Skocz do zawartości
marekbialek

[Instrukcja] Montaż czujników ciśnienia w oparciu o ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam pompe 095s. Przyjęła kodowanie, na blacie wyskoczyła kontrolka tpms, guzik ogarnięty. Ale jest jeden problem. Przechodzę do pompy abs, a tu pin 16 zajęty, o co chodzi?

Edytowane przez TbuVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kolor masz tego przewodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 11.12.2023 o 10:15, Wolfe napisał:

Jaki kolor masz tego przewodu?

Pomarańczowo czarny, tak jak na fotce, obok niego oba miejsca są wolne. 

 

Screenshot_2023-12-13-08-50-19-10_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Edytowane przez TbuVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce nie widzę, powinien być czarno-biały, pin 16 to pin 3 w środkowym rzędzie tych mniejszych pinów, policz od prawej strony, tam gdzie masz przewody plusowe czerwono żółte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wolfe napisał:

Na fotce nie widzę, powinien być czarno-biały, pin 16 to pin 3 w środkowym rzędzie tych mniejszych pinów, policz od prawej strony, tam gdzie masz przewody plusowe czerwono żółte.

Czerwono żółty pin nr1, brązowy pin nr 13, zatem kolejne 3 jak mówisz w środkowym rzędzie to jest ten pomaranczowo czarny, na to wychodzi jako nr 16. Patrzyłem po schematach w elsie, i nie ma możliwości, w zależności od roku żeby taki przewód z takim kolorem tam wychodził, więc to trochę dziwne. 

received_711246397636551.jpeg

Edytowane przez TbuVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz na tym zdjęciu gdzie według ciebie jest ten pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wolfe napisał:

Zaznacz na tym zdjęciu gdzie według ciebie jest ten pin.

Żółta kropka, a pod nią ten pomarańczowo czarny kabelek.

received_3719453371712144.jpeg

Screenshot_2023-12-14-20-18-59-03_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Edytowane przez TbuVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jest pin 16, przecież pisałem że od przewodów plusowych czerwono-żółtych, te co liczysz są brązowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę odwrotne pytanie.

 

Fabrycznie miałem w aucie czujniki w kołach, obecnie czujnik został tylko na zapasie, sterownik się z nim komunikuje i odczytuje parametry. Nie wiem co międzyczasie zostało zakodowane i zmienione. Kupiłem cztery nowe czujniki i chciałbym przywrócić system monitorowania ciśnienia do pełnej funkcjonalności. Jak to zrobić?

 

Jak mam aktywować czujniki? Na próbę podmieniłem czujnik w kole zapasowym, sterownik go nie widzi.

 

B6 2008r 3.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest to wykonalne u mnie? Nawet bez przycisku tylko licznika jak czytałem z wcześniejszych postach. Bo nawet cięzko znależść taki układ przycisków, to chyba wystepuje w całych tym układzie. Jeżeli to by działało na tej pompie to trzeba tylko przewody poprowadzić do abs? Juz cos tam wiem że ona nie obsługuje tpms trzeba zmienic pompę. Oprócz pompy co jeszcze muszę dołozyć? Jakieś przewody, bez przycisku.

 

IMG20240516084342.jpg

IMG20240516090902.jpg

IMG20240516090956.jpg

Edytowane przez peterson8514

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz zmieniać całą pompę jak wystarczy sam sterownik, mam na taki na tzw fullu z obsługą tpms, acc itp... 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, robert_s napisał:

Po co chcesz zmieniać całą pompę jak wystarczy sam sterownik, mam na taki na tzw fullu z obsługą tpms, acc itp... 300zł

Tak naprawdę to chodzi tylko o tpms, acc to droga inwestycja, zmiana licznika,  radar, kamera. Ale powiedz czy tylko sterownik pompy do wymiany czy coś wiecej. Gateway, komfort i czy musze dodawac jakieś przewody. Oczywiście bez przycisku bo tego cięzko tez znaleźść w takim układzie do b7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. A czy da radę ogarnąć to bez fizycznego przycisku obsługując to tylko za pomocą zegarów? Bo w sumie wystarczy raz ustawić i tyle, to nie hamulec ręczny gdzie się klika co chwilę. Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 da się, w B6 nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z zapytaniem. Mam pompę abs z numerem 3AA614109AF i wyłączony tmps prawdopodobnie. błąd w module 65 jest taki 8402177 - System Switched Off. W vin wkodowany mam "K3  - Układ kontroli ciśnienia w oponach, częst. 433 MHz High". Jak uruchomić żeby to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności