Skocz do zawartości
b3b5

Uruchomienie auta

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś pomoże mi zdiagnozować usterkę jeśli to możliwe bez VAG'a?

 

mam takie objawy podczas uruchamiania:

1. Auto nie uruchamia się pomimo że rozrusznik kręci.

 

2. Jak nie poczekam, aż kontrolka od świec żarowych się zgasi to auto się uruchamia.

 

Dodam nowy Aku (2 tyg.) i sprawdzany przy okazji wymiany alternator.

 

Co mam sprawdzić? Jestem na wyjeździe i jest długi weekend :), boje się że może przestać się uruchamiać nawet w sposób opisany w punkcie 2.

 

Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik ? Brak masy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie w oponach sprawdzales :)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozrusznik ? Brak masy?

 

Przecież pisze że rozrusznik kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież pisze że rozrusznik kreci.

 

Kręci, ale jak poczekam na zgaszenie kontrolki od żarowych to nie odpala.

 

 

Cisnienie w oponach sprawdzales
:)
??

PLONK 4U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kręci, ale jak poczekam na zgaszenie kontrolki od żarowych to nie odpala.

Może jest coś nie teges ze świecami żarowymi. Wyobraź sobie, że może być uszkodzony przekaźnik i świece grzeją za krótko pomimo tego, że kontrolka się świeci. Jeżeli kręcisz w momencie kiedy grzeją odpala, a jak poczekasz dłużej to są już po prostu zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak świeci kontrolka to jeszcze pompka w zbiorniku pompuje, może z dopływem paliwa coś nie teges ..?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jest coś nie teges ze świecami żarowymi. Wyobraź sobie, że może być uszkodzony przekaźnik i świece grzeją za krótko pomimo tego, że kontrolka się świeci. Jeżeli kręcisz w momencie kiedy grzeją odpala, a jak poczekasz dłużej to są już po prostu zimne.

No to jest wysoce prawdopodobne - świece 5 lat nie wymieniane (a czy w ogóle to tylko Niemiec wie :dupablada).


jak świeci kontrolka to jeszcze pompka w zbiorniku pompuje, może z dopływem paliwa coś nie teges ..?

Pozdr

No to tez ma sens.


Mój typ świece a później system podawania paliwa.

Dzięki za podpowiedzi Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak świeci kontrolka to jeszcze pompka w zbiorniku pompuje, może z dopływem paliwa coś nie teges ..?
Może jest coś nie teges ze świecami żarowymi. Wyobraź sobie, że może być uszkodzony przekaźnik i świece grzeją za krótko pomimo tego, że kontrolka się świeci. Jeżeli kręcisz w momencie kiedy grzeją odpala, a jak poczekasz dłużej to są już po prostu zimne.
Świece żarowe nie maja wpływu na odpalenie auta w temperaturach obecnie panujacych.

Pompa paliwa(ta w baku) też nie będzie, w tym przypadku, przyczyniać się do uruchomienia silnika.

Naprawdę, odpowiedź na Twój problem, nie będzie łatwa-za mało posiadanych informacji.

Czy silnik każdorazowo uruchamia się, przed końcem świecenia kontrolki od świec?

Co w przypadku, roboczej temp. silnika,też jest ten sam problem?

Czy przy nieudanej próbie uruchomienia silnika nie wyświetla się kontrolka immobilizera?

Czy nie masz dokładanego urządzenia zabezpieczajacego?

Czy nie wyświetla Ci się jakaś kontrolka(ESP, mrugająca świec żarowych) podczas pracy silnika?

Mimo w miarę młodego wieku Twojego Passata, sprawdziłbym stacyjkę-to tylko taka rada na odległość.Tak jak pisałem wyżej za- mało info.

Dobrze by było zdiagnozować auto Vag-iem.Jeśli jesteś na terenie Polski, napisz w dziale odpowiedniej grupy regionalnej, prośbę o pomoc,może zgłosi się osoba, znajdująca się blisko miejsca, w którym obecnie przebywasz i wepnie swojego vag-a.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jest coś nie teges ze świecami żarowymi. Wyobraź sobie, że może być uszkodzony przekaźnik i świece grzeją za krótko pomimo tego, że kontrolka się świeci. Jeżeli kręcisz w momencie kiedy grzeją odpala, a jak poczekasz dłużej to są już po prostu zimne.

 

Wg. mnie to nie to, świeca żarowa podgrzewa paliwo i tyle, to nie jest benzyna że do zapłonu potrzeba iskry i sprawnej świecy, u nas jeszcze nie ma takich wielkich mrozów żeby było trudno odpalić diesla przy krótkim grzaniu, nawet wtedy gdy przekaźnik za wcześnie rozłącza, nawet bez grzania powinien przy porannych temperaturach odpalać ja bym się skłaniał ku tezie jaką przedstawił makeć, czyli coś z doprowadzeniem paliwa, zawór na pompie paliwa i przekaźniki od pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawór na pompie paliwa i przekaźniki od pompy
Kolega ma auto na pompowtryskiwaczach, więc elementy, o których piszesz, nie wystepują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna nie spojrzałem że to PD:debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa paliwa(ta w baku) też nie będzie, w tym przypadku, przyczyniać się do uruchomienia silnika.
< tu tylko powiem, że doświadczyłem czegoś podobnego, nie u siebie, ale było.

Nie wiem jaka jest temperaturka w UK, ale poniżej 5 w plusie już świece grzeją.

Immo wyłącza motor po paru sekundach i kolega raczej wspomniał by o kontrolce ;)

Ja osobiście wróżbitą nie jestem i nie potrafię wystawić jakiejkolwiek diagnozy przed połączeniem się z autem przez kompa, a kolega wspomniał, że vag-a nie ma, więc raczej dla wszystkich wypowiadających się tutaj, to jest tylko jakaś teoria.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez tomnik

 

 

Pompa paliwa(ta w baku) też nie będzie, w tym przypadku, przyczyniać się do uruchomienia silnika.

 

 

 

< tu tylko powiem, że doświadczyłem czegoś podobnego, nie u siebie, ale było

Jestem pewien na 100%, że nie jest to problem związany z pompą w baku.Czasami wyjmuję bezpiecznik tej pompy, zostawiając auto "bez opieki" i oczywiście zdarza mi się o tym fakcie zapomnieć.Każdorazowo uruchamiam auto, a o wyjętym bezpieczniku, przypominam sobie za paręset metrów kiedy silnik zaczyna przerywać pracę.

Gdyby była winna pompa(czasowea usterka, nie stała), kolega napisałby-"czasami silnik dusi się i przerywa swoja pracę w czasie jazdy, a ja po tym fakcie długo muszę kręcić rozrusznikiem do ponownego go uruchomienia".

Zgadzam się, masz rację, znalezienie usterki, to wróżenie z fusów.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy silnik każdorazowo uruchamia się, przed końcem świecenia kontrolki od świec?

Po prostu przekręcam kluczyk szybko do pozycji uruchamiającej rozrusznik - nie czekam.

Co w przypadku, roboczej temp. silnika,też jest ten sam problem?

Był przystanek na siku i odpalił w sposób "mój awaryjny" temp 90. Normalnie po zgaszeniu kontrolki nie chciał.

Czy przy nieudanej próbie uruchomienia silnika nie wyświetla się kontrolka immobilizera?

Nic się nie świeci.

Czy nie masz dokładanego urządzenia zabezpieczającego?

Nie

Czy nie wyświetla Ci się jakaś kontrolka(ESP, mrugająca świec żarowych) podczas pracy silnika?
Nic się nie świeci co nie powinno.

 

Mam już namiar na mechanika - jutro sprawdzę to Wam napiszę jak poszło. Dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
świeca żarowa podgrzewa paliwo i tyle,

Od kiedy to świeca żarowa podgrzewa paliwo?? Jak już to sprężone powietrze w komorze spalania. Paliwo jest wtryskiwane na końcu. Ponadto nie rozumiem po co zabierasz głos jak niczego nie wnosisz do tematu. Zamiast się modrzyć doradź koledze co może sprawdzić na szybko będąc na wyjeździe, a nie komentujesz to nie, tamto nie, a sam niczego nie zasugerujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że winna może być stacyjka.

Trzymamy Cię za słowo-napisz co było przyczyną tej awarii.

Ja osobiscie jestem b. ciekawy.

Powodzenia.Pozdrawiam,Tomek.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jakaś elektronika, to powinien pokazać się jakiś sygnał na zegarach ... choć wcale nie koniecznie.

Skoro nie ma żadnych dziwnych kontrolek, ani czegoś w tym stylu, to byle to nie była pompa Vacum (Tomek, może tak być, że ta w zbiorniku się tego nie ima)...

Koniecznie daj info, co i jak.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy to świeca żarowa podgrzewa paliwo?? Jak już to sprężone powietrze w komorze spalania. Paliwo jest wtryskiwane na końcu. Ponadto nie rozumiem po co zabierasz głos jak niczego nie wnosisz do tematu. Zamiast się modrzyć doradź koledze co może sprawdzić na szybko będąc na wyjeździe, a nie komentujesz to nie, tamto nie, a sam niczego nie zasugerujesz.

Twoja podpowiedź o niesprawnych świecach też niczego nie wniosła, bo jeżeli tak dobrze się orientujesz w działaniu diesla powinieneś wiedzieć że przy obecnych temp. nie ma wielkiego wpływu czy świeca grzeje czy nie, tak więc wynika z tego że Ty także nie powinieneś zabierać głosu pisząc o krótko grzejących świecach. A to że napisałem paliwo zamiast powietrze - mogło mi się pomylić. Gdybym nie miał pojęcia o działaniu diesla- rzeczywiście bym się nie wypowiadał. Sam dieslem jeżdze od 5 lat w tym od roku paskiem więc co nieco wiem. Jeżeli chodzi o sugerowanie czegoś- napisałem że podzielam opinię forumowicza makecia plus własne rzeczy które bym sprawdził ale okazało się że kolega który ma problem ma silnik na pompkach (moje gapiostwo).

Jeżeli mój post aż tak bardzo Ciebie uraził istnieje opcja "raportuj zły post", od osądzania czy ktoś robi offtop jest moderacja kolego, jest też PW. Jeżeli dalej nie rozumiesz tego co napisałem, zapraszam na PW lub GG, postaram się Tobie to wytłumaczyć łopatologicznie. Dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoja podpowiedź o niesprawnych świecach też niczego nie wniosła, bo jeżeli tak dobrze się orientujesz w działaniu diesla powinieneś wiedzieć że przy obecnych temp. nie ma wielkiego wpływu czy świeca grzeje czy nie, tak więc wynika z tego że Ty także nie powinieneś zabierać głosu pisząc o krótko grzejących świecach.

Jeżeli dla Ciebie świece żarowe nie mają znaczenia przy temperaturze ok. 0C, a w niektórych rejonach Polski temperatura w nocy już od pewnego czasu spada poniżej 0 to gratuluję Ci 5 letniego doświadczenia.

Kolega b3b5 nie określił czy dzieje się to tylko na zimnym czy za każdym razem. Dopiero z postu 15 można wywnioskować, że problem dzieje się za każdym razem i to nie będzie świec wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności