Skocz do zawartości
Vadero

B6: Zakłócenia w CB od pracy wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Ci ja Matiza, miałem 2 focusy mkII, mam 2 Fiesty, mam wiecznie zepsute Grande Punto, miałem starą 323, Volvo V50 i jeszcze parę, ale na litość boską żaden z nich mi nie siał zakłóceniami w CB jak mój nowy pasek wesoło poskrzypujący sobie deską rozdzielczą :) Słychać "prace" silnika w głośniczku, równo z obrotami. Macie na to jakąś radę, da się coś z tym zrobić? :)

Piszę tutaj, bo to raczej sprawa techniczna związana z autem, a nie z Cb radiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, jasne... Tobie jednemu zakłóca i od razu wina auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem xenon'ów dokładnych w stylu HID?

bo to one potrafią robić takie akcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej napisz co to za radio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie masz czasem xenon'ów dokładnych w stylu HID?

bo to one potrafią robić takie akcje

 

W życiu bym tego nie założył. Auto kompletnie seryjne, jak je germaniec stworzył :)

 

---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:44 ----------

 

A najlepiej napisz co to za radio :)

 

szumofon, czyli alan 100+ i antena sirio silver megawatt. Ale od razu zaznaczam - w innych autach nie sieje i jest cisza w radyjku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie filtr...lub zaloz sobie kondesator i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup lepsze radio. Ja w CR-rze mam yosana .Jest cisza-bardzo dobrze filtruje.Chociaz nie jest radiem idealnym.ASQ słabo wycina. Ale mozna zawsze pokrecic gałeczką.

To nie wina konkretnego modelu auta, tylko systemu zasilania. Wszystkie CR-y sieją.Wejdz na wyznawców KIA i zobacz jakie cuda robią zeby posluchac komfortowo radyjka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szumofon, czyli alan 100+ i antena sirio silver megawatt. Ale od razu zaznaczam - w innych autach nie sieje i jest cisza w radyjku.

 

Kup sobie filtr (w kazdym sklepie z CB dostaniesz)

groszowa sprawa i święty spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szumofon, czyli alan 100+ i antena sirio silver megawatt

 

A jak masz prąd podłączony ? Zapalniczka, czy do akku ? Antena na magnesie/uchwycie/dziurze ? A może te zakłócenia to ci przez antenę wchodzą, a nie radio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie filtr (w kazdym sklepie z CB dostaniesz)

groszowa sprawa i święty spokój

 

Oki tak tez zrobię, thx

 

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

 

A jak masz prąd podłączony ? Zapalniczka, czy do akku ? Antena na magnesie/uchwycie/dziurze ? A może te zakłócenia to ci przez antenę wchodzą, a nie radio ?

 

 

Zapalniczka (gniazdo za podłokietnikiem jak mam być dokładny :D) Antena na magnesie. CB używam może raz na pół roku, więc nie będę kombinował z instalowaniem czegokolwiek na stałe.

 

Wiecie wszystko co mówicie ma sens, ale w innych autach ten sam zestaw gra idealnie i cichutko. Jedynie w pasku są jaja. Volvo i jeden z focusów też były diesle na CR i było cicho...

 

Czyli posiadacze 2.0 TDI CR nie mają tego problemu? :) Może pomęczę panów w ASO :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest jak piszesz, to pojawiła się świetna okazja do zrobienia małego testu na obalenie lub potwierdzenie tezy: "CR w paskach sieje". Jak masz możliwość, to załaduj inny zestaw radiowy (no chyba, że już tak robiłeś), a wtedy wszystko będzie jasne. Nie zapomnij podzielić się wynikami ewentualnego testu :) Aż sam jestem ciekaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro jest jak piszesz, to pojawiła się świetna okazja do zrobienia małego testu na obalenie lub potwierdzenie tezy: "CR w paskach sieje". Jak masz możliwość, to załaduj inny zestaw radiowy (no chyba, że już tak robiłeś), a wtedy wszystko będzie jasne. Nie zapomnij podzielić się wynikami ewentualnego testu :) Aż sam jestem ciekaw...

 

Dorwę jakiegoś kolegę z CB to mu zabiorę i dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności