Skocz do zawartości
Kuczi

Ubezpieczenie na życie-co wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka tematów ale o autach , na życie nie znalazłem a więc , co polecacie ? Do tej pory miałem grupowe w PZU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Jakby co do czego... to i tak nic bym z tego nie miał... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby co do czego... to i tak nic bym z tego nie miał...

Ale rodzina już by miała ;) Poza tym te ubezpieczenia obejmują też chorobę, inwalidztwo itd.

Ja jeszcze się nie ubezpieczałem na życie-też mam zamiar to zrobić.

U mnie w pracy jest możliwe ubezpieczenie grupowe-w Inter-Życie i chyba do niego przystąpię.

Kuczi, musisz poprzeglądać schorzenia w poszczególnych TU-za co ile wypłacają. Z tego co wiem, są różnice i to znaczne. Jedno TU wypłaci Tobie pieniądze w przypadku udaru mózgu, a drugie TU też wypłaci za to pieniądze, ale tylko w przypadku potwierdzenia w badaniu pośmiertnym-tego typu są różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

o ile ktos będzie miał siłę procesować się w Sądzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdę do PZU to coś się dowiem, może przedłużę ale już na innych i gorszych warunkach niestety...

W hestii mam auto to i tez by zniżki były ;)

W Mbanku mam konto, tam uderzę a inne firmy ?

 

---------- Post added at 20:16 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

 

Jakby co do czego... to i tak nic bym z tego nie miał...

 

Popularnie tak je sie nazywa..... Urodzenie sie dziecka, śmierć bliskich, Twoja choroba - za wszystko płaca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to przerabaielm i wybieralem ubezpieczenie na zycie.

 

Mozna wyroznic 2 modele w jakich oferowane sa ubezpieczenia:

1. Ubezpieczenie na zycie z funduszem inwestycyjnym - wpłacamy kase z czego czesc to jest ubezpieczenie a czesc inwestycje

2. Samo ubezpieczenie na zycie

 

Do kazdego z wyzej wymienionych modeli mozna dokupic: ubepizeczenie na wypadek smierci w wypadku, nastepstwa nieszczesliwych wypadkow, ciezkie choroby, ubezpieczenie od pobytu w szpitalu itp. Ale zawsze trzeba wybrac jedno z tych opcji co napisalem wyzej.

 

Rożnicę miedzy opcjami wyjaśnię na przykladzie - zalozmy ze chcemy sie ubezpieczyc na zycie na kwote 200.000 PLN

 

W opcji 1 - skladka miesieczna bedzie ok 150zl

W opcji 2 - skladka miesieczna bedzie ok 50zl + powiedzmy dodatkowe 150zl na inwestycje. Czyli w sumie 200, ale po pewnym czasie (powiedzmy 15 lat) jest mozliwosc wyprwacowania zysku.

 

Moim zdaniem najwazniejsi gracze na rynku to: Pramerica i AmplicoLife - specjalizuja sie w ubezpieczeniach na zycie. Dodatkowo rozwazalem tez PZU i ING.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenia na życie nie są opłacalne..

 

byłem 2 dni temu z dziewczyną ( dla ściemy "niby" chciała się ubezpieczyć, bo na studia potrzebowała typowych kalkulacji ) w Warcie i w PZU.. ubezpieczając się i płacąc składkę w wysokości 200zł po okresie 40 lat ( Warta ) można pobrać 191,000 zł, po okresie 43 lat ( PZU ) 187,000 zł. Łączna wartość wpłaconych pieniędzy to 96,000 zł. Na oko owszem, niby zysk.. ale w tym czasie towarzystwo ubezpieczeniowe obróci waszymi pieniędzmi i procentami i zarobi w tym czasie 3 razy tyle. Ja się w butelkę nabić nie dam. Według mnie lepiej jest wpłacać te pieniądze na lokatę z większym oprocentowaniem i uposażyć do takiego konta odpowiednie osoby po wystąpieniu danych okoliczności.

 

z resztą, wszystkie ubezpieczenia to zwyczajne zdzieranie pieniędzy z późniejszą maksymalizacją problemów z pobraniem należnej gotówki w razie czego.. niestety :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega a samochod masz ubezpieczony??

 

Jak sie zastanowisz to ubepieczasz samochod: OC+AC kupujesz inne ubepzieczenia a zycia nie ubezpieczasz.

Zakladam ze ze masz do 25 nie masz jeszcze rodziny wiec nie masz tego problemu.

 

Wyobraz sobie sytuacje: masz powiedzmy kredyt na 400.000 (bo kupoles mieszkanie albo cos). Zarabiasz o wiele wiecej od zony, masz jakies dzieci.

Nagle jadac do pracy miales: zawal, wypadek cos tam.

 

Czy Twoja zona jest w stanie splacic kredyt, utrzymac dotychczasowy poziom zycia itd?

 

Do mnie na studiach zglaszal sie jakis agent i oczywiscie go olalelem, ale z wiekiem zmienia sie sytuacja i warto to rozwazyc.

 

Poza tym to co piszesz to jest pisane z punktu widzenia samej inwestycji a rozmawiamy o ubezpieczeniu.

Poza tym to ze towarzystwo obróci pieniędzmi i zarobi 3 razy tyle - to kolejna bzdura.

Od kazdej zaklarowanej skladki placisz: alokacja skladki, zarządzanie itd. czyli oddajesz czesc pieniedzy, ale to co zostanie to juz zarabia dla Ciebie.

I to nie towarzystow ubezpieczeniowe obraca pieniedzmi a Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych najczesciej masz kilkadziesiąt do wyboru.

 

 

motkra ubezpieczenie w Pramerice nie jest drozsze niz to co podalem. To oczywiscie byl przyklad ale to jest tez rzad wielkosci +/- 5PLN. (mowie o samym ubezpieczeniu na zycie bez funduszu inwestycyjnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego składka rzędu 50 zł/miesięcznie od 200 tys. zł to wychodzi taniej niż grupowe w PZU i podobnych, niestety realia są inne i do każdego klienta podchodzą indywidualnie (badania lekarskie, wywiad itd.), później wyliczają ryzyko, dlatego obaj jesteśmy w błędzie. Dzwoniąc do LifePlannera nie dowiesz się ile Cię będzie kosztować ubezpieczenie, wymaga to co najmniej kilku spotkań.
Przeczytaj co napisałem - składka 50zl/miesiecznie od 200.000zl ale przy ubezpieczeniu wraz z funduszem inwestycyjnym. Czyli placisz miesiecznie ok 200-300zl. Z czego 50zl idzie na to ubezpieczenie a za reszte kupowane są jednostki uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym:

 

W Twoim przypadku zgodnie z OWU Pramerica: "TABELA MIESIĘCZNYCH WSPÓŁCZYNNIKÓW OPŁATY ZA RYZYKO (NA 1000 ZŁ KWOTY RYZYKA)"

Wiek:33

Kobieta:0,1635

Mężczyzna: 0,2583

Miesięczna oplata za ryzyko = 200.000*0,2583/1000 (bo na każdy 1000 ZŁ KWOTY RYZYKA) = 51zl.

To ryzyko np. w PZU jest o wiele niższe.

Ale podkreślam - chodzi o przypadek ubezpieczenia wraz z funduszem inwestycyjnym. Samo ubezpieczenie bez funduszu jest o wiele droższe.

 

Jeśli dobrze pamiętam to do pewnej kwoty ubezpieczenia 300 albo 500 tys jest tylko ankieta medyczna bez badań. Potem ankieta wraz z wnioskiem o ubezpieczenie wysyłana jest do działa szacowania ryzyka i wtedy jesli nie ma wiekszych uwag to akceptowane sa przedstawione warunki.

Edytowane przez bor0wy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie temat się rozwinął za co dziękuje ale mi chodzi o najprostsze OC w życiu ;) Żadnych funduszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujesz NNW + OC w życiu prywatnym ?

Walnij na priv, mój kolega jest brokerem, ja byłem agentem ubezpieczeniowym, więc coś znajdziemy dla Ciebie :)

Edytowane przez neurojarre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw jesli samo OC to ja polecam Pramerica a to z jednego powodu znacznie rozniacego od innych towarzystw.

Generalnie w Pramerice jest malo wykluczen a to najwazniejsze przy ubezpieczeniach np. chyba w amplico jak po pijaku sie rozwalisz to nic nie dostaniesz.

I druga sprawa tylko w pramerice nie trzeba umrzec zeby dostac kase ;-) Cale ubezpiczenie na zycie wyplaca Ci takze gdy: masz calkowite i trwale inwalidztwo (np. 2 rece stracisz lub 2 nogi), lub gdy jestes chory na nieuleczalna chorobę i zostalo Ci pol roku zycia.

We wszystkich innych firmach ubezpieczenie na zycie (nie pisze o dodatkowym NNW) dostaniesz tylko w przypadku smierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na telefonie więc nie będę się rozpisywał a polecĘ tylko Generalli. Dzisiaj można ubezpieczyć wszystko, po własne pośladki (jeśli kuczlaw jest np modelem) więc ubezpieczenie kredytu na wypadek śmierci współmałżonka nie nic wspólnego z ubezpieczeniem na życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem na telefonie więc nie będę się rozpisywał a polecĘ tylko Generalli. Dzisiaj można ubezpieczyć wszystko, po własne pośladki (jeśli kuczlaw jest np modelem) więc ubezpieczenie kredytu na wypadek śmierci współmałżonka nie nic wspólnego z ubezpieczeniem na życie.

 

 

To ze wszystko mozna ubezpieczyc to jest jasne i wiekszosci firm mozna ubezpieczyc - kwestia jest taka jak ubezpieczyc najwiecej za jak najmniej czyli znalezc optimum

A zdania o ubezpieczeniu kredytu to nie rozumiem w tej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kredycie napisalem, bo ktos tam wyzej pisal, ze trzeba sie ubezpieczyc na zycie, jak sie ma kredyt na glowie.

 

 

 

Co do

kwestia jest taka jak ubezpieczyc najwiecej za jak najmniej

Tak, ale nie tylko. Jesli placisz najmniej to prawdopodobnie po smierci moga pojawic sie roznego rodzaju problemy z wyplata.

Wiec lepiej nie szukac czegos najtanszego, tylko umowic sie z kilkoma agentami, niech przyjda do domu, ladnie wytlumacza, zostawia caly regulamin, a potem przez pare godzin wszystko przestudiowac i wybrac najlepszy - czyli nie najtanszy, tylko taki, ktory po naszej smierci na pewno wyplaci kase, a nie bedzie szperal w dokumentacji medycznej sprzed 40 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytypuj kilka potencjalnych towarzystw, przeczytaj kilkakrotnie OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) każdego z nich, porównaj, przeanalizuj, uzyskaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące cie pytania, i wybierz to, co ci pasuje najlepiej z twojego konkretnego punktu widzenia - a później zastanów się czy warto im tyle za nie zapłacić. inaczej się nie da wybrać racjonalnie. najtańsze - jak koledzy wyżej piszą - najczęściej są z problemami przy wypłacie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wytypuj kilka potencjalnych towarzystw, przeczytaj kilkakrotnie OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) każdego z nich, porównaj, przeanalizuj, uzyskaj odpowiedzi na wszystkie nurtujące cie pytania, i wybierz to, co ci pasuje najlepiej z twojego konkretnego punktu widzenia - a później zastanów się czy warto im tyle za nie zapłacić. inaczej się nie da wybrać racjonalnie. najtańsze - jak koledzy wyżej piszą - najczęściej są z problemami przy wypłacie.

pozdrawiam

 

Jutro ide wreszcie bo znalazłem czas i popytam. Miałem do tej pory w PZU grupowe ale przy grupowym sa inne warunki niz indywidualnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotlecika :D

 

Czy jest ktoś z forumowiczów agentem, który może doradzić ubezpieczenie indywidualne na życie.

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj co Cie interesuje. Jak wybieralem dla siebie ubezpieczenie to porownywalem wiele ofert i roznych opcji.

Opisalem głowne opcje w poście numer 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności