślepił (ale ewidentnie rzuciło się w oczy że inaczej świeci niż halogen) a ten z bixenonem walił po oczach jak nie wiem co-dojrzałem pożółknięte klosze lamp :( . Czyli mit że hid oślepia jest obalony pod warunkiem że lampy są w dobrym stanie. Pozostaje jednak dalej do rozwikłania kwestia tego rzucania się w oczy, bo widać że świeci bielszą barwą. Jeśli byłyby dostępne lampy wyładowcze o barwie 3800-4000k to myślę że nie byłoby problemu, bo nie odróżniałyby się od halogenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba właśnie po to sie zakłada HID ze by mieć swiatło zbliżone do naturalnego oświetlenia jak za dznia czyli ok 4300-5000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna miara że hid nie oślepia bo jeden passat Cię nie oślepił:lol2

Być może miał ustawione światła tak że świeciły bardzo nisko, natomiast w drugim mogło nie działać samopoziomowanie. Nie wydaje się opinii na podstawie jednego przypadku. Ja zawsze rozpoznaje hidy po tandetnych zaślepkach przyklejonych na zderzaku lub całkowitym braku takiej zaślepki co w jednym i drugim przypadku oznacza brak spryskiwaczy. Pamiętaj gdy trafisz na znającego się policjanta to masz po dowodzie, natomiast gdy dojdzie do kolizji, wypadku to zawsze będziesz mógł zostać posądzony o winę bo kogoś oślepiłeś a twoje światła nie mają homologacji!!!

To na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności